Відсоток жиру в організмі: норма для жінок і чоловіків

Здорове, струнке і підтягнуте тіло – це те, що буде в моді завжди. Маса людей намагаються позбавитися від зайвих жирових відкладень. Але при цьому не всі знають, яка норма жиру в організмі, і як її визначати, адже від цього показника залежить дуже багато. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Значення жиру для організму

Досить часто зустрічається ситуація, коли дві людини, що мають однаковий вага: виглядають абсолютно по-різному. Один стрункий і підтягнутий, а інший в той же час виглядає, м’яко кажучи, не надто ідеально. Справа в тому, що вага – це в принципі не той показник, на який варто орієнтуватися в оцінці своєї фізичної форми. М’язи набагато важче жиру, звідси і різниця у зовнішньому вигляді при одній і тій же цифрі на вагах.

Ключове значення має те, як у тілі поєднуються кісткова і м’язова маса, а також вода і жир. Тому те, яким має бути відсоток жиру в організмі в нормі, потрібно знати не тільки тим, хто худне, але і тим, хто в принципі стежить за своїм здоров’ям. Небезпечним є не тільки надлишок жиру, але і його недолік, так як у жиру досить багато важливих функцій, зокрема, захисна і резервна. Низький відсоток жиру в організмі провокує проблеми з потенцією у чоловіків і проблеми з менструальним циклом і народжуваністю у жінок.

Таким чином, жир виконує наступні функції:

  • захищає органи тіла;
  • допомагає підтримувати нормальну температуру;
  • сприяє збереженню корисних речовин в організмі;
  • пом’якшує суглоби;
  • сприяє накопиченню енергії.

Щоб підтримувати здоров’я і вести повноцінне життя, жінці потрібен відсоток жиру в організмі 13-15, а чоловікові – не менше 5-9%. Якщо цей показник буде нижчим, то можливі серйозні порушення у виконанні органами своїх функцій і небезпечні наслідки цього. Якщо відсоток жиру в організмі в нормі, людина буде відчувати себе і виглядати добре, а його репродуктивні органи будуть працювати так, як потрібно.

Дивіться також  Як відмовитися від мяса і стати вегетаріанцем: 5 простих кроків

Особливо важливий жир для жіночого організму. Він допомагає забезпечити нормальний синтез жіночих гормонів, сприяє правильному функціонуванню статевих органів, забезпечує нормальний менструальний цикл, дає можливість виносити і народити дитину. Кількість жиру може збільшуватися з віком. Надлишок його буває наслідком тих чи інших порушень, але досить часто це наслідок нестачі фізичної активності і постійного переїдання.