Що худне при бігу, як треба правильно бігати

Пробіжка відноситься до аеробної навантаженні, від якої відбувається великий витрата калорій. При тридцяти-сорокахвилинною пробіжці людина витрачає більше трьохсот кілокалорій, що дорівнює витраті при простому лежанні на дивані протягом трьох годин. Це пояснюється тим, що під час бігу задіяно велику кількість різних м’язів, які «просять їжі».

Біг має значення при коригуванні ваги і дуже позитивно позначається на настрої, підвищує загальний тонус організму.

Багато людей бажають прибрати жировий прошарок з якої-небудь однієї проблемної зони і починають посилено, наприклад, працювати над пресом, щоб скинути жирок на животі. Або бігати для того, щоб схудли ноги.

Але розщеплення жиру не почне відбуватися саме в тій зоні, де м’язів збільшилося навантаження. Розщеплення жиру відбувається в організмі при збільшенні різниці між спожитими і затраченими калоріями. Тобто чим менш калорійну їжу ви їсте і чим більше ви рухаєтеся, тим більше ви можете схуднути.

Так що худне при бігу? Основний ефект все ж припадає на ноги. При постановці ноги на носок і перенесення ваги на п’яту найбільше навантаження припадає на задню поверхню стегна і сідниці, а з п’ятки на носок – ефект на сідничний м’яз.

При спринтерському бігу, коли людина відштовхується від землі стопою повністю, активно задіяні м’язи стегон і ікри. Під час бігу худнуть руки і м’язи корпусу, але в меншій мірі, ніж ноги. При бажанні досягти більшого ефекту з цими частинами тіла рекомендуються збільшувати навантаження за рахунок ваги, надягаючи на спину рюкзак, а беручи в руки гантелі.

При бігу слідкуйте за тим, щоб лопатки були зведені як можна щільніше до хребта, плечі потрібно тримати опущеними, а руки зігнути в ліктьових суглобах. Щоб від бігу схуд і живіт, прес, необхідно тримати в скороченому стані, але при цьому треба спокійно дихати.

Дивіться також  Що худне в першу чергу, яким м'язам приділити увагу

Можна назвати біг виключної панацеєю від зайвої ваги? На скільки худнеш, якщо щодня пробігає певну дистанцію? Все залежить від того, що ви ще робите для зниження ваги. Якщо ви дотримуєтеся правильного харчування, відмовилися від солодкого, мучного, не приймаєте їжу за три години до сну, то навантаження на біговій доріжці стануть хорошою підмогою в отриманні гарного тіла.

Але все ж ефективність занять залежить від того, наскільки ви відповідально підійдете до їх регулярності, якості і тривалості. На перших порах не рекомендується бігати щодня, робіть перерви, тренування має тривати не більше тридцяти-сорока хвилин.

Вправлятися на біговій доріжці краще в ранковий час, до сніданку. При входженні в ритм намагайтеся бігати не менше чотирьох днів на тиждень. Дотримуйтесь режим, виробляйте силу волі, не пропускайте пробіжки. Поступово можна прийти до режиму щоденних занять.

Те, які частини тіла і наскільки швидко худнуть, також пов’язане з режимом бігу, про що було сказано вище, і його інтенсивністю. Сучасні бігові доріжки має різні опції. Ви можете вибрати максимально зручну або ефективну для вас швидкість, можете встановити режим «в гору» під будь-яким доступним кутом.

Варто пам’ятати, що у кожної людини організм має індивідуальні особливості: що добре одному, не обов’язково підійде іншому. Тому необхідно консультуватися з фахівцями для підбору правильного харчування і оптимального режиму навантажень під вашу фігуру і визначати конкретні завдання щодо її коригування.

Не забувайте про консультації не тільки з тренером, але і з лікарем, для того, щоб дізнатися, чи не протипоказаний вам той або інший вид навантажень. Адже спорт повинен бути на благо організму і здоров’ю, пам’ятайте про це.

Дивіться також  Вправи для преса і боків в домашніх умовах

Відео по темі статті