Коли можна качати прес після кесаревого: через скільки місяців починати

В процесі виношування і народження малюка жіночий організм зазнає ряд змін, і вони відображаються і на зовнішньому вигляді теж. Після пологів багато молоді мами помічають, що шкіра в області живота стала в’ялою, з’явилися зайві сантиметри, м’язи втратили тонус. Звичайно, хочеться якомога раніше почати займатися, однак відразу після пологів робити це не рекомендується. Ситуація ускладнюється, якщо жінка народила за допомогою кесаревого розтину. Щоб не нашкодити собі, потрібно знати, коли можна качати прес після кесаревого, і як правильно це робити, щоб собі не нашкодити.

Чому з’являється живіт після пологів?

Протягом дев’яти місяців плід в утробі матері активно росте, і матка збільшується слідом за ним. Разом вони чинять серйозний тиск на шкіру живота і м’язи черевної стінки. Зважаючи на це розслабляються м’язи преса і з’являються післяпологові розтяжки. Тому в перші дні після пологів живіт може випинатися навіть у худих жінок. Звичайно ж, жінку, яка стежила за собою завжди, негативні зміни можуть турбувати, і вона захоче якомога раніше почати займатися. Однак у першу чергу треба дізнатися, коли можна качати прес після кесарева розтину і необхідний час почекати. Але відповідь на питання про терміни буде залежати від багатьох факторів, і в тому числі від причин, які призвели до появи проблем в області живота. Серед них виділяються наступні:

  • Набрані за вагітність кілограми, схильні концентруватися в районі талії.
  • Перерозтягнення м’язів черевної стінки, які значно розслабляються в період виношування. Причому проблеми молода мама помічає практично відразу після пологів. Цьому є фізіологічне пояснення. Якщо м’язи не напружуються, знижується внутрішньочеревний тиск і дію на матку. Це дозволяє нам зберегти вагітність.
  • Шкіра живота розтягується, що негативно впливає на його зовнішній вигляд.
  • Відразу після того як ви народили, матка ще буде дуже розтягнутою. Протягом перших декількох днів ви ще можете промацати її в районі пупка. Потім протягом декількох тижнів вона буде поступово зменшуватися до своїх первинних розмірів.
Дивіться також  Їзда на велосипеді для схуднення - чи можна схуднути катаючись кожен день?