Чому болять коліна після бігу і що робити, щоб зняти біль

Больові відчуття в колінах під час та після бігу є досить поширеними, і особливо часто з ними стикаються ті, хто раніше спортом не займався. Так чому болять коліна при бігу, і що робити в цій ситуації? Проблема в тому, що колінний суглоб має досить складну будову, до того ж регулярно піддається серйозним навантаженням, увеличиваемым в процесі бігу. Крім того, больові відчуття в цій області можуть виникнути не тільки через патологічних змін у суглобі, але і після травми зв’язкового апарату. А в результаті навантаження запалення, про яке людина і не підозрював, може загостритися.

Болять коліна після бігу: причини

Багатьом цікаво, чому болять коліна від бігу, при тому, що в стані спокою ніяких проблем з ними не виникає. Дискомфорт при бігу може виникнути через пошкодження меніска – круглого хряща в коліні. Він прикріплюється до з’єднувальним хрящовим тканин через зв’язковий апарат. Через рідкісного присідання або повороту можливий розрив зв’язки, і в результаті цього – сильна біль. З часом коліно набрякає, і це може заважати при ходьбі.

Також біль в коліні при бігу може бути наслідком вивих колінної чашечки. Це досить поширена травма серед бігунів, яка, на щастя, не має особливо поганих наслідків. Але якщо вивихи наколенника відбуваються систематично, то зв’язки зчленування розтягуються, і коліно втрачає стабільність, від цього травма може постійно повторюватися знову. В даному випадку біль у коліні після бігу буде цілком зрозумілим явищем.

Серед спортсменів нерідко зустрічається явище, відоме як «коліно бігуна» або хондромаляция – деструкція тканин колінної чашечки, що супроводжується тупим болем і зниженням рухливості.

Інша причина, по якій болять коліна при бігу – розрив або розтяг зв’язкових тканин. Пошкодження такого характеру нерідко є наслідком активних фізичних навантажень або травм. Людина при цьому може відчувати гостру біль, коліно схильне набрякати, рухливість може обмежитися, а при торканні зчленування відчувається сильний дискомфорт.

Дивіться також  Що таке човниковий біг і його техніка виконання (10х10)

Також болючість після фізичної активності може бути наслідком таких патологічних процесів:

  • артрит;
  • артроз;
  • тендиніт;
  • ревматизм;
  • синовіт;
  • бурсит;
  • періартрит та інші захворювання ревматичного характеру.

Прояв болю може бути спровоковано судинними порушеннями кров’яної системи, що живить коліно. Але дискомфортні відчуття в цьому випадку будуть непостійними, без конкретної локалізації, і проходитимуть вони самі по собі, без анальгетиків.

Нерідко таке явище проявляється в підлітковому віці. Кровоносні судини в цей період ростуть повільніше, ніж кістки. Можливі болі в судинах, якщо в артеріях, що живлять коліно, є холестеринові бляшки. Вони схильні зменшувати просвіт судини і перешкоджати нормальному притоку крові до тканин.

Якщо після пробіжки болять коліна, то в багатьох випадках причиною цього стають невірні руху або порушення техніки бігу. Причому ці чинники можуть спровокувати запальний процес, хронічна травма і розтягнення зв’язок.