Можна пити воду під час тренування, коли пити до і після?

Люди, які тільки почали займатися спортом, неважливо, для схуднення або нарощування м’язової маси, стикаються з масою питань. Наприклад, багато хто не знають, пити воду під час тренування, а також до і після неї, і як це вплине на результати. У процесі занять спортом ми відчуваємо сильну спрагу, тому завжди хочеться пити. Варто зазначити, що вода під час тренування не тільки дозволена, але й потрібна, і навіть необхідна. А от з тим, чому її цінність так велика, і яку воду можна пити, варто розібратися детальніше.

Чи потрібно пити воду при тренуваннях?

Ще зі школи ми пам’ятаємо, що наш організм приблизно на 70%складається з води, а в м’язах її відсоток ще більше. Саме тому недолік рідини, зневоднення, що призводить до ряду проблем в організмі і до уповільнення всіх процесів, що відбуваються в ньому. Це загрожує серйозними порушеннями в роботі внутрішніх органів.

В процесі заняття спортом кровообіг посилюється. Тканини і органи нагріваються, ми активно потіємо, і організм намагається охолодитися, виділяючи піт. Саме тому потрібно заповнювати запаси тієї рідини, яку він втрачає, інакше ризик зневоднення підвищується в кілька разів. Власне, це і є відповідь на питання про те, чи можна пити воду під час тренування. Це необхідно. Рекомендується кожні 15 хвилин випивати приблизно по 100 мл водички невеликими ковточками.

Навіть якщо в організмі води не вистачає всього на пару відсотків, ваша працездатність, і відповідно, ефективність тренувань, при цьому значно знижується. Силові показники стають нижчими приблизно на 20%, а витривалість аеробного характеру – на цілих 50%! З чим же це пов’язано?

Дивіться також  Скільки калорій в тушкованої капусти або смаженої, чим вона корисна