Розтяжка на шпагат: ефективні вправи в домашніх умовах

Шпагат – дуже ефектне і гарне вправа. При цьому воно володіє великою кількістю корисних властивостей для організму. Однак якщо виконувати шпагат неправильно, без підготовки, порушуючи техніку, можна тільки нашкодити організму. Врахуйте, що сісти на шпагат швидко можна – в залежності від рівня підготовки, віку і особливостей організму на це потрібно від кількох місяців до півроку. Для цього потрібна буде регулярна розтяжка, виконуючи яку в домашніх умовах, ви зможете рано чи пізно здійснити свою мрію сісти на шпагат. Існують ефективні вправи для розтяжки на шпагат, з яких потрібно починати досягати своєї мети – вони допоможуть поступово, м’яко і безболісно підготувати тіло до повноцінного виконання вправи.

Шпагат: користь і особливості виконання

Шпагат корисний практично всім за винятком нечисленних протипоказань. До останніх відносяться гострі запальні процеси в органах черевної порожнини, проблеми з хребтом, проблеми зі зв’язками і суглобами, а також вагітність (але допустимо виконання більш легкої варіації вправи). При виконанні вправи хребет повинен фіксуватися правильною з фізіологічної точки зору позиції. Ви повинні стежити за правильним положенням суглобів, за безпекою розтяжки м’язів. Тільки в цьому випадку від виконання вправи організм отримає максимальну користь.

Глибина шпагату досягається при збільшенні рухливості суглобів, крижів і кульшових кісток. Правильне положення тазу і хребта, сприяє поліпшенню кровообігу в органах черевної порожнини. Розтяжка при шпагаті знижує ризики сечостатевих або кишкових недуг. Поліпшується робота кишечника, хребет витягується, також знижується ризик патологічних процесів у його стовпі. Велика також користь шпагату та розтяжки для гарного зовнішнього вигляду тіла, струнких ніг.

Відома користь шпагату в нормалізації менструального циклу і зниження больового синдрому при місячних. Також цю вправу і розтяжка рекомендується фахівцями жінкам, які хочуть зачати дитину.

Дивіться також  Кращі вправи на ікри ніг в домашніх умовах і на тренажерному залі

Розтяжка шпагату в домашніх умовах повинна бути поступовою – для початківців це особливо важливо. Збільшувати амплітуду руху потрібно потроху і повільно, інакше ви ризикуєте травмувати зв’язки. Тим, хто хоче сісти на шпагат, треба займатися кожен день, а краще двічі в день – вранці і ввечері. Пам’ятайте, що кілька днів пропущених занять можуть обнулити всі ваші попередні результати.

Перед тим як виконувати розтяжку, щоб сісти на шпагат, обов’язково потрібно розігрітися. Це попередить травми і полегшить виконання вправ, так як розігріті м’язи розтягуються краще.

Попередньо до початку заняття рекомендується прийняти гарячий душ. Так м’язи зможуть розслабитися і дискомфортні відчуття в процесі тренування знизяться. Перед початком вправ для розтяжки, як ми вже говорили, потрібна розминка.

Розминка повинна бути міні кардиотренировкой. Можна побігати, пострибати на скакалці, вдіяти танцювальні вправи або використовувати степ-тренажер. Також можуть бути корисні почергові махи ногами, присідання, обертання ногами, зігнутими в колінних суглобах. Для розминки буде досить 10-20 хвилин.