Мотивація для схуднення: поради психолога, книги і фільми, реальні історії

Не вистачає мотивації для схуднення? Поради медиків і психологів допоможуть вам змінитися і почати жити по-новому. Для вас: унікальні методики, списки фільмів і книг, реальні історії. «Жінка схудла наполовину після того, як на ній не зійшовся ремінь безпеки» «Не знайшовши штани мого розміру, я зрозуміла — треба щось робити: історія жінки, яка схудла в 60 років» «Вчителька схудла на 52 кілограми, щоб надихнути своїх учнів» «Вона схудла на 64 кг після того, як не змогла застебнути ремені на атракціоні в парку» «Вона схудла на 146 кг після того, як під нею розкололася ванна» «Вона зрозуміла, що пора худнути, коли мало не потонула» Це реальні історії людей, доведених зайвою вагою до тієї останньої межі, за якою колишнє існування вже неможливо. Вчитайтеся спочатку в причини, які підштовхнули їх на це.

Не вистачає мотивації для схуднення? Поради медиків і психологів допоможуть вам змінитися і почати жити по-новому. Для вас: унікальні методики, списки фільмів і книг, реальні історії.

«Жінка схудла наполовину після того, як на ній не зійшовся ремінь безпеки»

«Не знайшовши штани мого розміру, я зрозуміла — треба щось робити: історія жінки, яка схудла в 60 років»

«Вчителька схудла на 52 кілограми, щоб надихнути своїх учнів»

«Вона схудла на 64 кг після того, як не змогла застебнути ремені на атракціоні в парку»

«Вона схудла на 146 кг після того, як під нею розкололася ванна»

«Вона зрозуміла, що пора худнути, коли мало не потонула»

Це реальні історії людей, доведених зайвою вагою до тієї останньої межі, за якою колишнє існування вже неможливо.

Вчитайтеся спочатку в причини, які підштовхнули їх на це. Потім ще раз погляньте на цифри, яких їм вдалося досягти. А ви досі не можете скинути свої нещасні 5-10 кг, тому що постійно хочеться смачненького і лінь вставати вранці на пробіжки? Це означає лише одне: вам просто не вистачає мотивації. Де ж її знайти?

Здоров’я

Багато повні люди відмовляються худнути тільки тому, що відчувають себе більш-менш нормально. Ну, подумаєш, нахилятися важкувато, задишка іноді мучить і злегка підвищена пітливість — з цим можна жити. Але вони просто не знають реального стану справ. Пора відкрити очі на те, що відбувається з організмом при наявності навіть 10 кг зайвої ваги і чим це загрожує в майбутньому.

Серцево-судинна система

Збільшення ваги вимагає від серця більш швидкої прокачування крові. Йому б з віком навпаки — відпочити, ан-ні, люди змушують його працювати на межі можливостей, тому що кожен зайвий сантиметр тіла треба забезпечити достатньою кількістю кисню. Не хочете худнути? Не треба, але тоді приготуйтеся через кілька років почути такі діагнози, як:

 • інфаркт (закінчується летальним результатом у 40% випадків);
 • інсульт (закінчується смертю у 25%, паралічем — в 45%, інвалідністю — 90%);
 • гіпертонія (все життя доведеться просидіти з тонометром в руках);
 • стенокардія (постійні болі в грудній клітці, які не заглушать ні одні таблетки);
 • атеросклероз (у будь-який момент може закінчитися тромбозом і летальним результатом);
 • ожиріння серця (якщо жирової тканини буде занадто багато, орган просто не зможе далі виконувати свою функцію і зупиниться).

Обмін речовин

Велика частина жиру відкладається в черевній порожнині. А тепер уявіть, як в таких умовах працювати органам, які там знаходяться. ШКТ не може в нормальному режимі перетравлювати їжу, а печінка не справляється з обсягом шлаків і токсинів, які їй треба профільтрувати і вивести. Глюкоза, життєво необхідний клітинам, не може транспортуватися в потрібні точки організму, що призводить до підвищення інсуліну. Наслідки всіх цих процесів звучать разом з діагнозами:

 • діабет (готові по кілька разів на день вимірювати рівень цукру в крові, колоти інсулін і сидіти на жорсткій дієті до кінця життя?);
 • холецистит;
 • панкреатит;
 • гастрит;
 • сечокам’яна хвороба;
 • гепатоз;
 • запори.

А ви знаєте, що всі ці захворювання вимагають дотримання дуже суворої дієти до кінця життя? Тоді чи не простіше зараз нормалізувати харчування і звести ризик цих захворювань до мінімуму?

Хребет і суглоби

Скільки у вас зайвої ваги? Порахували свій ІМТ (як це зробити, ми вже розповідали)? 10 кг? Тоді уявіть ці свої 10 кг у вигляді відра білого, неприємного жиру. І носити його цілий день. Довго витримаєте? Навряд чи. А тепер зрозумійте, що цю ношу на собі тягнуть 24 години на добу 7 днів на тиждень і 365 днів у році ваші суглоби, кістки, хребет. Не дивно, що вони швидко зношуються, і вже через рік-другий вам доведеться зіткнутися з такими захворюваннями, як:

 • подагра;
 • остеоартрит;
 • остеохондроз;
 • спондильоз.
Дивіться також  Бабусина дієта для схуднення: варіанти, меню на тиждень, протипоказання

Почитайте на дозвіллі, якими супроводжуються симптомами ці захворювання: біль у спині нерідко порівнюють з родовими потугами жінок, а ще віднімаються ноги, так як вони більше не можуть виносити цієї тяжкості. І все це — тільки 1 відро 10 кг жиру. А якщо у вас його більше?

Органи дихання

Дуже важко справляється з зайвою вагою дихальна система. Жир тисне на діафрагму з боку очеревини і не дає дихати на повні груди. Легкі виходять з ладу одними з перших. І ось результати:

 • гіповентиляція легень (призводить до нестачі повітря і нападів задухи);
 • гіпоксемія;
 • апное (у сні дихання може зупинитися і… в 10% випадків легкі так і не можуть розвернутися — людина вмирає);
 • ціаноз (проблеми з легенями призводять до неприємного синюшному відтінку шкіри, так що оточуючі люди помилково можуть подумати, що ви зловживаєте алкоголем).

Про задишку згадувати зайве, тому що навіть при 5 зайвих кілограмах вона вже виявляється. Хочете доказів? Підніміться на 5 поверх по сходах або пройдіть пару зупинок пішки. Зможете не збити при цьому дихання? То-то ж!

Репродуктивна система

Жирова тканина любить втручатися в гормональні процеси. Якщо її дуже багато, в першу чергу страждають статеві гормони. Знижується активність естрогену і тестостерону. По-перше, це загрожує зниженням лібідо. По-друге, призводить до цілого букету неприємних захворювань.

Для дівчат:

 • нерегулярні менструації;
 • відсутність овуляції;
 • полікістоз яєчників;
 • рак яєчників, ендометрія, молочних залоз;
 • викидні;
 • безпліддя.

Для чоловіків:

 • ранній андрогенний дефіцит, який ще називається чоловічим клімаксом: імпотенція — один з головних симптомів цього стану;
 • еректильна дисфункція.

Нервова система

Вважається, що повні люди набагато врівноваженішими і добрішим, ніж худі. Якщо задуматися про цей феномен і поглянути на нього з боку відбуваються в організмі процесів, розсудливій людині стане по-справжньому страшно. Чому зайва вага призводить до такого уявного спокою?

Жирова тканина атакує нервові волокна, і вони просто не можуть нормально передавати сигнали до мозку. Звідси і відсутність звичайних людських реакцій на події, що відбуваються: немає сплеску емоцій, радості, смутку. Все це втрачається під товщами наростаючого жиру.

Збереження здоров’я — ось найкраща мотивація для схуднення. На жаль, люди розуміють це занадто пізно, коли лікар вже припре до стінки діагнозом і повідомить, що подальша бездіяльність — ризик для життя. Але ви ж грамотна людина і знаєте, що до такої критичної точки краще не доводити? Тоді займіться своїм відром жиру прямо зараз і не зупинятися до тих пір, поки від нього не залишиться ні грама.

Особисте життя

Огрядні люди переконують себе, що любити потрібно не за зовнішність, а за душевну красу і доброту. І партнер повинен любити вас такими, які ви є, з усіма вашими центнерами на вагах, скільки б їх не було. Насправді це самообман. Хочете доказів?

 • 50% своїх зрад чоловіка пояснюють тим, що дружина розповніла і відмовляється худнути.
 • 35% розлучень трапляється зовсім не з-за того, що не зійшлися характерами, а тому що дружина перестала стежити за собою.
 • 80% чоловіків страждають еректильною дисфункцією через повноти… ні, не своєї! — своєї партнерки.
 • 65% сімейних пар, в яких секс стає обов’язком і відбувається не частіше 1 разу в місяць, припускають наявність повноти або ожиріння одного з подружжя (причому в 50% це виявляється жінка).

Все ще вірите своїй другій половинці, що його/її все у вас влаштовує? Погляньте на себе з боку: огляньте без одягу в дзеркалі, взвесьтесь на вагах, порахуйте свій ІМТ. І відповідайте чесно: вас би привернув такий партнер/партнерка?

Дивіться також  Як зменшити апетит, щоб схуднути: найпростіші способи і кращі засоби

Методики

Мотивація Бек Джудіт

Бек Джудіт — професійний психолог, автор когнітивної психотерапії порушень харчової поведінки. Ця жінка допомогла схуднути вже сотням людей, переконуючи їх, що всі причини зайвих кілограмів — у їх власній голові і на їх тарілці, а не в генетиці, спадковості і захворюваннях.

Вона пропонує попрацювати над мотивацією наступним чином:

 • 1-й день — скласти список того, що вам недоступно з-за зайвої ваги (носити улюблену сукню, роздягатися до відкритого купальника на пляжі, завагітніти, вийти заміж);
 • 2-й день — вирахувати, за які терміни і на скільки кг ви реально (!) можете схуднути (в середньому, без шкоди для здоров’я дозволяється скидати 4-5 кг за місяць);
 • 3-й день — розписати план схуднення: меню на термін, який ви вчора для себе визначили; тренування в спортзалі; графік відвідувань басейну або танців і т. д.;
 • 4-й день: почніть втілювати свій план у життя.

Щодня потрібно записувати результати в зошит: втратила стільки-то кг, пропустила заняття з фітнесу з такої-то причини, досягла потрібного ефекту раніше зазначеного терміну і т. д. При цьому список, складений в перший день, повинен постійно перебувати перед очима.

Методика мотивації Бек Джудіт продається, її можна замовити за відносно невеликі гроші: повірте, поради психолога на кожен день, які будуть супроводжувати вас протягом всього періоду схуднення, дорогого коштують!

Методика Ковалькова

Мотивацію по доктору Ковалькову називають однією з найжорсткіших. Після неї худнуть навіть ті, хто раніше не замислювався про дієти і спорт. Ось що вчені, які розробили дану методику, пропонують зробити:

 • Пройти медичне обстеження.
 • З його результатами прийти до дієтолога і сказати заповітні слова: «Хочу худнути за методикою Ковалькова».
 • Уважно вислухати все, що він вам скаже.
 • Зробити все, що він порадить.
 • У чому суть методики? За результатами вашого обстеження, дієтолог у фарбах і деталях описує, що відбувається з вашим здоров’ям на даному етапі і окреслить найближчі перспективи, якщо ви не змусите себе схуднути. Повірте, після того, як вам стане страшно за своє життя, вам точно захочеться привести себе в норму. Після цього дієтолог дасть рекомендації щодо раціону та фізичної активності, які потрібно буде дотримуватися.

  Методика Свіяш і Хей

  Це методика візуалізації, один з інструментів позитивної психології. Потрібно буде зробити наступні кроки:

 • Придумати в голові свій ідеальний образ зі стрункою фігурою і уявити, як ви будете щасливі.
 • Перенести все це на папір у вигляді розповіді від 1-го особи.
 • Супроводжувати розповідь вирізками з журналів або роздруківками з Інтернету з реальними історіями людей, які скинули вагу.
 • Щодня виглядати в дзеркало і представляти, як ви худнете, переконуючи себе в тому, що ви гідні більш красивого тіла і зможете цього домогтися.
 • Як тільки відчуєте, що готові зірватися (захочеться з’їсти тістечко або ліньки йти на пробіжку), перечитуйте свій розповідь.
 • Купити річ на пару розмірів менше, кожен день дивитися на неї і мріяти про те, як ви її надягнете.
 • Така мотивація більше підходить мрійливим і творчим дівчатам, але вона непогано працює і дозволяє досягати намічених цілей.

  Цитати, книги, фільми

  Пропонуємо вам список мотивацій, якими діляться наші читачі. Можливо, вони допоможуть вам визначитися з метою.

  Я хочу схуднути, щоб:

  • покращити здоров’я, знизити ризик захворювань, небезпечних для життя;
  • вийти заміж/одружитися;
  • повернути любов і прихильність чоловіка/дружини;
  • поліпшити якість сексу;
  • позбутися від комплексів;
  • отримати посаду, яка передбачає презентабельний зовнішній вигляд;
  • влаштуватися на хорошу роботу, де є дрес-код на зовнішність співробітників;
  • не соромитися викладати селфи в соцмережах;
  • не чути за спиною неприємних слів типу «жирна корова», «товстуха»;
  • носити обтягуючий одяг / влізти в свої улюблені джинси (плаття);
  • бути схожою на яку-небудь зірку;
  • похвалитися фігурою в гарному купальнику на пляжі.
  Дивіться також  Диня для схуднення: користь і шкода, калорійність дієти і розвантажувальні дні

  Мотиваційні цитати:

  • Дієта — єдина гра, в якій ви виграєте, коли втрачаєте;
  • Хвилина в роті — і роки на стегнах;
  • Не копай собі могилу своїми ж ножем і виделкою;
  • Небажана їжа задовольняє вас протягом хвилини — красива фігура буде задовольняти все життя;
  • Потрібно вирішити, чого більше хочеться: ковбаски або 40 розміру;
  • Ті, хто думає, що у них немає часу для фізичних вправ, рано чи пізно будуть змушені витрачати час на хвороби;
  • Те, що ви їсте наодинці, побачить вся публіка;
  • Якщо ти відчуваєш, що здаєшся, згадай, заради чого ти тримався до цього;
  • Дорогенька, якщо хочете схуднути — їжте голою перед дзеркалом;
  • Подбайте про своє тіло. Це єдине місце, де вам потрібно жити;
  • Придбайте новий магніт на холодильник з написом «Не в жратве щастя!»;
  • З твоєї конституцією на кухню треба ходити, як в музей: нічого не чіпати і тільки дивитися;
  • Тіло — багаж, котрий несеш все життя. Чим він важчий, тим коротша подорож.

  Фільми:

  • «Корпорація «Їжа» (США, 2008 рік, документальний фільм);
  • «Тонкий світ товстих» (Росія, 2010 рік, документальний фільм);
  • «Нація фастфуду» (США, Великобританія, 2006 рік, драма);
  • «У дзеркала два обличчя» (США, 1996 рік, романтична мелодрама, Барбара Стрейзанд у головній ролі);
  • «Новий хлопець моєї мами» (США, Німеччина, 2008 рік, комедія, Антоніо Бандерас і Мег Райан у головних ролях);
  • «Скарб» (США, 2009 рік, драма, Мерайя Кері у головній ролі);
  • «Школа для товстушок» (Росія, 2010 рік, детективна комедія);
  • «200 фунтів краси» (Південна Корея, 2006 рік, мелодрама).

  Книги:

  • А. Ковальков «Худнемо з розумом»;
  • А. Карр «Легкий спосіб скинути вагу»;
  • Д. Кесслер «Кінець обжерливості»;
  • Д. Остін «Жіночі проблемні зони»;
  • Е. Міріманова «Мінус 60. Система і рецепти в одній книжці»;
  • Е. Міріманова «Позитивне схуднення. Самий головний секрет успіху»;
  • Жюстін «Цього ранку я вирішила перестати їсти»;
  • Л. Мусу «3 000 способів не перешкоджати стрункості»;
  • М. Королева «Легкий шлях до стрункості. Схуднути назавжди»;
  • М. Монтіньяк «Метод Монтіньяка спеціально для жінок»;
  • М. Трифонова «Переговори з ковбасою, або ми — те, що ми їмо»;
  • П. Дюка «Я не вмію худнути»;
  • Ю. Пилипчатіна «А я вмію худнути! Блокнот для легкої ходи і неземної краси».

  Реальні історії, після яких захочеться схуднути

  Більш докладно про кожну з цих історій можна почитати в Інтернеті. Подивіться на фотографії цих людей до і після, щоб знайти ту саму мотивацію! Подивіться, як схуднення змінює людей до невпізнання!

  Кеті Гамільтон

  Американська студентка, схудла на 34 кг за півроку, відмовившись від газованих напоїв, а потім тренуваннями довела свою вагу до ідеального.

  Ліндсі Хувер

  Знайшла свою мотивацію на борту літака, коли не змогла з-за свого величезного ваги застебнути ремінь безпеки.

  Маша Кончаловская

  16-річна дочка Єгора Кончаловського та Любові Толкалиной, схудла на 30 кг

  Джанет Джексон

  Сестра Майкла Джексона, у 51 рік схудла на 30 кг після народження дочки.

  Юлія Куварзина

  Зірка серіалу «Вороніни», схудла на 20 кг

  Ольга Картункова

  Актриса, зірка ТНТ, схудла на 84 кг.

  Керолін Брумфілд

  У 60 років схудла на 30 кг за 10 місяців.

  Лаура Мичетич

  Молода вчителька, схудла за 2 роки на 54 кг, щоб довести своїм учням, що неможливе можливо, — ось це мотивація!

  Браянан МакЭнтеггарт

  Ірландка, яка скинула вагу з 210 до 64 після того, як під нею в прямому сенсі слова розвалилася ванна, і стала Жінкою Року.

  Не опускайте руки і пам’ятайте: дорогу подужає той, хто йде!

  Рекомендуємо до прочитання: Як впоратися з непереборним обжерливістю