Сироїдіння: з чого почати і як правильно організувати перехід

Покрокове керівництво, з чого почати перехід до сироїдіння: визначення причин-мотиваторів, вивчення теоретичних основ, складання меню, пошук однодумців. Сироїдіння налічує не так багато послідовників, але їх кількість з кожним роком зростає.

Покрокове керівництво, з чого почати перехід до сироїдіння: визначення причин-мотиваторів, вивчення теоретичних основ, складання меню, пошук однодумців.

Сироїдіння налічує не так багато послідовників, але їх кількість з кожним роком зростає. І все завдяки усвідомленню, що термічна обробка «вбиває» в продуктах велику частину корисних речовин. Однак лише мотивації буває мало — потрібна ще сила волі. Це дуже сувора система, яка не всім по зубах. Більше 50% бажаючих стати сыроедами відсіваються вже в перші дні її апробації, тому що не знають, з чого почати і як правильно це зробити. Це невелике керівництво дозволить грамотно організувати перехід і уникнути типових помилок.

Крок 1. Визначитися з причиною

Щоб стати сироїдом, необхідно чітко усвідомлювати причину переходу до нового способу життя. Якщо хочете почати харчуватися сирою їжею тільки тому, що це модно, або щоб комусь довести, що у вас є сила волі, навряд чи щось вийде. Сироїдіння — занадто жорстка система харчування, дотримуватися яку без морально-етичної підґрунтя і більш глибокої мотивації практично неможливо. Може бути, тиждень-іншу ваш Instagram покрасується гарними фотографіями страв, яких не торкнулася термічна обробка. Але подібна робота на публіку швидко набридає, а спокуса з’їсти щось гаряченьке бере верх.

До помилкових причин належить і бажання схуднути, хоча близько 10% жінок, згідно з опитуваннями, намагалися освоїти сироїдіння як дієтичний спосіб харчування. Чому ж у них нічого не виходило? Немає, багато з них знижували вагу, але, так як це і було їх кінцевою метою, по досягненні потрібного результату поверталися до звичного способу життя. Тобто вони його практично і не міняли — лише коригували свій раціон, а це зовсім не означає стати справжнім сироїдом. Вони просто дотримувалися певної дієти, яка виключає приготування їжі на вогні, але не більше того.

Дивіться також  Чому зростає живіт у чоловіків після 30-40 років

Даний сироїдіння — це не просто система харчування, що обмежує способи приготування їжі і список дозволених продуктів. Це особливий спосіб і стиль життя зі своїми моральними цінностями, філософією і переконаннями. Якщо не торкатися їх, не варто й починати.

Тому перший крок на шляху до істинного сироїдіння — це усвідомити, чому вам хочеться так кардинально перевернути своє життя. Це зробить кінцеву мету більш визначеною, а шлях — яскравим і без зривів. Що може надихнути на подібний крок? Ось лише деякі з причин-мотиваторів:

  • Медична

Термічно не оброблений рослинна їжа зберігає максимальну кількість корисних речовин, а це призводить до збільшення тривалості життя та зниження ризику розвитку різних захворювань (ішемії, атеросклерозу, раку прямої кишки та ін).

  • Еволюційна

Вважається, що спочатку матінка-природа не наділила шлунок людини здатність перетравлювати їжу, приготовану на вогні.

  • Етична

Справжні сироїди — вегани, які не вживають продукти тваринного походження, тим самим вони самоусуваються від насильства над тваринами і їх вбивства, активно виступаючи в їх захист.

  • Екологічна

Відмовляючись від вживання м’яса і молока, ви автоматично стаєте не просто сироїдом, але і захисником навколишнього середовища, тому що фермерські господарства — це забруднення не тільки повітря, але і водойм, а також нераціональне використання природних ресурсів (на тих же пасовищах доцільніше вирощувати сільськогосподарські культури).

  • Психологічна

Дуже нестійкий мотиватор, тому що найчастіше відноситься до неусвідомленим до кінця дій. Є випадки, коли люди страждають нервово-харчовим розладом, коли вони відчувають провину за те, що їдять в їжу м’ясо, молоко і яйця. Нерідко це призводить не тільки до відмови вживати їх, але і до сироїдіння. Якщо ви розумієте, що це ваш випадок, то краще почати з консультації у психотерапевта.

  • Економічна
Дивіться також  Правильний режим для схуднення: харчування, тренування і розклад дня

Все-таки фрукти і овочі коштують менше, ніж м’ясо і молочна продукція.

Хочете стати сироїдом? Так от, варто почати з усвідомлення того, що саме наштовхнуло вас на цю думку. Причому одна-єдина причина рідко стає мотиватором. Їх повинно бути не менше 3-4 — тільки в комплексі вони змусять вас пройти перші, найважчі кроки, а потім будуть підтримувати протягом усього шляху.