Коли можна качати прес після кесаревого: через скільки місяців починати

В процесі виношування і народження малюка жіночий організм зазнає ряд змін, і вони відображаються і на зовнішньому вигляді теж. Після пологів багато молоді мами помічають, що шкіра в області живота стала в’ялою, з’явилися зайві сантиметри, м’язи втратили тонус. Звичайно, хочеться якомога раніше почати займатися, однак відразу після пологів робити це не рекомендується. Ситуація ускладнюється, якщо жінка народила за допомогою кесаревого розтину. Щоб не нашкодити собі, потрібно знати, коли можна качати прес після кесаревого, і як правильно це робити, щоб собі не нашкодити.

Чому з’являється живіт після пологів?

Протягом дев’яти місяців плід в утробі матері активно росте, і матка збільшується слідом за ним. Разом вони чинять серйозний тиск на шкіру живота і м’язи черевної стінки. Зважаючи на це розслабляються м’язи преса і з’являються післяпологові розтяжки. Тому в перші дні після пологів живіт може випинатися навіть у худих жінок. Звичайно ж, жінку, яка стежила за собою завжди, негативні зміни можуть турбувати, і вона захоче якомога раніше почати займатися. Однак у першу чергу треба дізнатися, коли можна качати прес після кесарева розтину і необхідний час почекати. Але відповідь на питання про терміни буде залежати від багатьох факторів, і в тому числі від причин, які призвели до появи проблем в області живота. Серед них виділяються наступні:

 • Набрані за вагітність кілограми, схильні концентруватися в районі талії.
 • Перерозтягнення м’язів черевної стінки, які значно розслабляються в період виношування. Причому проблеми молода мама помічає практично відразу після пологів. Цьому є фізіологічне пояснення. Якщо м’язи не напружуються, знижується внутрішньочеревний тиск і дію на матку. Це дозволяє нам зберегти вагітність.
 • Шкіра живота розтягується, що негативно впливає на його зовнішній вигляд.
 • Відразу після того як ви народили, матка ще буде дуже розтягнутою. Протягом перших декількох днів ви ще можете промацати її в районі пупка. Потім протягом декількох тижнів вона буде поступово зменшуватися до своїх первинних розмірів.
Дивіться також  Лікувальна гімнастика при цукровому діабеті 2 типу на відео

Коли можна починати займатися?

Через скільки після кесаревого можна качати прес – питання, яке цікавить багатьох молодих мам. Відповідь на нього буде залежати від багатьох факторів, причому стосуватися вони будуть не тільки самопочуття мами, але й особливості самої операції і протікання вагітності. Взагалі то, коли можна починати качати прес після кесаревого, повинен вирішити ваш акушер-гінеколог, щоб самодіяльність не нашкодила вашому здоров’ю. У будь-якому випадку після пологів заборонена будь-яка фізична активність протягом 6-8 тижнів. А що стосується кесаревого розтину, то потрібно почекати близько 3-4 місяців, і це стосується тих ситуацій, в яких операція була першою і пройшла без ускладнень, а сама вагітність і післяпологовий період не супроводжуються ніякими ускладненнями. Перед тим як почати качати прес після кесаревого, потрібно врахувати такі фактори:

 • Особливості шва. Тут важливо, який доступ застосовувався для оперативних пологів: поздовжній (від пупка до лобка) або поперечний (внизу живота, паралельно лінії росту лобкових волосся). Перший варіант буде помітний незалежно від якості його виконання, при цьому, в порівнянні з поперечним доступом він істотно підвищує ризик виникнення післяопераційних гриж, особливо при наявності зайвої ваги. Фізичні навантаження можуть погіршити ситуацію, тому при наявності такого шва до основного терміну, протягом якого можна качати прес, додається ще пара місяців.
 • Кількість операцій кесарева розтину. Потрібно враховувати, в який раз майбутній мамі робиться операція. Так, друга кесарів сече6ние практично завжди робиться за старим рубку, що додатково підвищує натяг шкіри живота. Якщо операція друга, то до основного терміну, після якого можна качати прес після кесаревого, додається місяць, якщо третя – ще місяць і так далі.
 • Одноплодные або багатоплідні пологи. Чим більше всередині порожнини матки одночасно знаходиться плодів, тим сильніше навантаження на всі органи і системи. Якщо ви народили двійнят, до терміну заборони на вправи додайте два місяці, трійню — додайте три і так далі.
 • Особливості операції. В процесі кесаревого розтину нерідко бувають кровотечі, після яких жінці переливають донорську кров. Також в процесі операції при потребі видаляються міоматозні вузли, частини матки, маткової труби, яєчника або зовсім інші органи, наприклад, ділянки кишки. При такого роду втручаннях качати прес після кесарева розтину можна буде ще пізніше на кілька тижнів, а скільки саме, повинен вирішувати лікар.
 • Ускладнення. При появі в процесі вагітності гестозу варто утриматися від тренувань не менше, ніж на півроку. Також відіграє роль наявність ускладнень при загоєнні рани на шкірі, таки як нагноєння, розходження швів і так далі. Проблеми в післяпологовому періоді теж враховується. Наприклад, якщо потрібно провести вишкрібання порожнини матки, фізичне навантаження потрібно ще відстрочити.
Дивіться також  Програма інтервального бігу для схуднення: правила і таблиця інтервалів

Вправи на прес після кесарева розтину: обмеження

Таким чином, тим, хто хоче накачати прес після кесаревого розтину, доведеться кілька місяців почекати. Відразу після операції для відновлення м’язів живота рекомендується носити бандаж. Особливо він корисний у перший місяць. Ці пояси допомагають зняти навантаження з поперекового відділу хребта. Однак, щоб вони не завдавали дискомфорт, вибирати їх потрібно правильно. Зміцнити м’язи живота може допомогти і сон на животі.

Через 6-8 тижнів після пологів можна починати виконувати просту ранкову зарядку. Опрацювання преса в перший час можна обмежити виконанням планки. Велика користь дихальних вправ.

Ще через кілька тижнів можна додати вправи на косі м’язи живота. З найбезпечніших видів активності для недавно народили жінок йога і плавання.

Багатьом цікаво, чи можна накачати прес після кесаревого розтину, якщо раніше вправами на м’язи живота ви не захоплювалися. Так, звичайно, можна. Але доведеться витратити більше часу, ніж матусям, які і раніше хизувалися з красивими «кубиками».

Як качати прес після кесарева розтину: основні вправи

У питанні про те, чи можна качати прес після кесаревого розтину, потрібно враховувати власне самопочуття. Якщо проста гімнастика дається вам нормально, не провокує больові відчуття внизу живота і дискомфорт, а необхідний строк вже пройшов, можна починати виконувати стандартні вправи на прес. Звичайно ж, не забудьте попередньо порадитися з спостерігає вас лікарем, який дасть докладну відповідь на питання про те, чи можна качати прес після кесаревого. Спочатку рекомендується виконувати не більше 1-2 підходи по 10-15 разів, поступово збільшуючи навантаження. Для такої задачі, як накачати прес після кесаревого розтину, можна використовувати наступні вправи:

 • Планка. Потрібно прийняти положення лежачи, спертися на лікті або долоні і пальці ніг. Лінія, яка з’єднує верх голови, сідниці і п’яти, повинна бути прямою. Починайте стояти в планці протягом 15-20 секунд. Поступово час це потрібно збільшувати, доводячи його до декількох хвилин.
 • Підйоми корпусу на різний кут. Потрібно лягти на спину, руки покласти уздовж тулуба. Зігнути ноги під кутом в 45 градусів. Спочатку потрібно згинати їх до 30 градусів, після – до 45 і 90 відносно горизонтальної поверхні. Одну ногу ви можете випрямити і потримати її на вазі на відстані близько 10 см від підлоги, а згинаючи тулуб, підняти її під прямим кутом. Повторити дії, міняючи ноги.
 • Щоб опрацювати бічні м’язи живота, піднімайте корпус під різним кутом, одночасно роблячи повороти в різні сторони.
Дивіться також  Біг для схуднення

Це найпростіші вправи, як накачати прес після кесаревого. З часом можна додавати до них інші – «велосипед», різні скручування і так далі. Дуже важливо вміти прислухатися до свого організму і не перевантажувати його, оскільки всі вправи повинні покращувати здоров’я, а анітрохи йому не шкодити. Перші кілька місяців після пологів ви повинні дати собі відновитися, дати можливість дитині адаптуватися до нового життя, а вже потім думати, як качати прес після кесаревого. Чималу роль відіграє харчування і душевний стан.

Що стосується преса і схуднення, то тут можливо все. Головне – точно знати, чи можна накачати прес після кесаревого саме вам, займатися регулярно, стежити за самопочуттям і мати мотивацію. Інше – справа часу.

Відео про те, як прибрати живіт після касарева