Роздільне харчування для схуднення: принципи і правила, меню на тиждень, рецепти

Що таке роздільне харчування: основні принципи і правила. Дізнайтеся, з чого почати і як його правильно дотримуватися. Перегляньте зразкове меню на тиждень і рекомендовані рецепти. Віра Брежнєва, Лариса Доліна, Ксенія Собчак, Ольга Погодіна, Кетрін Зета-Джонс, Елізабет Херлі — всі ці красиві і знамениті жінки пропагують роздільне харчування як спосіб схуднення і спосіб життя.

Що таке роздільне харчування: основні принципи і правила. Дізнайтеся, з чого почати і як його правильно дотримуватися. Перегляньте зразкове меню на тиждень і рекомендовані рецепти.

Віра Брежнєва, Лариса Доліна, Ксенія Собчак, Ольга Погодіна, Кетрін Зета-Джонс, Елізабет Херлі — всі ці красиві і знамениті жінки пропагують роздільне харчування як спосіб схуднення і спосіб життя. Протягом усього XX століття захопленість цією системою наростала, наче сніжний ком. Зірки Голлівуду активно практикували цю методику, всі інші дивилися, як вони вдягалися і теж починали впроваджувати її в своє життя.

Тут настав XXI століття зі своїм критичним мисленням і науковим прогресом — і настільки популярна теорія Шелтона піддалася жорсткій критиці з боку дієтологів і лікарів. У чому суть проблеми і до кого варто прислухатися в цьому питанні?

Що це таке?

Роздільне харчування — це ціла система, розроблена, виходячи з сумісності і несумісності продуктів. Її автори — Герберт Шелтон і Вільям Говард Хей. Перший — американський натуропат, вегетаріанець, прихильник альтернативної медицини. Незважаючи на те, що саме він докладно розписав основні принципи даної теорії, сама ідея далеко не нова: згадки про неї можна знайти у працях Гіппократа і Авіценни. Другий автор має непряме відношення до цієї розробки, але у нього хоча б було медична освіта: Хей був хірургом.

У 1928 році з-під пера Шелтона виходить його творіння під назвою «Правильне поєднання харчових продуктів», яке з середини XX століття стало практично настільною книгою багатьох голлівудських актрис. У той час ще не було такого величезного вибору всіляких дієт, тому роздільне харчування сприймалося як один з найвірніших способів схуднути, хоча спочатку його автори зовсім не вкладали в цю концепцію подібну ідею. Їх первинна задача була — сприяти оздоровленню організму.

Але вже в той час більшість дієтологів і лікарів виступали проти даної системи, науково спростовуючи практично всі її постулати. На сьогоднішній день їх критика підтвердилася, і роздільне харчування було остаточно повалено сучасною наукою з п’єдесталу кращої методики для схуднення та оздоровлення організму. Незважаючи на це, багато зірки і прості обивателі продовжують жити за її постулатів і стверджувати, що результати перевершують всі очікування, всупереч гонінням і спростувань.

Основні принципи роздільного харчування:

 • розділення продуктів на кілька груп: якісь поєднуються між собою і їх можна їсти разом, якісь зовсім не «дружать» (наприклад, картопля з курячою грудкою — поганий тандем, так як перша відноситься до вуглеводів, а друга — до білків);
 • мінімальна термічна обробка страв;
 • наявність списку заборонених (шкідливих) продуктів;
 • дотримання певних перерв між прийомами їжі.

Існує кілька варіацій систем роздільного харчування різних авторів, але ці принципи єдині для всіх.

Системи

На сьогоднішній день існують різні авторські методики по дієтології, засновані на роздільному харчуванні. Однак найбільш популярними вважаються дві.

За Герберту Шелтону

Якщо брати роздільне харчування по Шелтону, то у нього всі продукти класифіковані на 5 груп:

 • білкові;
 • вуглеводні;
 • жири;
 • кислі і напівкислі;
 • некрохмалисті.

Шелтон стверджував, що умови для перетравлення цих груп продуктів значно розрізняються. При надходженні у шлунок однаковою їжі ферменти для її розщеплення функціонують більш ефективно, ніж коли їм доводиться розриватися між обробкою, наприклад, вуглеводів і білків одночасно. Вживання одного виду продуктів істотно полегшує травлення і прискорює метаболізм. Тоді як при звичайному (змішаному) харчуванні, до якого ми всі звикли, активність ферментів гальмується, процеси перетравлення їжі порушуються, що призводить до бродіння і гниття, інтоксикації, метеоризму, порушення обміну речовин і зайвої ваги.

Але все це — лише теорія Шелтона, який, на жаль, не мав медичної освіти. Науково вона не підтвердилася. І тим не менш саме його таблиця сполучуваності та несполучуваності продуктів вважається класичною основою для всіх інших методик. Надалі в статті будуть розглянуті можливі і заборонені поєднання, виходячи саме з неї.

За Семенової

Надія Олексіївна Семенова — народна цілителька, кандидат біологічних наук, є автором особливої формули роздільного харчування. Вона ділить всі продукти тільки на 3 групи:

 • перша — білкові;
 • друга — рослинно-тварини;
 • третя — вуглеводи.

Її схема являє собою спрощену програму Шелтона. Вона вивела наступні правила сполучуваності продуктів між цими групами:

 • поєднання 1 і 3 групи — під суворою забороною, так як небезпечно для здоров’я;
 • допускаються поєднання 1 і 2 / 2 і 3 груп;
 • не можна поєднувати різні види білків;
 • диня не входить ні в одну групу і не сумісна ні з чим.

Крім цього, система Семенової має характерні особливості, що відрізняють її від концепції Шелтона:

 • повна заборона на вживання будь-яких молочних продуктів (виняток — материнське грудне молоко);
 • не рекомендовані супи на насиченому м’ясному бульйоні;
 • особлива увага приділяється меду, який регулює концентрацію кальцію в організмі: його потрібно вживати щодня;
 • інтервал між прийомами повинен становити не менше 2 годин;
 • систематично організму потрібно влаштовувати розвантажувальні дні.

Багато хто віддає перевагу роздільному харчуванню саме за методикою Семенової переважно з двох причин. По-перше, у неї спрощена схема розподілу продуктів на групи, а отже, розібратися, що з чим поєднується, набагато легше. По-друге, у своїй книзі вона детально розписує не тільки меню, але і рецепти відповідних страв для кожного дня тижня, що дуже зручно.

Є ще системи роздільного харчування Індри Деві, Поля Брегга та інших фахівців. Але їх новаторство тільки в тому, що вони в окрему групу виділяють сірковмісні продукти (капусту, ріпу, яйця, часник тощо). На їхню думку, вони абсолютно не поєднуються з крохмалями.

Користь для схуднення

Шелтон розробляв свою систему не для схуднення, а для оздоровлення організму. В першу чергу вона була спрямована на поліпшення травлення. Але, як показала практика і ті ж приклади голлівудських і вітчизняних зірок, дотримання її основних принципів найчастіше призводило до позбавлення від зайвої ваги. Тому цю концепцію стали розглядати не як лікувальну, а як звичайну дієтичну.

Дивіться також  Шоколад при схудненні: чи можна їсти, користь і шкоду, який сорт краще

Чому ж у більшості випадків люди, дотримуючись роздільного харчування, худнуть, незважаючи на наукові спростування цієї системи? Причини зовсім не в сполучуваності-несполучуваності продуктів і не в ферментів, які їх розщеплюють. Зниження ваги продиктована зміною способу життя:

 • дотримання режиму харчування призводить до звикання організму, який знає, що в певні години він отримає необхідні йому поживні речовини, а значить, нічого не відкладає про запас;
 • список заборонених продуктів виключає шкідливу, висококалорійну їжу;
 • основа раціону — овочі і білки, жири можна, але в меню вони використовуються в мінімальних кількостях;
 • баланс БЖУ нормалізує метаболізм;
 • вся система спрямована на поліпшення травлення, яке при правильному функціонуванні сприяє нормалізації ваги.

Крім цього, щоб схуднути, необхідно також вжити додаткових заходів:

 • зменшити розмір порцій;
 • вирахувати добову калорійність для зниження ваги;
 • зайнятися спортом;
 • пити достатню кількість води.

Не потрібно сподіватися на швидкі результати, але схуднути на роздільному харчуванні все-таки можна, щотижня минусуя приблизно за 1 кг. Так, це тривало, але втрачені кілограми при цьому не повернуться, якщо продовжувати дотримуватися роздільного або хоча б правильного харчування.

Правда і міфи

Чому система роздільного харчування не витримує наукової критики? Що в ній не так? Чому дієтологи і вчені вважають більшість тверджень Шелтона помилковими?

Помилка № 1

Міф. Шелтон вважав, що якщо вживати в їжу непоєднувані продукти, ферменти не можуть їх переварити, і вони починають псуватися і гнити прямо в шлунку. З часом це нібито призводить до виділення отрут та інтоксикації організму.

Правда. Насправді, навіть якщо їжа довго перетравлюється, вона все-таки розщеплюється і залишає травний тракт.

Помилка № 2

Міф. Жири і вуглеводи залишаються неперетравленими і лежать марним вантажем в шлунку.

Правда. Під час операцій на ШКТ хірурги не виявляли там гнилі залишки неперетравленої картоплі з м’ясом або хлібом.

Помилка № 3

Міф. Для переробки вуглеводів і жирів потрібна лужне середовище, для білкової їжі — кисла. Тому їх вживання потрібно розділяти в часі.

Правда. Одні продукти перетравлюються в шлунку, інші — у тонкій кишці, треті розщеплюються жовчю. Дані процеси протікають одночасно, не заважаючи один одному.

Помилка № 4

Міф. Можна всі продукти чітко розділити на білкові, вуглеводні, жирні.

Правда. Всім відомо, що в кожному продукті є ЖБУ. Винятків лише 3: яєчний білок, цукор (чистий вуглевод), соняшникова олія (чистий жир).

Система роздільного харчування піддавалася і клінічних досліджень. Протягом 1,5 місяців одна група випробовуваних їла за методикою Шелтона, інша — по принципам правильного харчування. По харчової цінності та вмісту мікроелементів і вітамінів їх раціони були ідентичними. Результати: зниження ваги — рівнозначно і в тій, і в іншій групі, відмінностей у рівні глюкози, інсуліну, холестерину виявлено не було. Обсяги талії зменшилися однаково.

Плюси і мінуси

У тому, що роздільне харчування корисно для організму, багато хто сумнівається саме через науково обґрунтованої критики. В якихось моментах воно навіть чинить шкоду на здоров’я. Тому, перш ніж переходити на нього, варто оцінити позитивні і негативні сторони.

Переваги:

 • дана методика змушує правильно харчуватися: під забороною виявляються шкідливі продукти;
 • нормалізація травлення;
 • полегшення навантаження на підшлункову залозу;
 • допомагає при захворюваннях ШКТ;
 • різноманітне меню;
 • збалансований раціон;
 • зниження ваги;
 • поліпшення самопочуття;
 • зменшення ризику накопичення шлаків і токсинів, інтоксикації;
 • прискорення метаболізму.

Недоліки:

 • більшість магазинних продуктів — змішані і не підходять для роздільного живлення;
 • смак багатьох страв і напоїв залишає бажати кращого;
 • довгий звикання до нового раціону;
 • необхідність сили волі;
 • психологічна навантаження: доводиться відмовлятися від напівфабрикатів і фастфуду;
 • рецепти страв досить складні, і на їх освоєння потрібен додатковий час;
 • дотримання особливого режиму;
 • напади голоду.

Тільки зваживши всі за і проти, потрібно приймати остаточне рішення, чи варто переходити на цю систему харчування.

Групи і списки продуктів

Шелтон в рамках своєї концепції всі продукти розподілив по наступним харчовим групам.

I. Білкові:

 • авокадо;
 • дріжджі;
 • маслини;
 • м’ясо;
 • горіхи;
 • риба;
 • насіння;
 • соя;
 • твердий сир;
 • злаки;
 • яйця.

II. Вуглеводні:

1. Крохмалевмісні:

 • артишоки;
 • боби;
 • зелений горох;
 • кабачок;
 • картопля;
 • гарбуз;
 • хлібні злаки.

2. Цукровмісні:

 • солодкі сиропи (переважно кленовий і тростинний);
 • мед;
 • цукор рафінад;
 • цукровий пісок.

3. З невеликим вмістом крохмалю:

 • бруква (не плутати з кормовим буряком);
 • морква;
 • буряк;
 • капуста (переважно кольорова).

4. Солодкі фрукти:

 • фіга;
 • виноград (переважно мускатні сорти);
 • сушені груші;
 • фініки сушені;
 • хурма;
 • чорнослив;
 • ізюм;
 • банани.

III. Жири:

 • шинка;
 • риба: осетер, оселедці, лососеві, ставрида;
 • м’ясо: свинина, баранина;
 • горіхи;
 • рослинні і сурогатні масла;
 • сметана;
 • сало;
 • вершки;
 • авокадо;
 • вершкове масло.

IV. Кислі і напівкислі:

 • абрикоси;
 • ананаси;
 • цитрусові;
 • виноград;
 • груші;
 • інжир;
 • квашена капуста;
 • манго;
 • персики;
 • вишня;
 • помідори;
 • сливи;
 • чорниця;
 • гранати;
 • яблука.

V. Некрохмалисті:

 • аспарагус;
 • баклажан;
 • зелений горошок;
 • капуста;
 • блощичник посівної;
 • кукурудза;
 • латук;
 • стебла цибулі;
 • мангольд (різновид буряка);
 • огірки (неочищені);
 • петрушка;
 • шпинат;
 • редис (листя корисніше коренеплодів);
 • ріпа;
 • стебла селери;
 • солодкий перець;
 • спаржа;
 • гарбуз;
 • цикорій;
 • часник;
 • щавель.

Будь-які сорти дині і кавуна не входять ні в одну з цих груп.

У багатьох джерелах дана класифікація значно спрощено і представлена білковими продуктами (1 група), вуглеводними (2 група) і нейтральними (3, 4 і 5 групи).

Заборонені:

 • булочки з солодким наповнювачем, начинкою;
 • бутерброди;
 • консерви;
 • напівфабрикати;
 • фастфуд;
 • магазинні змішані продукти;
 • майонез;
 • приправи;
 • спирт;
 • сирки з солодкими добавками;
 • оцет.

Одна з труднощів переходу на роздільне харчування — розібратися у цих групах і що з чим поєднується.

Дивіться також  Препарати для чищення печінки: ефективність, рейтинг кращих, огляд популярних

Основні правила

Дана система вимагає відповідального підходу. Перш ніж практикувати її, потрібно ретельно вивчити основи і зробити перші висновки про те, чи підходить вона вам чи зможете ви так харчуватися.

Сполучуваність продуктів

А тепер розберемося: що з чим можна їсти, а що з чим не можна.

Не можна поєднувати:

 • кислоти з крохмалями (фрукти з кашами);
 • білки з крохмалями (м’ясо з хлібом);
 • білки з білками (м’ясо з яйцями, сир з горіхами тощо);
 • кислоти з білками (лимонний сік з морепродуктами або рибою);
 • крохмалі з білками;
 • цукру з білками;
 • цукру з крохмалями (мед з кашею);
 • жири з білками (вершкове масло з сиром).

Останній тандем Шелтон все-таки допускав, але за певних умов: якщо поєднати їх вживання з великою кількістю свіжих зелених овочів. Вони усувають гальмівну дію жирів на переварювання білка.

Можна поєднувати:

 • жир з крохмалями;
 • некрахмалистую зелень з крохмалями, білками, жиром;
 • некрахмалистую зелень одночасно з білками і жиром.

Якщо працювати за спрощеною схемою, то білки з вуглеводами ніколи не поєднуються, а нейтральні продукти (3, 4 і 5 групи по Шелтону) можна поєднувати з будь-якими в розумних межах і за певних умов.

Рекомендації

Не змушувати себе насильно, якщо не хочеться. Можна навіть пропускати прийоми їжі, якщо немає голоду. Не їсти під час хвороб: будь-яка біль, емоційне або фізичне нездужання спровокує або переїдання, або нетравлення шлунка. Тому потрібно якомога більше пити в такі моменти і лікуватися.

Не приймати їжу безпосередньо перед навантаженнями (розумовими, фізичними, емоційними), під час них і відразу після них. Проміжок повинен становити не менше 2 годин. Ті, у кого робота пов’язана з важкою фізичною працею, повинні отримувати не менше 2 000 ккал у день і вживати досить великі порції. Працівники розумової праці повинні обмежити крохмалі в раціоні.

Пити воду за 15 хв до прийому їжі, через 30 хв — після фруктів, через 2 години — після крохмалів, через 4 години — після білків. Пити молоко через 30 хв після фруктів.

Ретельно пережовувати їжу, щоб вона була як слід оброблена слиною. Є 3 рази на день в один і той же час. Все складається 4 сезонних меню: осінній, зимовий, весняний та літній. Немає ніяких протипоказань для використання роздільного харчування при вагітності.

Особлива рекомендація для жінок: не захоплюватися десертами, особливо — охолодженими (наприклад, морозивом).

Поради по окремим прийомам їжі

Сніданок:

 • фрукти, а через 30 хв — простокваша, кефір, сир, вершки, молоко, сметана;
 • легкий;
 • дає енергію на першу половину дня.

Обід:

 • крохмалі;
 • їх треба їсти сухими;
 • їжа повинна ретельно пережевываться;
 • обов’язковий овочевий салат без кислот, але в мінімальних кількостях.

Вечеря:

 • білки;
 • овочевий салат без кислот у великих кількостях, ніж на обід;
 • рослинні масла і підливи виключені.

З приводу розміру порцій Шелтон не дає ніяких вказівок.

Правила приготування салатів

 • Овочі повинні бути свіжими, міцними, добре промитими і просушенными.
 • Віддати перевагу зеленим зовнішнім листю рослин: листяний салат краще качанового, зелений — білого.
 • Ідеальні салатні овочі: латук, огірки, селера, помідори, перець, ріпа, бадилля редиски, шпинат.
 • Овочі та фрукти не можна сильно подрібнювати: використовувати їх для салатів або цілими, або крупно нарізаними.
 • Не вимочувати овочі у воді.
 • У правильному салаті повинно бути не більше 3 інгредієнтів.
 • Не додавати сіль, приправи, оцет, лимонний сік.
 • Є відразу після нарізки.
 • З чого почати?

  Приблизна схема переходу на роздільне харчування:

  Крок 1. Пройдіть медичне обстеження і проконсультуйтеся з фахівцями: терапевтом, гастроентерологом, дієтологом, гінекологом (для жінок в положенні).

  Крок 2. Влаштовуйте розвантажувальні дні раз на тиждень: білкові, вуглеводні, фруктово-овочеві.

  Крок 3. Поступово прибирайте з раціону по 1 продукту в день з забороненого списку.

  Крок 4. Привчіть себе пити не менше 2 літрів води в день.

  Крок 5. Складіть сезонне меню хоча б на тиждень. Вивчіть рецепти.

  Крок 6. Зменшіть фізичні навантаження.

  Крок 7. Вирахуйте для свого організму добову норму калорій і співвідношення БЖУ.

  Крок 8. Можете переходити на роздільне харчування.

  Якщо освоїти ці правила, незабаром ви зможете відчути на власному досвіді всі плюси і мінуси.

  Варіанти дієт

  Існують різні дієти, засновані на роздільному харчуванні:

  • на 90 днів: поділ на білки, крохмаль, вуглеводи, вітаміни;
  • на 10 днів: перші 3 дні — фруктово-овочеві, з 3 — білкові, 7-й день — розвантажувальний, останні 3 дні — вуглеводні;
  • на 10 днів від Олени Малишевої: чергування вуглеводних і білкових днів (за 5 днів);
  • на 21 день: перші 2 дні — розвантажувальні кефірні, решта 19 — чергування білкових і рослинних днів.

  Та й сам Шелтон пропонував для схуднення та оздоровлення організму влаштовувати справжні голодування. Ось як він рекомендував організовувати низку розвантажувальних днів:

  • перший варіант голодування: повністю відмовитися від їжі до тих пір, поки витримує організм; другий варіант: вживати тільки напої;
  • не займатися ніяким фізичною працею (в тому числі і спортом), позбавитися від емоційних та розумових навантажень;
  • тримати ноги в теплі, уникати переохолодження;
  • воду пити тільки чисту (навіть мінеральна не рекомендується), коли і скільки хочеться, без режиму;
  • щоденно приймати душ, не сидіти довго в ванній;
  • приймати дозовано сонячні ванни;
  • не приймати проносні, які Шелтон вважав дуже шкідливими для здоров’я.

  Вихід:

  • 1 день: щогодини з 8.00 до 18.00, по 100 мл соку;
  • 2 день: кожні 2 години — по 200 мл соку;
  • 3 день: сніданок — 1 апельсин, обід — 2 апельсина, вечеря — 3 апельсина (можна замінити томатом або грейпфрутом);
  • 4 день: сніданок — 2-3 цитрусових, обід — овочевий салат, пареный овоч, вечеря — фрукти;
  • 5 день: сніданок — фрукти, на обід — салат, варені або запечені овочі, трохи білка, вечеря — фрукти, склянка кисляку.
  Дивіться також  Як підтягнути шкіру на животі після схуднення або пологів: крему, масла, обгортання

  Шелтон попереджав, що для голодування за даною схемою потрібна не просто консультація лікаря — худне повинен знаходитися під постійним контролем фахівця. Відомий дієтолог не рекомендував худнути таким чином в домашніх умовах — тільки в стаціонарі.

  Меню

  Пропонуємо для порівняння зразкові меню на тиждень по системі Семенової та Шелтона. Вони наочно покажуть їх відмінності один від одного і дозволять вам вибрати найбільш прийнятний для вас варіант.

  По Шелтону

  За Семенової

  Доповнення до меню Семенової:

  • на полуденок можна пити фруктові муси і киселі;
  • о 21.00 — фруктовий або трав’яний чай;
  • щодня — по 1 столовій ложці натурального квіткового меду.

  Вибираючи роздільне харчування за Семенової, зверніть увагу на досить специфічні продукти в її меню: брукву, топінамбур, пастернак, ріпу, ревінь, стахіс та ін. Зможете ви їх дістати? Другий момент, який теж не можна втратити, — це незвичайні страви: до їх смаку багатьом доводиться довго звикати. Ви зрозумієте, про що мова, коли спробуєте, наприклад, соки з яблук і селери, капусти і моркви і т. д.

  Рецепти

  Роздільне харчування добре тим, що система одразу пропонує рецепти. І Шелтон, і Семенова докладно розписують страви, які не порушують принципи сполучуваності продуктів.

  Салати

  Салати займають особливе місце в концепції Шелтона. Він пропонує наступні варіації їх компонентів.

  З овочів:

  • білокачанна капуста + посівний блощичник + цикорій;
  • білокачанна капуста + листя і стебла селери + томати (тільки не черрі);
  • посівний блощичник + огірки + цикорій;
  • кукурудза + шпинат + листовий салат;
  • листовий салат + білокачанна капуста + пір’я цибулі;
  • листовий салат + томати (тільки не черрі) + солодкий перець + петрушка;
  • листовий салат + цикорій + білокачанна капуста;
  • листовий салат + листя і стебла селери + огірки;
  • морква + білокачанна капуста + листя і стебла селери;
  • огірки + томати (тільки не черрі) + листовий салат;
  • кульбаба + морква + пір’я цибулі;
  • перець + білокачанна капуста + листовий салат;
  • перець + цикорій + пір’я цибулі;
  • листя і стебла селери + бадилля редиски + томати (не черрі);
  • томати (не черрі) + листовий салат + листя і стебла селери;
  • кріп + листовий салат + редис;
  • цикорій + листовий салат + томати (не черрі);
  • шпинат + пір’я цибулі + листя і стебла селери + посівний блощичник + перець.

  З фруктів:

  • груші твердих сортів + зелені яблука + виноград;
  • жовті сливи + абрикоси + персики;
  • жовті сливи + вишні + абрикоси;
  • жовті сливи + вишні + персики.

  З овочів і фруктів:

  • апельсини + зелені яблука + грейпфрут + листовий салат;
  • апельсини + зелені яблука + листовий салат;
  • банани + фіга + груші твердих сортів;
  • вишня + банани + листовий салат + виноград;
  • грейпфрут + листовий салат + ананас;
  • листовий салат + пір’я цибулі + авокадо;
  • персики + жовті сливи + абрикоси + листовий салат;
  • листя і стебла селери + зелені яблука + листовий салат + груші твердих сортів.

  Каші

  Гречана

  Інгредієнти:

  • 600 мл води;
  • 200 г гречаної січки;
  • середня за розмірами цибулина;
  • невелика морква.

  Приготування:

 • Підсмажити гречку на сухій сковороді.
 • Засипати в окріп.
 • Посолити.
 • Варити під кришкою на повільному вогні, не перемішуючи.
 • Зняти з плити.
 • Натерти моркву, подрібнити цибулю.
 • Додати овочі в гречку.
 • Пшоняна

  Інгредієнти:

  • 600 мл води;
  • 200 г пшона;
  • 500 г чорносливу;
  • 60 мл оливкової нерафінованої олії.

  Приготування:

 • Чорнослив зварити.
 • Відвар процідити, додати воду.
 • Посолити.
 • Засипати крупу, варити до потрібної в’язкості.
 • У кожну тарілку додатково покласти чорнослив, полити олією.
 • Супи та борщі

  Борщ

  Інгредієнти:

  • 400 г картоплі;
  • 300 г капусти;
  • невелика морква;
  • 2 коренеплоду селери;
  • цибулина;
  • середня буряк;
  • 100 мл натурального томатного соку (можна замінити 20 г томатної пасти або 200 г свіжих томатів);
  • 3 зубчики часнику;
  • трохи нерафінованої оливкової олії.

  Приготування:

 • Картоплю нарізати великими кубиками.
 • Капусту тонко нашаткувати.
 • Моркву і буряк пустити на найдрібнішу тертку.
 • Подрібнити цибулю і селеру.
 • У киплячу воду спочатку покласти буряк.
 • Коли бульйон стане золотисто-оранжевим, засипати моркву і селеру.
 • Після закипання — картопля.
 • Через 5 хв після закипання — капусту.
 • Цибулю обсмажити на олії, додати до нього томатний сік (пасту, пюрированные помідори).
 • Додати заправку в каструлю.
 • У вже готовий борщ закладається подрібнений часник.
 • Перед вживанням дати настоятися кілька годин.
 • Гороховий

  Інгредієнти:

  • 100 г сухого гороху;
  • 2 середніх цибулини;
  • 2 невеликі моркви;
  • трохи нерафінованої оливкової олії;
  • літр води;
  • спеції.

  Приготування:

 • Замочити горох на всю ніч.
 • Моркву нарізати кубиками.
 • Цибулю подрібнити.
 • Змішати овочі і горох.
 • Пересипати їх укропными насінням і горошинками чорного перцю.
 • Залити окропом.
 • Посолити.
 • Варити 10 хв.
 • Залишити під кришкою на півгодини.
 • Другі страви

  Картопля з огірками

  Інгредієнти:

  • 400 г картоплі;
  • 50 мл нерафінованої оливкової олії;
  • 500 мл овочевого бульйону;
  • спеції;
  • 50 г борошна;
  • 3 солоних огірка;
  • пір’я цибулі;
  • будь-яка зелень (пучок).

  Приготування:

 • Зварений в мундирі картоплю почистити, пустити на великі скибочки.
 • Борошно всипати на сковороду з маслом і овочевим бульйоном.
 • Огірки почистити, подрібнити, пустити в сковороду.
 • Посолити.
 • Всипати в сковороду картоплю.
 • Присипати кропом і спеціями.
 • Під кришкою тримати 10 хв.
 • Пір’я цибулі подрібнити, присипати блюдо перед подачею на стіл.
 • Тушкована буряк

  Інгредієнти:

  • 600 р буряків;
  • 2 цибулини;
  • 30 мл нерафінованої оливкової олії;
  • спеції.

  Приготування:

 • Запекти буряк в духовці.
 • Очистити.
 • Пустити на крупну тертку.
 • Обсмажити подрібнену цибулю в олії.
 • Додати до нього буряк.
 • Закрити кришкою.
 • Тушкувати 30 хв.
 • Роздільне живлення — система, про яку наукові суперечки не вщухають на протязі ось вже століття, хоча про неї писали у своїх працях ще давньогрецькі уми. З одного боку — наочні приклади схудлих і струнких зірок, які активно пропагують дану методику. З іншого — її постійна критика, науково обґрунтована та підтверджена, а також думки лікарів і професіоналів, які заперечують її користь і для здоров’я, і для зниження ваги. У такій ситуації кожен сам для себе вирішує, чи варто впроваджувати цю теорію в життя.

  Читайте також: «Дробове харчування».