Очищаючі дієти: докладний огляд 5 найефективніших

Які очищаючі дієти дозволяють ефективно вивести з організму шлаки і токсини. Огляд найбільш ефективних з них. А також списки дієт для чищення окремих органів. Згідно зі статистикою, в 60% випадків проблему зашлакованості організму можна вирішити з допомогою особливого харчування.

Які очищаючі дієти дозволяють ефективно вивести з організму шлаки і токсини. Огляд найбільш ефективних з них. А також списки дієт для чищення окремих органів.

Згідно зі статистикою, в 60% випадків проблему зашлакованості організму можна вирішити з допомогою особливого харчування. Є продукти, які нейтралізують отрути і усувають токсини. А є такі, які, навпаки, сприяють їх проникненню в кишечник і кров, звідки вони розносяться по всьому систем. На основі цього розробляються різні варіанти очисних дієт — в залежності від того, якого результату хочеться досягти або який саме орган потребує генерального прибирання.

Загальні рекомендації

Будь-яка дієта для очищення організму базується на певних правилах. Просто дотримуватися рекомендоване меню і постійно заглядати в списки дозволених і заборонених продуктів недостатньо. Необхідно розуміти, що виведення шлаків і токсинів — це комплексна процедура. І якщо хочете добитися ефекту, потрібно дотримуватися рекомендацій дієтологів і лікарів.

Пройдіть медичне обстеження і переконайтеся, що з вашим здоров’ям все в порядку. Отримайте дозвіл на дієту у лікаря або хоча б у дієтолога. Врахуйте протипоказання для такого харчування: онкологія, вагітність, лактація, загострення хронічних захворювань, психічні розлади, епілепсія, генетичні патології.

Вирахуйте необхідний добовий об’єм води. Норма — 30 мл на 1 кг вашої ваги. Але так як мова йде про чищення, додайте до отриманого результату ще 1-2 склянки. Наприклад, людині вагою 70 кг у нормі потрібно 2,1 літра + ще 400 мл = 2,5 л.

Кожного разу готуйте свіжу їжу на 1 день. В раціоні не повинно бути нічого вчорашнього. Їжу потрібно ретельно пережовувати. Для твердої, робимо не менше 30 жувальних рухів, для м’яких (каш, супів) — 10. Не запивати їжу напоями. Вживати їх або за півгодини до прийому їжі або через півгодини після.

Дивіться також  Маски для схуднення особи: особливості застосування і рецепти

Харчування має бути дробовим. Потрібно їсти кожні 3-4 години. Не об’їдатися. Ніколи не доводити шлунок до стану «до відвалу». Протягом півгодини після їжі потрібно спокійно посидіти і розслабитися. Ніякої фізичної активності. Але і лежати теж не рекомендується.

Якщо самопочуття погіршується, варто переглянути раціон. Можливо, ви просто вибрали не той варіант.