Калорійність ананаса: свіжого (на 100 г), сушеного та консервованого, цукатів

Всім нам з дитинства відомий такий фрукт, як ананас, багато любили поласувати ним, та й зараз не проти. Проте з віком люди починають все більш ретельно стежити за собою, своїми звичками та бажаннями, тому не дивно, що навіть самий знайомий фрукт викликає підозри з приводу своєї калорійності, хімічного складу і харчової цінності. Яка ж калорійність ананаса (свіжого) та його цінність? Варто вживати цей фрукт у великій кількості або багатьом не завадило б з цим почекати? Спробуємо розібратися в цьому.

Калорійність ананаса в різному вигляді

Ні для кого не секрет, що ананас можна їсти як у чистому вигляді, так і в сушеному, у вигляді цукатів і в маринованому вигляді. Пропоную по черзі розібрати кожен з можливих варіантів. Наведена калорійність на 100 г, а також харчова і енергетична цінність.

Калорійність свіжого ананаса

Калорійність свіжого ананаса складає всього 52 кКал, з них білки — 0.3 г, жири — 0.1 г, а вуглеводи — 11.8 р. Варто також відзначити, що приблизно 85г з 100 в ананасі становить вода.

Свіжий ананас багатий вітамінами, але не так яскраво блищить мікро – і макроелементами. Так, до складу його входять вітаміни: РР, А, В1, В2, В5, В6, В9, бета-каротин, З, Тобто Цей факт робить фрукт значущим для людини, адже багато лікарі радять вживати такі продукти, що містять у своєму складі цілий ряд різних і корисних вітамінів.

На першому місці у макроелементів варто калій — 134г, далі кальцій — 17г, магній — 13г, фосфор — 8г, і натрій — всього лише 1г. А мікроелемент тут всього один — це залізо (0.3 г)

Дивіться також  Кунжутне насіння: користь і шкода, як приймати для здоров'я організму

Виходячи з наведеної вище інформації, можна припустити, що свіжий ананас дозволено вживати під час багатьох дієт, що включають в себе фрукти.

Калорійність сушеного ананаса

Ананас, як, втім, і багато інші фрукти, можна засушити і також вживати. Яка ж калорійність сушеного ананаса, і сильно виражена різниця в хімічному складі порівняно зі свіжим фруктом?

Не можна сказати, що за співвідношенням білків, жирів і вуглеводів сушений ананас пішов далеко. В 100г міститься 2г білка, 1.5 г жирів, але 63г вуглеводів при калорійності в 280ккал. Тому так популярно додавати сушений ананас в якісь більш складні страви, а не є його в чистому вигляді. Наприклад, салат з куркою та ананасом містить всього 114ккал на 100г продукту. Проте варто відзначити: поживні речовини, що були в складі свіжого ананаса, нікуди не зникли, але залишилися в тих співвідношеннях.

Калорійність цукатів

Калорійність цукатів з ананаса користується окремим інтересом серед тих, що худнуть, і, незважаючи на те, що цукати завжди солодкі, їх калорійність складає всього 91кКал, з яких білки — 1.7 г, жири — 2.2 м, а вуглеводи — 17.9 р.

Будь-які цукати містять у собі достатню кількість глюкози, і не варто їсти їх занадто часто. Використання цього продукту поширене на святкових столах, швидше, як прикраса до інших страв і легкий десерт.

Скільки калорій в консервованому ананасі?

Законсервувати свіжі ананаси — це відмінний спосіб продовжити їх термін придатності, але чи тільки це? Яка калорійність консервованого ананаса, і ценней він свіжого? Давайте розберемося.

У консервованому ананасі міститься всього лише 57ккал (на 5ккал більше, ніж у свіжому). Однак білки і жири становлять лише 0.1 г, а вуглеводи — 14г. Через консервації в ананасі проявляється більше вітаміну А, С, РР і вітамінів групи В, а також елементів — кальцій та залізо. Можливо, з цієї причини вживати консервовані ананаси стало більш популярним справою, ніж вживати свіжі.

Дивіться також  Фейхоа для схуднення, її хімічний склад, скільки їсти в день

Страви з ананасом