Розвантажувальний день на перловке: користь крупи, способи приготування, протипоказання

Корисні властивості перлової крупи. Способи приготування для схуднення. Як проходить розвантажувальний день? Про наявність протипоказань. Загальні правила. У списку круп, що допомагають швидко позбавитися від зайвої ваги, перловка займає лідируючу позицію.

Корисні властивості перлової крупи. Способи приготування для схуднення. Як проходить розвантажувальний день? Про наявність протипоказань. Загальні правила.

У списку круп, що допомагають швидко позбавитися від зайвої ваги, перловка займає лідируючу позицію. На прилавках магазинів вона буває трьох видів:

  • «звичайна» (з найбільшими зернами овальної форми, мають характерну поздовжню борозенку);
  • «голландка» (з більш дрібними гранулами кулястої форми);
  • «ячна» – продукт, одержуваний шляхом дрібного дроблення ячмінних зерен.

В дієтичному харчуванні рекомендується використовувати крупу першого виду, що зазнала мінімальної обробці і містить більшу кількість грубих рослинних волокон.

Про користь перловки для схуднення

Дієтологи люблять цей продукт за велику кількість (понад 13%) рослинної клітковини, яка наділяє крупу легку послаблюючу дію, прискорюють очищення організму, завдяки якому процес зниження маси тіла йде більш інтенсивно.

Крім цього, перлова крупа володіє ще рядом якостей, що сприяють схудненню:

  • Зміст жиру в її зернах не перевищує 1,2%.
  • Будучи багатим джерелом рослинного білка (його рівень становить не менше 10%), вона добре втамовує голод, надовго залишаючи відчуття ситості. При цьому рівень глюкози в крові підвищується повільно.
  • Наявність низького глікемічного індексу є причиною того, що перловка не підвищує апетит, внаслідок чого її вживання не сприяє відкладанню жиру і збільшення ваги.
  • Високий вміст агрегованих вуглеводів забезпечує організм запасом енергії.
  • Олеїнова кислота і мононенасичені жири допомагають позбутися від жирових відкладень на животі і стегнах.
  • Регулярне вживання допомагає знизити вміст вісцерального жиру.

Початкова висока калорійність (в 100 г сухого продукту міститься 320 ккал), але вона може поглинати велику кількість води і збільшуватися при варінні в п’ять разів. В результаті калорійність 100 г каші, приготовленої з неї, становить не більше 96 ккал. Зрозуміло, мова йде про страву, приготованому на воді і не містить масла, цукру і солі. Калорійність такої ж порції, звареної разом з гарбузом, знизиться до 65 ккал.

Дивіться також  Дієта після 50 років: 4 докладних адаптованих меню для схуднення

Враховуючи це, дієтологи рекомендують регулярно влаштовувати розвантажувальні дні з її використанням.