Молоко при схудненні: за і проти, яке краще, рекомендації і рецепти

Чи можна пити молоко при схудненні: зважуємо за і проти з урахуванням останніх досліджень. Корисні поради, як зробити це безпечно для здоровя. Рецепти. В користь кефіру, йогуртів, ряжанки і для зниження ваги практично ніхто не сумнівається.

Чи можна пити молоко при схудненні: зважуємо за і проти з урахуванням останніх досліджень. Корисні поради, як зробити це безпечно для здоров’я. Рецепти.

В користь кефіру, йогуртів, ряжанки і для зниження ваги практично ніхто не сумнівається. Але чому тоді постійно виникають суперечки про молоко? Воно, дійсно, стоїть осібно. З кінця XX століття проводяться численні дослідження про його вплив на людський організм, але їх результати настільки суперечливі, що кожен сам вирішує, пити його чи ні під час дієти. Деякі пропонують і зовсім виключити його з раціону здорового харчування. Чим же зумовлене таке неоднозначне ставлення до даного продукту?

Користь

Ніхто не заперечує той факт, що молоко — джерело корисних для організму речовин, починаючи з вітамінів (А, В1, В2, В12, D) і мікроелементів (кальцію, магнію, калію), закінчуючи поліненасиченими жирами. Особливо цінується як джерело кальцію, необхідного для кісткової тканини.

Для схуднення його використовують, виходячи з низької калорійності і невисокого глікемічного індексу (всього 30). Воно прекрасно втамовує голод, благотворно впливає на нервову систему, позбавляє від компульсивного переїдання, володіє легким сечогінним ефектом, приводить в порядок функціонування щитовидної залози. Все це працює на зниження ваги.

У ньому міститься казеїновий білок, який швидко засвоюється організмом і сприяє збереженню м’язової маси навіть при інтенсивному зниженні ваги. Тому багато спортсмени п’ють молочні коктейлі до і після тренувань.

Традиційно вважається корисним продуктом, що позитивно впливає на організм людини:

  • зміцнює імунітет;
  • позбавляє від безсоння;
  • знижує тиск;
  • допомагає при шлунково-кишкових розладах і захворюваннях: печії, гастриті, виразці;
  • нормалізує роботу ендокринної системи;
  • знімає головні болі;
  • використовується при лікуванні мастопатії.

Досі багато лікарі рекомендують своїм пацієнтам пити гаряче молоко при простудних захворюваннях, так як його білок сприяє виробленню імуноглобулінів, які справляються з вірусними інфекціями.

Дивіться також  Метод Фукуцудзи: як схуднути, роблячи вправи з валиком з рушники