Правильна розминка перед бігом: вправи в картинках

Багато з тих, хто бігає, ігнорують розминку. Якщо мова йде про бігу підтюпцем або просто легкому бігу, то бігуни вважають, що необхідності в розминці немає. Однак це не так. Незалежно від того, як і скільки ви бігаєте, розминка перед бігом необхідна, і важливо, щоб вона була правильною.

Навіщо потрібна розминка перед пробіжкою

Ті, вважає, що м’язи в процесі бігу розігріваються самі, звичайно ж, не праві, і в підсумку вони часто страждають від проблем з кістками, м’язами, суглобами. Насправді ж розминка для бігу необхідна. Якщо ви бігаєте вранці, потрібно розігріти і розім’яти м’язи, так як після сну вони втрачають еластичність, і ризик травмувати їх дуже великий. Якщо ж говорити про вечірньої пробіжки, то необхідність розминки можна пов’язати з тим, що більшість з нас протягом більшої кількості часу ведуть активний спосіб життя.

В процесі бігу м’язи і суглоби працюють в два, а то і в три рази активніше, ніж в звичному повсякденному режимі, звідси і важливість розминки, суть якої в наступному:

  • Поступовий розігрів допоможе запобігти випадкові падіння в процесі бігу.
  • Серце схильне нарощувати обороти поступово, і якщо дати йому навантаження різко, воно може відреагувати на це негативно.
  • Нервова система у процесі розминки також підготуватися до вправ, що допоможе вберегти її від стресу.
  • Розминка мінімізує ризик синдрому судоми м’язів.
Дивіться також  Коли можна качати прес після кесаревого: через скільки місяців починати