Шкода і користь бігу для організму людини

 

Біг – дійсно унікальний вид фізичної активності. Він є найбільш доступною різновидом спорту, до того ж благотворно впливає майже на всі системи організму, включаючи опорно-рухову, ендокринну, серцево-судинну і багато інших. Біг підходить як жінкам, так і чоловікам, він дозволяє скинути вагу з користю для здоров’я і завдяки своїм численним перевагам неймовірно популярний у всьому світі. Користь бігу справді багатогранна і незаперечна, причому в різних аспектах. Розглянемо їх докладніше.

Користь бігу для організму

Серцево-судинна система

Говорячи про те, чим корисний біг, спочатку варто відзначити його вплив на серцево-судинну систему. В процесі бігу серцебиття частішає, що сприяє кращому пульсированию крові в організмі. М’язи при цьому навантажуються, дрібні судини очищаються, що значно полегшує доступ крові до всіх органів. Прискорюється кровообіг, у результаті прискорюються і обмінні процеси в організмі, він очищається. Серцевий м’яз зміцнюється, знижується ризик широкого списку захворювань серцево-судинної системи.

В процесі бігу обов’язково контролюйте дихання, щоб воно було правильним. Вдихайте носом, а видихати ротом, таким чином, дихання буде не надто частим. В результаті ви поліпшите вентиляцію легень і зможете збільшити їх обсяг. Після того, як організм звикає до навантажень, знижується частота серцевих ритмів, в результаті чого збільшується систолічний об’єм серця.

Дивіться також  Плюси і мінуси бігу вранці, потрібні ранкові пробіжки щодня