Плюси і мінуси бігу вранці, потрібні ранкові пробіжки щодня

Біг – напевно, самий популярний вид спорту в світі, що пояснюється великою кількістю переваг. Він доступний абсолютно всім, не вимагає фінансових вкладень, задіює практично всі м’язи тіла в роботі, сприяє ефективному спалюванню жиру. Особливо корисними вважаються ранкові пробіжки, з яких починають день багато прихильників здорового способу життя. І якщо ви теж вирішили ними зайнятися, то варто заздалегідь оцінити всі плюси і мінуси бігу вранці.

Користь бігу вранці

Корисно бігати вранці? Однозначно так. Багато фахівців вважають оптимальним часом для нього раніше ранок, коли повітря ще свіжий, чистий, не забруднений великою кількістю машин і виробничими викидами, міський брудом і пилом. Таким чином, бігаючи вранці, ви зможете не тільки зміцнити організм і м’язи, але і насититися свіжим прохолодним повітрям, зволоженим ранкової росою. Це піде на користь, і через кілька днів таких пробіжок ви відчуєте себе більш бадьорими і життєрадісними.

Рекомендується вибирати для бігу місця з максимально чистим повітрям, наприклад, парки, лісисті місцевості.Рекомендується вибирати для бігу місця з максимально чистим повітрям, наприклад, парки, лісисті місцевості.

Одне з важливих переваг бігу полягає в його доступності. Він не вимагає взагалі ніяких фінансових вкладень: не треба купувати абонемент, оплачувати тренера, обзаводитися додатковим інвентарем. Все, що буде потрібно – зручне взуття і одяг, призначений для бігу. Бігати рекомендується гладкою і рівній поверхні – це допоможе пом’якшити навантаження на стопи. Що стосується кросівок, то рекомендується придбати спеціальну модель для бігу, яка буде створювати амортизаційний ефект при кожному вашому кроці.

Говорячи про те, що дає біг вранці, не можна не відзначити, що в процесі активності він задіює практично всі м’язи. Починаючі спортсмени нерідко думають, що біг опрацьовує лише ноги, але насправді в процесі пробіжки також активно працюють сідниці, руки, а також спина і прес – це допомагає досягти гармонійного результату. Чим більше м’язів залучається, тим більше енергії витрачається, тим більше калорій ви спалюєте, тим краще результати ваших занять. Регулярно бігаючи, ви зможете зміцнити м’язи, а також зв’язки і суглоби, попередивши ризики різних травм. В процесі пробіжок працюють багато з тих м’язів, які ніяк не задіюються в звичайному житті – це дозволяє поліпшити тонус всього організму.

Дивіться також  Чому болять коліна після бігу і що робити, щоб зняти біль

Що буде якщо бігати вранці? Ви зможете зміцнити імунітет, оскільки регулярна фізична активність підвищує опірність щодо різних вірусів та інфекцій. Біг на свіжому повітрі – своєрідне загартування, покращує стан імунної системи. Особливо це актуально для тих, хто бігає не тільки теплий, але і в холодний сезон.

Біг сприяє нормалізації кровообігу в організмі, покращує функціонування серцево-судинної системи. Це допомагає забезпечити всі внутрішні органи і системи достатньою кількістю кисню, який надходить до клітин разом з кров’ю. При бігу необхідно дотримуватися певного дихального темпу, що прекрасно тренує легені і дихальну систему в цілому. Але знову ж таки для отримання максимальної користі рекомендується бігати в місцях з чистим повітрям.

Бігаючи вранці, ми активно запускаємо процеси потовиділення, що сприяє очищенню організму. Він позбавляється від шлаків і токсинів, які накопичуються в порах і тканинах.

Після бігу рекомендується одразу прийняти душ і використовувати скраб для тіла – це напевно допоможе усунути всі можливі джерела його забруднення. Говорячи про те, в чому користь бігу вранці для жінок, потрібно зауважити, що прискорене кровообіг позитивно впливає на шкіру, зволожуючи її і розгладжуючи, надаючи здоровий вигляд. Регулярні пробіжки – відмінна профілактика целюліту.

Корисний біг по ранках для чоловіків? Так, тому що він покращує роботу всіх внутрішніх органів і систем, допомагає запобігти проблеми з потенцією, а також сприяє розвитку таких важливих для представника сильної статі якостей, як цілеспрямованість і силу волі.

Ще один плюс бігу вранці в його здатності впливати на наш настрій. Регулярні пробіжки сприяють виробленню ендорфінів, відповідно, поліпшення емоційного стану і відмінного настрою. Біг нормалізує сон, бореться з безсонням, допомагає нормалізувати розумову активність.

Дивіться також  Через скільки після їжі можна бігати і що треба їсти перед пробіжкою

Також користь ранкової пробіжки в тому, що вона допомагає організму остаточно прокинутися, зарядитися на день вперед енергією, бадьорістю і гарним настроєм. Вона запускає і процеси метаболізму, які в процесі всього дня будуть працювати активніше, сприяючи вашому схудненню.