Кращі вправи на ікри ніг в домашніх умовах і на тренажерному залі

Ікри – одна з складових красивої фігури і для багатьох людей вони є проблемною зоною. Щоб сформувати привабливі м’язи гомілки, потрібна регулярна фізична активність. Спеціальні вправи на ікри, які потрібно виконувати регулярно, допоможуть правильно накачати литкові м’язи.

Трохи про анатомію литкових м’язів

Бодібілдери не з чуток знають про те, що ікри – одні з найбільш «важких» м’язів, і накачати їх досить складно. Причина цього в тому, що на відміну від багатьох інших м’язових груп, наприклад, преса, спини або біцепсів вони активно задіюються нами в повсякденному житті. Вони дозволяють нам активно рухатися, балансувати, утримують тіло у вертикальному положенні.

Щоб вправи на ікри ніг дали добрі результати, потрібно трохи вивчити анатомію цих м’язів. Гомілка включає в себе три групи м’язів – передню, задню і зовнішню. Зовнішні і передні м’язи мають дуже маленькі розміри і майже непомітні. Задня ж група формується двома великими м’язами – литкового і камбаловідной.

  • Литковий м’яз починається від коліна і закінчується близько ахіллесова сухожилля. Вона включає в себе дві головки і покриває майже всю задню поверхню гомілки. Це найбільш помітна м’яз, і в більшості вправ активно працює саме вона.
  • Камбаловидних м’яз отримала таку назву через її форми. Вона більшою мірою ховається за литкового, але теж визначає об’єм і форму гомілки.

Зазначені м’язи за своєю фізіологічною будовою пристосовані до довготривалих навантажень, оскільки працюють вони майже при будь-яких наших рухах. Волокна, з яких сформована мускулатура гомілки, не схильні до збільшення об’єму. Тому для нарощування в їх області м’язової маси потрібно максимально їх навантажувати, і звичайної ходьби або вправ з власною вагою може бути недостатньо. Кращі вправи на ікри припускають використання обважнювачів, з якими можна легше і швидше досягти бажаного результату. В цьому плані зручні тренування в тренажерному залі, так як спортивне обладнання дозволяє регулювати використані ваги, але і в домашніх умовах можна ефективно опрацьовувати ікри. Розглянемо обидва варіанти.

Дивіться також  Як правильно качати прес в домашніх умовах: відео, поради