Шкода і користь бігу для організму людини

 

Біг – дійсно унікальний вид фізичної активності. Він є найбільш доступною різновидом спорту, до того ж благотворно впливає майже на всі системи організму, включаючи опорно-рухову, ендокринну, серцево-судинну і багато інших. Біг підходить як жінкам, так і чоловікам, він дозволяє скинути вагу з користю для здоров’я і завдяки своїм численним перевагам неймовірно популярний у всьому світі. Користь бігу справді багатогранна і незаперечна, причому в різних аспектах. Розглянемо їх докладніше.

Користь бігу для організму

Серцево-судинна система

Говорячи про те, чим корисний біг, спочатку варто відзначити його вплив на серцево-судинну систему. В процесі бігу серцебиття частішає, що сприяє кращому пульсированию крові в організмі. М’язи при цьому навантажуються, дрібні судини очищаються, що значно полегшує доступ крові до всіх органів. Прискорюється кровообіг, у результаті прискорюються і обмінні процеси в організмі, він очищається. Серцевий м’яз зміцнюється, знижується ризик широкого списку захворювань серцево-судинної системи.

В процесі бігу обов’язково контролюйте дихання, щоб воно було правильним. Вдихайте носом, а видихати ротом, таким чином, дихання буде не надто частим. В результаті ви поліпшите вентиляцію легень і зможете збільшити їх обсяг. Після того, як організм звикає до навантажень, знижується частота серцевих ритмів, в результаті чого збільшується систолічний об’єм серця.

Травна система

Користь від бігу велика і для травної системи. Тренування стимулюють роботу кишечника, сприяють його відновленню від низки недуг. Регулярний біг принесе користь шлунково-кишковому тракту, який почне працювати краще, нормалізує функціонування підшлункової залози. Відзначається і благотворний вплив на жовчний міхур – все застійні процеси зупиняються, він очищається, що призводить до відновлення організму в цілому. Постійний рух – відмінна профілактика накопичення каменів у жовчному міхурі. Також біг без додаткового вживання яких-небудь засобів благотворно впливає на стан печінки.

Опорно-руховий апарат

В тому, для чого корисний біг, не можна не відзначити його благотворний вплив на опорно-руховий апарат, а саме суглоби, кістки, хребет. У сучасному світі у багатьох людей падає рівень рухової активності, що дуже негативно позначається на кістках і суглобах. Зважаючи на брак руху стає неможливим нормальне функціонування всіх груп м’язів. Деякі й зовсім не працюють, що тісто пов’язано з закупоркою капілярів, недостатнім надходженням крові до суглобів і атрофією останніх. Завдяки бігу, а також розтяжки, які його супроводжують, усуваються застійні явища, організм отримує певний поштовх, що стимулює його до росту нових клітин і тканин. Таким чином, біг допомагає довше зберігати молодість. Також відомо благотворний вплив цього виду активності на хребет, який стає більш рухомим, здоровим і міцним, і може забезпечити міцну і надійну опору всього організму.

Дивіться також  Як почати бігати вранці: правильний графік бігу для початківців

Психічне здоров’я

Будь-який спорт, і біг не виняток, є перевіркою особистості на міцність. Фізична активність позитивно впливає на характер людини, змінюючи його на краще. Регулярні тренування допомагають розвинути силу волі, впевненість у собі. Люди, які регулярно бігають, стають стійкими і наполегливими, адже їм часто доводиться долати себе. Вони можуть подолати власну лінь, невпевненість, а також ряд захворювань. Також біг сприяє врівноваженості.

І ще один важливий момент. В процесі бігу в організмі людини виробляються гормони задоволення-ендорфіни. Тому бігуни рідко страждають від стресу, депресії, зневіри. А через поліпшення фігури в кращу сторону людина може позбутися власних комплексів.

Схуднення

А корисний біг для схуднення? Безумовно так. Це чудовий, простий і доступний спосіб позбутися від зайвих кілограмів. В процесі бігу витрачається велика кількість калорій, і через потужної кардионагрузки організм знищує надлишки жиру. Через місяць активних регулярних тренувань ви помітите, що позбавилися від декількох зайвих кілограмів.

Таким чином, відповідь на питання про те, чи корисно бігати, однозначно позитивний. Але варто розглянути і деякі негативні моменти.

Користь бігу для чоловіків і жінок

https://www.accorhotels.com/0778

Основні корисні властивості пробіжок однакові як для чоловіків, так і для жінок. Проте є ряд особливостей, які потрібно відзначити для кожної статі окремо.

Отже, для жінок переваги бігу в наступному:

  • Насамперед, це чудова можливість скинути вагу.
  • Крім того, біг допоможе знайти красивий рельєф, підкачати сідниці і стегна.
  • Благотворний вплив на шкіру теж існує. Як відомо, гладкість і пружність її визначається рівнем насиченості киснем. При бігу прискорюється кровообіг, що дає можливість поліпшити синтез колагену і еластину, що відповідають за еластичність шкірних покривів. Крім цього, біг чудово бореться з ненависної апельсинової кіркою.
  • Пробіжки допомагають підтримувати гарний настрій, запобігають стрес і допомагають боротися з емоційними перепадами, настроєм, тривогами, бессонницами, які властиві багатьом жінкам.
Дивіться також  Як правильно сушитися для рельєфу м'язів чоловікам

А тепер кілька слів про властивості для чоловіків:

  • Зміцнення витривалості, тренування сили характеру.
  • Можливість підтягнути м’язи, знайти красивий рельєф.
  • Спалювання жиру.
  • Біг благотворно впливає на суглоби. Багато чоловіки виконують силові вправи з вагами, що представляє для суглобів і зв’язок певний ризик. Біг допомагає нейтралізувати можливі негативні наслідки, м’яко зміцнюючи суглоби, підвищуючи їх еластичність і знижуючи ризик виникнення травми.
  • Можлива користь даного виду активності і для потенції. Сидячий спосіб життя провокує застійні процеси в області статевих органів, що провокує раніше згасання потенції. Біг допомагає збільшити рівень тестостерону, сприяє розгону крові по всьому організму, підвищує витривалість чоловіка в сексуальному плані.

Крім цього біг вчить чоловіка дисциплінованості і зібраності, допомагає йому досягти своїх цілей, реалізовувати задумане. А це дуже важливі якості для представників сильної статі.

Протипоказання та можливу шкоду

Незважаючи на всю користь бігу, бігати можна не всім. Спочатку потрібно зазначити, що протипоказаний біг огрядним людям. Часто вони починають активні пробіжки в погоді за стрункою фігурою, а при наявності великої кількості зайвої ваги (від 130 кг) та відсутності підготовки цей вид активності дає величезну навантаження на хребет і коліна, що може спровокувати негативні наслідки. В даному випадку рекомендується починати з нешвидкої ходьби і правильного харчування. Коли певна частина зайвої ваги вже піде, можна підвищити навантаження і починати поступово бігати.

Крім цього не рекомендується бігати при вагітності, особливо, якщо ембріон закріплений в нижній частині матки. Особливо важливо уникати активних пробіжок на пізніх термінах виношування. При лактації пробіжки можна, але важливо правильно фіксувати груди, щоб при активних рухах вона не провокувала дискомфорт. Людям старше 60 років теж потрібно бігати обережно. Питання це вирішується індивідуально в кожному окремому випадку. Можливо, буде доцільніше підібрати інші навантаження: скандинавська ходьба, йога, пілатес і так далі.

Дивіться також  Вправи для постави: виправлення і випрямлення в домашніх умовах

Існують абсолютні протипоказання до бігу, серед яких застуда і хронічні захворювання. В цьому випадку краще відкласти тренування до кращих часів. При наявності хвороб суглобів і серця попередньо проконсультуйтеся з фахівцем, і він визначить для вас потенційну користь і шкоду бігу.

Якщо ви хочете скинути вагу, рекомендується бігати повільно, але довго, на великі відстані. З метою нарощування м’язів підходить інтервальний біг. А якщо бігати по пересіченій і похилій місцевості, можна якісно прокачати м’язи і сідниці.

Якщо у бігу ви новачок, починайте поступово, з невеликих швидкостей і малих відстаней. Також важливо використовувати зручне взуття і комфортну спортивний одяг. Бігати рекомендується не кожен день, а через день, щоб організм встигав відновлюватися, і щоб уникнути фізичного виснаження. Можна бігати у будь-який час доби. Однак пам’ятайте, що перед пробіжкою, особливо ранкової, важливо провести розминку, щоб підготувати організм.

Користь і шкода бігу можуть проявлятися у кожної людини по-різному, але все ж корисних властивостей у цього доступного і ефективного виду активності значно більше. Важливо тільки врахувати протипоказання і бігати правильно.

Про користь бігу на відео