Що таке висівки, їх користь і шкоду для організму, як приймати

Висівки являють собою побічний продукт при переробці зерна, зовнішню оболонку злаку. Раніше ця лушпиння вважалася відходами і пускалася на корм худобі, однак потім вчені виявили в ній масу корисних властивостей. Основна цінність висівок у великій кількості у їх складі клітковини або нерозчинних харчових волокон. Це зробило їх популярним продуктом в дієтології та медицині. Корисні властивості висівок багато, і стосуються вони як допомоги в схудненні, так і благотворного впливу на здоров’я.

Що таке висівки, і які вони бувають

Висівки, як ми вже знаємо — це щільна зовнішня оболонка зерна, яку видаляють в процесі їх очищення та відбілювання. Практично на 100% вони являють собою рослинну клітковину. Організм практично не засвоює висівки – вони проходять по харчової ланцюжку транзитом, розбухаючи всередині і створюючи відчуття ситості, а також сприяючи виведенню природним шляхом шлаків, токсинів, продуктів розпаду і інших шкідливих компонентів.

Висівки містять зерновий зародок – крихітне включення, що складається з великої кількості повноцінних білків, амінокислоти яких організм людини сам не синтезує, а в продуктах харчування або дуже мало, або немає зовсім.

Висівки бувають пшеничними, житніми, вівсяними, рисовими, гречаними, просяными, лляними. Не можна точно сказати, які самі корисні висівки, так як ключові корисні властивості в них однакові, крім того, кожен вид володіє додатковими цінними особливостями.

Найбільш популярними для оздоровлення вважаються пшеничні і вівсяні висівки. Вони містять багато білків, вітамінів і мінералів, антиоксидантів, цинку, селену. Ці види висівок благотворно впливають на імунну та ендокринну систему, благотворно впливають на стан шкіри і волосся. Пшеничні висівки діють найбільш м’яко з усіх видів.

Корисними вважаються і житні висівки. Вони корисні при запорах, ожирінні, набряках. Вони не тільки допомагають усунути накопичилися надлишки рідини, але і запобігають різкі перепади рівня цукру в крові. Це особливо корисна властивість для тих, хто страждає на цукровий діабет і порушеною толерантністю щодо глюкози. Заслуговують уваги і рисові висівки. Хоча в них мало селену і цинку, і досить багато жиру, вони дуже багаті вітамінами групи В і таким корисним мікроелементом, як калій.

Дивіться також  Калорійність абрикосів: харчова цінність свіжих і сушених абрикос

В цілому ж основні властивості схожі у всіх видів висівок, тому ви можете самі вирішити, які краще приймати.