Книги про анорексію: рейтинг і короткий огляд кращих для мотивації підлітків і дорослих

Які мотиваційні книги про анорексію можна почитати підліткам і старшим дівчатам? Перелік та короткий огляд кращих художніх творів та автобіографії. Анорексія — захворювання не тільки небезпечне, але ще й підступне.

Які мотиваційні книги про анорексію можна почитати підліткам і старшим дівчатам? Перелік та короткий огляд кращих художніх творів та автобіографії.

Анорексія — захворювання не тільки небезпечне, але ще й підступне. Воно зачіпає не стільки фізичне здоров’я худне, скільки психічне. І поки сам хворий не зізнається собі у власній немочі і не захоче одужати, ніякі ліки не допоможуть. Витягнути його з цього болота деколи не під силу навіть маститим психотерапевтів і самим близьким людям.

Враховуючи механізм розвитку захворювання, неважко здогадатися, що для успішного лікування потрібна чітка мотивація. І ось тут величезну допомогу можуть надати книги. Причому для кожного пацієнта варто підібрати щось особливе. Комусь знадобляться монументальні і серйозні науково-популярні праці, хтось знайде втіху в художніх бестселери, а третім надихаючим прикладом слугуватимуть автобіографічні повісті.

Види

Якщо ви шукаєте книги, які в доступній формі викладають інформацію про анорексію, для початку вирішіть, що саме вам потрібно.

Художні

Найчастіше від захворювання страждають дівчатка-підлітки, і їм навряд чи будуть цікаві науково-популярні статті, складні для прочитання. Батьки повинні підібрати для них що-небудь з інтригуючим сюжетом, в якому вони б побачили самих себе. Тому художні бестселери — ідеальний вибір для них.

 • Ібі Каслик. Худенька.
 • Кіт Рід. Я стрункішою тебе!
 • К. Паніка. NRXA, я люблю тебе!
 • Жаклін Уїлсон. Дівчата в гонитві за модою.
 • Сьюзен Сассман. На дієті.
 • М. Царьова. Дівчина з голодними очима.
 • Це найбільш мотивуючі книги для підлітків і леді трохи старшого віку, які страждають від анорексії.

  Автобіографії

  Автобіографічні повісті дуже сильні, але, так як їх найчастіше пише звичайна людина, а не письменник, читати їх буває складно в плані стилістики. Зате люди, які написали ці книги, зуміли перемогти анорексію і дають надію всім, хто страждає від неї. Їх можна порадити вже більш дорослим дівчатам, які вийшли з підліткового періоду, але потрапили в мережі розлади харчової поведінки.

 • Жюстін. Цього ранку я вирішила перестати їсти.
 • А. Ковригіна. 38 кг. Життя в режимі «0 калорій».
 • Ф. Рюзе. 0%.
 • Green Revenge. Голодна зі світу ситих.
 • А. Терина. Щастя є! Історія моєї боротьби з АНО.
 • Порша де Россі. Нестерпна легкість: історія втрати і зростання.
 • Науково-популярні

  Найменш поширені науково-популярні книги про анорексії, хоча саме вони допомагають зрозуміти хворим на те, що відбувається з їх організмом в період хвороби. Так що, якщо є серйозні питання, які ви не можете з якихось причин задати лікареві і кому б то не було іншому, читайте ці шедеври.

 • А. Ніколаєнко. Смертельна дієта. Stop анорексія.
 • В. К. Купріянова. Коли худнути небезпечно. Нервова анорексія — хвороба XXI століття.
 • Е. Гончарова. Анорексія. Хвороба сучасності, або Чому не треба гнатися за модою.
 • Дивіться також  Ліпоєва кислота для схуднення: ефективність, як брати, дозування

  У 2017 році новинок книг про анорексію не було, так що є час перечитати шедеври минулих років.

  Рейтинг кращих

  Нижче дано список кращих книг, які розповідають про долі людей, хворих на анорексію. Рейтинг складено за відгуками читачів:

 • Жюстін. Цього ранку я вирішила перестати їсти.
 • Каслик В. Худенька.
 • Ковригіна А. 38 кг. Життя в режимі «0 калорій».
 • Паніка К. NRXA, я люблю тебе!
 • Порша де Россі. Нестерпна легкість: історія втрати і зростання.
 • Рід К. Я стрункішою тебе!
 • Рюзе Ф. 0%.
 • Сассман С. На дієті.
 • Терина А. Щастя є! Історія моєї боротьби з АНО.
 • Царьова М. Дівчина з голодними очима.
 • Якщо ви підозрюєте, що страждаєте від анорексії, але боїтеся в цьому комусь зізнатися, обов’язково знайдіть хоча б одну з книг, включених в цей список. Після прочитання ви багато чого зрозумієте: чи справді ви хворі, чи вам потрібна професійна допомога, до кого краще звернутися і чим, зрештою, все може закінчитися, якщо ви негайно не робите ніяких заходів.

  Найпопулярніші книги про анорексії

  Враховуючи закритий характер анорексиків, можна припустити, що книги і фільми про це психічний розлад часом виявляються єдиним світлом у вікні, який може розбудити їх від сну і врятувати.

  Короткий огляд

  Ну і, нарешті, щоб було трохи простіше вибрати потрібну книгу з різноманіття запропонованих, вивчіть короткий огляд деяких з них (найбільш популярних і цікавих). Це дозволить скласти хоч якесь уявлення, варто вам її читати, чи ні.

  • Жюстін. Цього ранку я вирішила перестати їсти

  Одна з найпопулярніших книг про анорексії у підлітків, тому що багато в головній героїні бачать самих себе. Вона розповідає про 14-річній дівчинці, причини захворювання якої лежать глибоко в ній самій (особистісний егоцентризм, глибока пубертатным періодом) та її сім’ї. Батьки настільки зайняті власними проблемами, що у них немає часу на дочку. Відсутність уваги і любові стало пусковим механізмом для харчового розладу і патологічного схуднення. І все-таки знайшлися сили, які дозволили головній героїні не померти.

  • Каслик В. Худишка

  Головну героїню звуть Жизель, і зовні у неї все добре: сім’я, навчання в медінституті. Але вся біда в тому, що вона намагається нічого не їсти і постійно виснажує себе заняттями. У певний момент життя починаються проблеми з батьком, які підкошують і без того ослаблений дух дівчини. Поруч з нею — 14-річна сестра Холлі, чия доля теж складається зовсім не гладко, і Сол — кохана людина. Їх завдання — врятувати Жизель, питання лише в тому, чи вийде у них це, тому що перешкод на шляху дуже багато.

  • Ковригіна А. 38 кг. Життя в режимі «0 калорій»
  Дивіться також  Килимок для фітнесу: види, критерії вибору, як зробити своїми руками

  Спочатку автор публікувала цю історію в окремому блозі, а потім випустила книгу. Героїня (за сумісництвом оповідач) в подробицях описує свій шлях схуднення. Одного разу вранці вона поставила собі мету — домогтися на вагах цифри в 38 кг. Страх з’їсти зайвий шматок, відчуження рідних і близьких, проблеми зі здоров’ям, відмова від багатьох радощів життя —емоції розписані так детально, ніби це вам доводиться вираховувати калорійність кожної порції і падати в голодні непритомності.

  • Паніка К. NRXA, я люблю тебе!

  Дорослим навряд чи сподобається ця книга, тому що вона відрізняється особливою стилістикою, якщо можна так висловитися. Її звинувачують у бідності словникового запасу, поганих синтаксичних конструкціях і навіть в наявності помилок. Однак багато хто здивується, дізнавшись, що підлітки запоєм скачують саме цей твір і залишають про нього позитивні відгуки на молодіжних форумах. Герой — хлопець-наркоман, який перебуває в реабілітаційному центрі. Він розповідає про своїх відчуттях, спілкуванні з друзями, гулянках, безладних статевих зв’язках. Поряд з анорексією, він страждає наркоманією і алкоголізмом. В цілому, якщо не звертати уваги на стиль оповідання, сюжет закручений досить непогано.

  • Порша де Россі. Нестерпна легкість: історія втрати і зростання

  Цю книгу написала австралійсько-американська актриса, яку телеглядачі знають по серіалам Еллі Макбіл, Скандал, Уповільнений розвиток і ін Будучи ще підлітком, вона працювала в Австралії моделлю і в шоу на телебаченні. Але на момент, коли їй дали першу роль в Голлівуді, вона важила всього 38 кг при зрості 173 див. Порша де Россі докладно розповідає весь свій шлях порятунку з цього болота. Так, зовні вона багатьом здавалася успішної і благополучній стрункою блондинкою. Так, їй доводилося посміхатися в камеру. Але у своїй книзі вона розкриває, чого їй це коштувало.

  Кожен прийом їжі при анорексії — це біль і ціле святе дія: вибір посуду, підрахунок калорій, відбір продуктів і т. д. Всі свої емоції актриса направляла лише в одне русло — як би не набрати зайвих кілограмів. У певний момент обмежень в їжі виявилося недостатньо — і вона зайнялася опустошающими чистками організму, які ледь не погубили її і без того виснажене тіло.

  На щастя, ця історія закінчується добре. Актриса знайшла в собі сили вибратися з пастки. Як саме вона це зробила — читайте самі.

  • Рід К. Я стрункішою тебе!

  Дуже незвичайна книга про анорексію, яка вибивається з ряду всіх вище описаних. Вона напевно сподобається підліткам, так як відноситься до жанру… фантастики. Але, незважаючи на це, в ній піднімаються багато проблем сучасності. Описується суспільство, в якому проголошений культ бездоганного тіла. Хто досяг ідеальних пропорцій — заслуговує поваги. Решта — за бортом. Один з героїв, преподобний Ерл, розробив цілу програму, яка дозволяє досягти фізичної досконалості. Головна героїня відправляється до нього в монастир випробувати її. Що з цього вийшло — читайте самі.

  • Рюзе Ф. 0%
  Дивіться також  Очищення організму харчовою содою: особливості, як правильно пити, рецепти

  Молодий французький письменник розповідає про закулісся світу моди. Ми всі вже чули про 20-годинному робочому дні моделей, їх безправності, жорстких контрактах і моторошної конкуренції. Але тут піднімається питання саме їх зовнішності — як вони домагаються цієї хворобливої худини, яку ціну доводиться платити за покази на подіумах і бездоганну красу. Серед дівчат-моделей 80% хворі різною формою анорексії. Головна героїня — Прісцилла, і саме вона відкриває читачеві очі на жахливу правду. Книга рекомендована до прочитання дівчаткам-підліткам, які виснажують себе дієтами і мріють потрапити будь-якими способами в модельний світ.

  • Сассман С. На дієті

  Головну героїню не назвеш анорексичкою. Це товстуля, але, тим не менш, вона просто одержима ідеєю схуднути. Проблема в тому, що у неї це ніяк не виходить. Вона постійно зривається з дієти, відчуває себе винуватою і вважає свої зайві кілограми джерелом всіх бід, які відбуваються в її житті. Це дуже стверджує книга, тому що в її фіналі героїня приходить до висновку, що щастя — зовсім не в стрункій фігурі, а в гармонії з власним тілом. І вона залишається при своїх 84 кг. У творі висловлюються дуже правильні й мудрі думки про ставлення до їжі — їх і треба взяти на замітку всім.

  • Царьова М. Дівчина з голодними очима

  Головна героїня книги — сучасна міська дівчина, яка намагається втиснути себе в стандарти краси, нав’язані суспільством. Вона просто схиблена на своєму фізичному досконало і дієтах. Її лякає слово «шоколад», і вона готова закушувати кефір помідорами, лише б схуднути. Причина — відсутність коханого чоловіка до стрункої азіатові. На жаль, прокинеться Віра лише на лікарняному ліжку.

  Анорексія — смертельно небезпечне захворювання, яке забирає з кожним роком все більше і більше життів — зовсім юних дівчаток-підлітків і молодих дівчат. З нею жарти погані, і тому потрібно використовувати будь-які можливості для того, щоб достукатися до внутрішнього світу страждаючої людини. Один із способів — ненав’язливо порадити йому прочитати одну з вищезгаданих книг.

  Не любите читати? Допоможемо у виборі фільму про анорексію.