Перець для схуднення: огляд сортів, корисні властивості, рекомендації

Який перець найкорисніший для схуднення? Корисні властивості і калорійність болгарської, кайенского, чилі, чорного і червоного меленого та інших сортів. Любителям гостренького в боротьбі із зайвими кілограмами не обовязково відмовлятися від своїх смакових пристрастей.

Який перець найкорисніший для схуднення? Корисні властивості і калорійність болгарської, кайенского, чилі, чорного і червоного меленого та інших сортів.

Любителям гостренького в боротьбі із зайвими кілограмами не обов’язково відмовлятися від своїх смакових пристрастей. Вони можуть використовувати перець для схуднення. Як овоч, він входить в багато дієтичні салати або супи і є основою вегетаріанської кухні. Якщо брати спецію, то вона сдобрит будь-яку страву так, що відсутність солі, яка небажана в дієтах, ви і не відчуєте. Зниження ваги буде гарантовано із-за низької калорійності продукту, велику кількість вітамінів в ньому і утримання унікального алкалоїду — капсаїцину.

Механізм схуднення

По-перше, як овоч, він низькокалорійний (різні сорти містять всього 30-50 ккал). А в якості спеції вживається в таких мікродозах, що його 250-300 ккал на 100 г зменшуються разів у 20.

По-друге, містить велику кількість вітамінів і мікроелементів. Збагачує організм корисними речовинами під час схуднення, що знижує ризик авітамінозів та виснаження.

По-третє, володіє легким проносним і сечогінним дією, що очистить кишечник і нирки від шкідливих речовин, що уповільнюють обмінні процеси та сприяють набору ваги.

Але головну скрипку в дієтичних властивостях перцю грає капсаїцин. Це унікальна речовина міститься тільки в даному продукті. Алкалоїд надає йому той самий неповторний пекучий смак. Потрапляючи в організм, він запускає безліч процесів:

  • прискорює кровотік — тканини отримують більше кисню, який сприяє жіросжіганію;
  • позбавляє кров від холестеринових бляшок, знижуючи ризик розвитку атеросклерозу — захворювання, супутнього ожиріння;
  • розганяє метаболізм, без якого зниження ваги неможливо (про це ми вже розповідали);
  • володіє антизапальними і дезинфікуючими властивостями, усуваючи проблеми шлунково-кишкового тракту — травлення налагоджується, їжа переробляється краще і йде на потреби організму, а не відкладається у вигляді жирів.
Дивіться також  Жіросжігателя SummerTime: склад, інструкція, побічні ефекти

Капсаїцин названий одним з кращих жіросжігателей, тому перець без сумнівів варто включати в раціон всім, хто бореться із зайвою вагою. Але при цьому потрібно враховувати, що він збуджує апетит. Тому його недоцільно використовувати для перекусів.