Продукти, що прискорюють обмін речовин: ТОП 10 кращих, рецепти і рекомендації

Які продукти, що прискорюють обмін речовин, можна включити в раціон для схуднення і поліпшення самопочуття? Списки харчових категоріям, рейтинг кращих, рецепти. Метаболізм — одна з найбільш популярних і суперечливих понять у сучасній дієтології.

Які продукти, що прискорюють обмін речовин, можна включити в раціон для схуднення і поліпшення самопочуття? Списки харчових категоріям, рейтинг кращих, рецепти.

Метаболізм — одна з найбільш популярних і суперечливих понять у сучасній дієтології. Одні стверджують, що він цілком залежить від спадковості та віку і на нього ніяк не можна вплинути. Інші наполягають на тому, що швидкість катаболізму і анаболізму можна регулювати харчуванням і фізичними навантаженнями. Так чи інакше, але від нього залежить наявність зайвої ваги і безперебійна робота внутрішніх органів. І поки вчені сперечаються, наше завдання — спробувати вплинути на нього. Зокрема, вживати якомога більше продуктів, що прискорюють обмін речовин.

Принцип дії

Метаболізм — це серія хімічних реакцій з розщеплення одних речовин і утворення інших, що супроводжується звільненням або тратою енергії. Їх основними учасниками стають ті самі жири, білки і вуглеводи, які ми поглинаємо з їжею. І якщо вживати переважно продукти, що прискорюють обмін речовин в організмі, це приведе до певних результатів:

  • хімічні реакції прискоряться, завдяки речовинам каталізаторів (це капсаїцин в спеціях, кофеїн, вітамін С в цитрусових тощо);
  • анаболізм і катаболізм будуть протікати швидше, забезпечуючи безперебійну переробку складних сполук у прості, — це не дозволяє утворюватися продуктів розпаду, отруйних організм;
  • жири швидко перетворюються в енергію, а не йдуть про запас;
  • в ШКТ не накопичуються токсини, травлення налагоджується;
  • підсумковий результат — схуднення (при наявності зайвої ваги) або підтримання маси тіла на нормальному рівні, а також істотне поліпшення самопочуття.

При цьому пам’ятайте про те, що дане питання у наукових колах досі є відкритим, і точних підтверджень цієї теорії немає. Проте численні позитивні відгуки про тих же цитрусових або морепродуктах, що допомагають схуднути, все-таки є хорошим спокусою випробувати це на власному досвіді.

Дивіться також  Китайські дієти на 7, 14 і 21 день: огляд найбільш ефективних