Метод Фукуцудзи: як схуднути, роблячи вправи з валиком з рушники

У чому полягає японський метод схуднення доктора Фукуцудзи? Техніка виконання вправи з валиком з рушники, опис 3 положень. Список протипоказань. На протязі ось вже 20 років на піку популярності знаходиться японський метод Фукуцудзи, що дозволяє худнути без зайвих зусиль.

У чому полягає японський метод схуднення доктора Фукуцудзи? Техніка виконання вправи з валиком з рушники, опис 3 положень. Список протипоказань.

На протязі ось вже 20 років на піку популярності знаходиться японський метод Фукуцудзи, що дозволяє худнути без зайвих зусиль. Пропонована техніка на перший погляд викликає недовіру і нерозуміння: потрібно всього лише кілька хвилин полежати в певному положенні і сантиметри на талії починають танути. Невже знайдений ідеальний спосіб схуднення для лінивих?

Насправді з вправою не все так просто: виконувати його треба за певними правилами, і зробити це вдається далеко не всім. Так і недоліки разом з критикою офіційної медицини і негативними відгуками теж є. Так що доведеться розбиратися в ступені його ефективності та безпеки для здоров’я.

Про автора

Японський лікар Фукуцудзи — наш сучасник, але про нього практично нічого не відомо. Займаючись питаннями лікування хребта і суглобів, він протягом 10 років розробляв систему ЛФК для полегшення болю в спині, практикуючи всі вправи на власному досвіді. У підсумку комплекс так і не побачив світло з єдиної причини — з різноманіття всього, що він перепробував, він вибрав тільки одне положення, причому статичний — з валиком з рушники. Саме вона показала найкращі результати і рятувало не стільки від проблем з хребтом, скільки від зайвих кілограмів і сантиметрів на талії.

На початку 2000-х рр. з-під пера талановитого лікаря вийшла книга «Худнути лежачи». У країнах Азії було видано і продано більш 6 млн. екземплярів. Багато, випробували метод японського доктора Фукуцудзи, дякували його за нове життя без болю в спині і надмірної ваги. Книга була переведена на інші мови і отримала широке поширення в Росії і на Заході.

Проте знайшлися і ті, хто критикує метод доктора Фукуцудзи з валиком, заявляючи не тільки про його неефективність (не всі змогли схуднути, практикуючи його), але і про шкідливість для хребта (про це нерідко висловлюються ортопеди, ревматологи та неврологи). Незважаючи на це, японський лікар популярний у себе в країні, проводить онлайн-тренінги та семінари, навчає пацієнтів правильній техніці виконання свого авторського вправи. Згідно ЗМІ, до нього за допомогою стікаються люди з усього світу.

Сутність методу

Багато включають дану вправу свої комплекси і програми занять, навіть не підозрюючи, що це авторський метод Фукуцудзи. Однак сам він стверджував, що воно не вимагає додаткових фізичних навантажень, тобто не обов’язково включати його в ранкову зарядку або денну тренування.

У чому його суть? Потрібно лягти на рівну поверхню і підкласти під певну точку спини валик (найчастіше використовується звичайний рушник). Кілька хвилин такої статичної пози — і вправу закінчено. Для більшої ефективності було розроблено 3 положення для вирішення різних завдань. Виконується всього 1 разів у день, але регулярно.

Фукуцудзи гарантує, що через місяць обсяг талії стане менше на 2-3 см, через 2 — піде обвислий живіт, через 3 — почне формуватися красивий прес. Все гранично просто і не вимагає ніяких зусиль: дієти і інтенсивні тренування не потрібні. Згідно з опитуваннями, в азіатських країнах цей метод випробувала на собі 70% жіночого населення і 20% — чоловічої.

У Росії і країнах Західної Європи японський метод схуднення з рушником теж досить популярний, хоча активно критикується і за малу ступінь ефективності, і за неприємні відчуття, які виникають у спині під час виконання вправи.

Стаття по темі: «Японська гімнастика для схуднення».

Механізм схуднення

Як звичайний валик під спиною може сприяти розщепленню жирів на талії, боках і животі? Фукуцудзи використовував тут дві хитрості. Перша — в акупунктурних точках, адже рефлексотерапія — одна з основ східної медицини. Дія відбувається саме на них. Але вони є лише допоміжним фактором. Головна ідея доктора — в выправлении тазових кісток, які, на його думку, відіграють важливу роль у формуванні стрункої фігури.

Дивіться також  Вегетаріанство: користь і шкода для здоровя чоловіків, жінок і підлітків

В ході багаторічних досліджень Фукуцудзи прийшов до висновку, що з віком людина набирає вагу і стає володарем круглого і обвислого живота з-за того, що тазові і реберні кістки розходяться. Це — наслідок старіння і сидячого способу життя. Якщо цей процес зробити оборотним, тобто повернути їх на колишнє місце, проблема розповнілий талії і роздутого преса автоматично піде. І це цілком можливо з допомогою вправи з валиком. Але постава скелета займає багато часу, тому доведеться набратися терпіння, щоб все встало на свої місця. Так що для швидкого схуднення в області живота цей метод не підходить.

У книзі «Худнемо лежачи» Фукуцудзи гарно розписав результати регулярного виконання цієї незвичайної гімнастики по-японськи:

 • жир з області живота зникне;
 • талія буде вузької;
 • стегна і сідниці стануть красивими (за рахунок повернення у вихідне положення тазових кісток);
 • зростання (!) збільшиться, т. к. скелет витягнеться;
 • виправиться постава;
 • підвищиться гнучкість м’язів;
 • підуть болі в попереку, спині, хребті;
 • полегшиться стан при таких захворюваннях, як кіфоз і сколіоз;
 • поліпшиться травлення.

Вправа відноситься до розтяжці, яка позитивно впливає на хребет і міжреберні зв’язки. М’язи спини і живота стають більш гнучкими, що посилює їх потенціал на 20%.

На думку Фукуцудзи, вправа з валиком повертає у вихідне положення не тільки кістки, але і внутрішні органи. У ході своїх досліджень він з’ясував, що абдомінальний жир в черевній порожнині зрушує їх, що порушує їх функціонування, звідси — і захворювання, супутні зайвої ваги. Тому японський метод хороший не тільки для схуднення, але і для оздоровлення організму.

Але в бочці меду є і ложка дьогтю: думка доктора Фукуцудзи — авторське, і науково поки ще не підтверджено. Багато фахівців, що працюють з хребтом, критикують його, а деякі навіть стверджують, що в певних випадках метод попасен для здоров’я.

Протипоказання

Якщо вправа з валиком працює саме так, як стверджує доктор Фукуцудзи (рухає кістки і внутрішні органи), зрозуміло, що це серйозний процес, який в підсумку позначиться не тільки на фігурі, але і на здоров’я. І якщо спочатку з хребтом, кістками, суглобами і органами черевної порожнини є проблеми, з такою гімнастикою варто бути обережними. Тому японський спосіб схуднення має особливі протипоказання, які не можна ігнорувати. До них відносяться захворювання:

 • хребта: ішіас, міжхребцева грижа, міозит, остеопороз, остеохондроз, протрузія, радикуліт, спондильоз, пухлини, хвороба Бехтерева;
 • суглобів: бурсити, тендиніти, коксартроз, періартрит;
 • кісток: остеопатії та хондропатії;
 • шлунково-кишкового тракту;
 • печінки;
 • нирок.

Негативні відгуки, які стверджують, що японський метод схуднення не тільки не ефективний, але ще викликає біль у спині, продиктовані в більшості випадків недотриманням протипоказань. Якщо вправа почне виконувати людина з протрузій міжхребцевих дисків, це може закінчитися утворенням великої грижі та інвалідністю. Тому при наявності таких захворювань необхідно проконсультуватися з лікарем.

Плюси і мінуси

Переваги:

 • простота методу;
 • можливість схуднути без дієт і інтенсивних тренувань;
 • робота над конкретним проблемним місцем — животом, талією, боками;
 • це розробка дипломованого лікаря, що викликає довіру;
 • побіжне поліпшення травлення;
 • полегшення деяких захворювань;
 • виконання в домашніх умовах — не потрібні колективні тренування і особистий тренер;
 • рушник є в кожному будинку, так що не потрібно витрачати гроші на придбання спеціального інвентарю.
Дивіться також  Американська дієта для схуднення: короткий огляд 9 найефективніших

Недоліки:

 • наявність протипоказань;
 • підходить не всім;
 • серед побічних ефектів — сильні болі в спині;
 • сантиметри з талії і жир з живота йдуть повільно;
 • багато медики виступають проти цього методу.

Рекомендуємо: «4 причини, чому не йде жир з живота».

Техніка виконання

Ті, хто все-таки зважився на схуднення з допомогою рушники, повинні уважно вивчити техніку вправи. Його потрібно правильно виконувати, щоб домогтися результатів. Можливо, ті, кому так і не вдалося зменшити талію за допомогою валика, допускали помилки, які загрожують болями в спині і відсутністю ефекту.

Інвентар

Спортивним інвентарем служить валик, який можна скачати з звичайного махрового рушника середнього розміру. Він повинен бути тугим і жорстким — для цього його потрібно перев’язати мотузкою, що виключить розмотування під час тренування. Діаметр визначається індивідуально: так, при зрості 180 см і 100 кг ваги він повинен бути більше, ніж при параметрах 150 см і 60 кг.

Валик з махрового рушника перев’язаний стрічкою

Як правильно покласти валик

Розстилаємо на підлогу спеціальний килимок або плед. Укладаємо валик. Сідаємо до нього спиною. А далі все залежить від того, яке саме положення ви виконуєте.

Положення 1 — поперекове

Лягаємо на валик так, щоб він потрапив в поперекову западину. Щоб перевірити правильність його положення, необхідно вказівні пальці обох рук розташувати на пупку і провести ними півкола, спустившись з боків під спину. У підсумку вони повинні втупитися в центр діаметра скрученого рушники. Дана поза працює на схуднення талії і з кістками таза.

Положення 2 — подреберное

Лягаємо на валик так, щоб він знаходився під ребрами. Щоб перевірити правильність його положення, необхідно вказівні пальці обох рук розташувати на виступаючій кісточці нижнього ребра і провести ними півкола, спустившись з боків під спину. У підсумку вони встромити в нижній край скрученого рушники, його основна частина повинна знаходитися вище цього рівня. Дана поза працює на схуднення живота, з м’язами черевного преса і повертає на місце ребра.

Положення 3 — грудинное

Лягаємо на валик так, щоб він знаходився під грудною кліткою. Щоб перевірити правильність його положення, необхідно вказівні пальці обох рук розташувати строго під грудьми і провести ними півкола, спустившись з боків під спину. У підсумку вони встромити в нижній край скрученого рушники, його основна частина повинна знаходитися вище цього рівня. Дана поза працює на виправлення постави, безпосередньо з хребтом.

Як розташувати руки і ноги

 • Ноги — на ширині плечей.
 • Шкарпетки звести разом. Щоб вони не розходилися в різні сторони (утримати їх в такому положенні перший час буде важко), можна зафіксувати їх гумкою для волосся.
 • Руки завести наверх, щоб вони складали з тілом єдину пряму лінію.
 • Покласти їх за голову долонями вниз.
 • З’єднати мізинці.
 • Щоб схуднути за допомогою рушники, доведеться поступово освоїти всі 3 положення вправи Фукуцудзи.

  Віддаєте перевагу традиційні, динамічні фізичні навантаження? Читайте: «Вправи для схуднення живота і боків».

  Програма схуднення

  Спочатку налаштуйте себе на те, що японський метод Фукуцудзи — це тривалий у часі схуднення. Але зате саме цей факт гарантує стійкий результат, який буде триматися довго.

  Займатися рекомендується вранці згідно з давнім східним вченням, це найкращий час для фізичних і медитативних практик), в одні і ті ж години, що дозволяє організму звикнути до навантаження і мінімізувати стрес.

  Дивіться також  Як прибрати розтягнутий і обвислий живіт після пологів та кесаревого розтину

  Це не інтервальне тренування, тому займатися потрібно щодня, не пропускаючи жодного дня. При відсутності навантаження кістки знову почнуть розходитися.

  Приблизна програма тренувань

  З такою програмою за японським методом на 3 місяці можна зменшити обсяг талії на 5 см, повністю прибрати обвислий живіт і виправити поставу. Якщо результати вас задовольнили, можете припинити тренування і підтримувати тіло у формі іншими методиками — з допомогою правильного харчування і звичайних занять спортом. Але більшість людей продовжують практикувати вправа Фукуцудзи для профілактики захворювань хребта і суглобів і щоб уникнути подальшого розходження кісток, що відбувається з віком.

  Додаткові рекомендації

  Доктор Фукуцудзи у своїй книзі побіжно згадує харчування як допоміжний засіб схуднення до його розробки. Це пояснюється тим, що вона лише побічно відноситься до зміщення тазових кісток і ребер, які лежать в основі методу. І тим не менше люди, практикуючі дане вправу, дають цінні рекомендації, як збільшити його ефективність саме в плані схуднення.

  Харчування

  Дієта не рекомендується, але й не забороняється. Можна вибрати довгостроковий варіант на 3 місяці — дієту Аткінса або Дюка, наприклад. Якщо це не ваш метод, просто дотримуйтеся правильного харчування:

  • не перевищуйте добову калорійність з розрахунку ваших індивідуальних даних (зросту, ваги, фізичної активності);
  • обмежте вживання шкідливих і висококалорійних продуктів, а краще зовсім виключити їх з раціону;
  • пийте достатню кількість води;
  • мінімізуйте сіль, так як вона шкідлива для суглобів;
  • харчуйтеся строго по режиму.

  В рамках японської методики робіть упор на продукти, корисні для суглобів і кісток, — це прискорить відновлення скелета і мінімізує ризик ускладнень. У меню повинні обов’язково бути присутнім:

  • риба;
  • соя;
  • оливкова олія;
  • вишня, малина, чорниця, ожина, полуниця;
  • нежирні молочні продукти: йогурт, сир, сир;
  • брокколі;
  • зелений чай;
  • цитрусові, ківі;
  • цільнозернові злаки;
  • бобові.

  Для хрящів корисні страви, що містять колаген. Тому хоча б 2 рази в тиждень в меню потрібно обов’язково включати заливну рибу, холодець і жирні бульйони. При цьому не забувайте укладатися в норму добової калорійності.

  Спорт

  Щоб посилити ефективність методики, потрібно займатися тими видами спорту, які зміцнюють хребет і позитивно впливають на кісткову систему в цілому. До таких належать:

  • плавання на спині;
  • спортивна ходьба;
  • лижі;
  • східні гімнастичні практики: цигун, ушу, йога, ушу, кацудзо ніші та ін.

  Не рекомендується в ці 3 місяці схуднення займатися тими видами спорту, які підсилюють навантаження на хребет і можуть перешкоджати відновленню скелета. До них відносяться:

  • біг;
  • всі види боротьби, бокс, східні єдиноборства;
  • футбол, волейбол, баскетбол;
  • латиноамериканські танці;
  • теніс;
  • гірські лижі;
  • верхова їзда.

  Якщо працюєте з тренажерами, потрібно дізнатися навантаження, яку вони дають на суглоби і хребет. У разі сумнівів порадьтеся з тренером.

  І ще…

  Фукуцудзи — представник східної медицини, для якого здоровий спосіб життя є нормою. Описуючи свою методику, він звертає увагу на те, що для схуднення та ефективності вправи важливо наповнитися позитивною енергією і не робити поганих вчинків, які важким тягарем лягають на плечі людини і не дають йому випростатись в прямому і переносному сенсі слова.

  Додатково до його побажань треба звернути увагу на спосіб життя, який ви будете вести. Гіподинамія, куріння, зловживання алкоголем — все це не вписується в японську методику і може звести всю її ефективність до нуля.

  Незважаючи на критику офіційної медицини і негативні відгуки, багато людей зі всього світу схудли і поправили здоров’я, завдяки простій вправі, лише підклавши валик під поперек. Можливо, варто і вам спробувати?