Сироїдіння: з чого почати і як правильно організувати перехід

Покрокове керівництво, з чого почати перехід до сироїдіння: визначення причин-мотиваторів, вивчення теоретичних основ, складання меню, пошук однодумців. Сироїдіння налічує не так багато послідовників, але їх кількість з кожним роком зростає.

Покрокове керівництво, з чого почати перехід до сироїдіння: визначення причин-мотиваторів, вивчення теоретичних основ, складання меню, пошук однодумців.

Сироїдіння налічує не так багато послідовників, але їх кількість з кожним роком зростає. І все завдяки усвідомленню, що термічна обробка «вбиває» в продуктах велику частину корисних речовин. Однак лише мотивації буває мало — потрібна ще сила волі. Це дуже сувора система, яка не всім по зубах. Більше 50% бажаючих стати сыроедами відсіваються вже в перші дні її апробації, тому що не знають, з чого почати і як правильно це зробити. Це невелике керівництво дозволить грамотно організувати перехід і уникнути типових помилок.

Крок 1. Визначитися з причиною

Щоб стати сироїдом, необхідно чітко усвідомлювати причину переходу до нового способу життя. Якщо хочете почати харчуватися сирою їжею тільки тому, що це модно, або щоб комусь довести, що у вас є сила волі, навряд чи щось вийде. Сироїдіння — занадто жорстка система харчування, дотримуватися яку без морально-етичної підґрунтя і більш глибокої мотивації практично неможливо. Може бути, тиждень-іншу ваш Instagram покрасується гарними фотографіями страв, яких не торкнулася термічна обробка. Але подібна робота на публіку швидко набридає, а спокуса з’їсти щось гаряченьке бере верх.

До помилкових причин належить і бажання схуднути, хоча близько 10% жінок, згідно з опитуваннями, намагалися освоїти сироїдіння як дієтичний спосіб харчування. Чому ж у них нічого не виходило? Немає, багато з них знижували вагу, але, так як це і було їх кінцевою метою, по досягненні потрібного результату поверталися до звичного способу життя. Тобто вони його практично і не міняли — лише коригували свій раціон, а це зовсім не означає стати справжнім сироїдом. Вони просто дотримувалися певної дієти, яка виключає приготування їжі на вогні, але не більше того.

Даний сироїдіння — це не просто система харчування, що обмежує способи приготування їжі і список дозволених продуктів. Це особливий спосіб і стиль життя зі своїми моральними цінностями, філософією і переконаннями. Якщо не торкатися їх, не варто й починати.

Тому перший крок на шляху до істинного сироїдіння — це усвідомити, чому вам хочеться так кардинально перевернути своє життя. Це зробить кінцеву мету більш визначеною, а шлях — яскравим і без зривів. Що може надихнути на подібний крок? Ось лише деякі з причин-мотиваторів:

 • Медична

Термічно не оброблений рослинна їжа зберігає максимальну кількість корисних речовин, а це призводить до збільшення тривалості життя та зниження ризику розвитку різних захворювань (ішемії, атеросклерозу, раку прямої кишки та ін).

 • Еволюційна

Вважається, що спочатку матінка-природа не наділила шлунок людини здатність перетравлювати їжу, приготовану на вогні.

 • Етична

Справжні сироїди — вегани, які не вживають продукти тваринного походження, тим самим вони самоусуваються від насильства над тваринами і їх вбивства, активно виступаючи в їх захист.

 • Екологічна

Відмовляючись від вживання м’яса і молока, ви автоматично стаєте не просто сироїдом, але і захисником навколишнього середовища, тому що фермерські господарства — це забруднення не тільки повітря, але і водойм, а також нераціональне використання природних ресурсів (на тих же пасовищах доцільніше вирощувати сільськогосподарські культури).

 • Психологічна

Дуже нестійкий мотиватор, тому що найчастіше відноситься до неусвідомленим до кінця дій. Є випадки, коли люди страждають нервово-харчовим розладом, коли вони відчувають провину за те, що їдять в їжу м’ясо, молоко і яйця. Нерідко це призводить не тільки до відмови вживати їх, але і до сироїдіння. Якщо ви розумієте, що це ваш випадок, то краще почати з консультації у психотерапевта.

 • Економічна

Все-таки фрукти і овочі коштують менше, ніж м’ясо і молочна продукція.

Хочете стати сироїдом? Так от, варто почати з усвідомлення того, що саме наштовхнуло вас на цю думку. Причому одна-єдина причина рідко стає мотиватором. Їх повинно бути не менше 3-4 — тільки в комплексі вони змусять вас пройти перші, найважчі кроки, а потім будуть підтримувати протягом усього шляху.

Дивіться також  План схуднення: меню на тиждень, 2 програми тренувань, додаткові методики

Крок 2. Вивчити основні принципи

Після усвідомлення причин можна робити другий крок — підготуватися теоретично. Потрібно ретельно вивчити основи сироїдіння, поринути з головою у його філософію, щоб все правильно організувати. Без цих знань неможливо скласти меню, ні приготувати страву, ні тим більше забезпечити собі плавний перехід до нової системи харчування без стресів і зривів.

Почати варто з розуміння простих істин і готовність слідувати:

 • Всі продукти доведеться їсти сирими.
 • Список дозволених продуктів обмежений і виключає м’ясо, рибу, молочну продукцію.
 • Їсти можна тільки екологічно чисті продукти.
 • Доведеться відмовитися не тільки від деяких продуктів харчування, але й від предметів, які так чи інакше пов’язані з насильницькими діями щодо тварин, а це і норкові шуби, і шовкова постільна білизна, і шкіряна сумочка, а якщо вже ставати справжнім веганом-сироїдом, то й від ряду косметики, тестування якої проводилося на мишках, і від багато іншого.
 • З цієї ж причини сироїди не ходять в розважальні заклади, в яких тварини утримуються насильно (цирки, дельфінарії, зоопарки).
 • Ліки теж виявляються під забороною — чи дозволяє стан вашого здоров’я?
 • Варто обмовитися, що мова йде про справжнє сироїдіння як окремому протягом веганства. Хоча це особиста справа кожного, і ви можете враховувати тільки ті принципи, які стосуються лише харчування, але не мають ніякого відношення до морально-етичним нормам.

  Крок 3. Визначитися з плином

  Зазвичай після вивчення основних принципів сироїдіння людина замислюється, а чи зможе він все це втілити в життя. І ось на цьому етапі, перш ніж почати щось змінювати, потрібно визначитися з підвидом системи живлення, який ви зможете реалізувати на практиці. На сьогоднішній день їх досить багато, і далеко не всі вони відносяться до веганству:

  • класичне сироїдіння, принципи якого були викладені вище: відмова від продуктів тваринного походження та їх термічної обробки;
  • моносыроеды: з’їдають тільки 1 певний вид продуктів за 1 прийом їжі: наприклад, на сніданок — апельсини, на обід — помідори, на вечерю — пророщений рис;
  • фрукторіанство: вживання в їжу винятково свіжих фруктів;
  • спрауторианство: складання раціону з пророщених насіння і зерна;
  • є й такі, хто дозволяє легку термічну обробку продуктів, що не перевищує 40 °С (підсушування в духовці або настої з такою температурою);
  • деякі продовжують вживати м’ясо і рибу, але їдять їх сирими;
  • інші залишають в раціоні молочні продукти, що не пройшли пастеризацію і промислову обробку.

  Особливо варто сказати про останніх двох течіях. По-перше, щоб їсти сире м’ясо і рибу, вживати пастеризоване молоко, потрібно довго привчати шлунок, інакше розладів травлення не уникнути. По-друге, потрібно бути впевненими в якості цих продуктів. Одна справа, якщо тримати власне фермерське господарство і знати напевно, чим харчувалася ця корова або свинка. Інші — брати на ринку або в магазині свіжу рибу і є її — можна заразитися гельмінтозом, сальмонельозом та іншими небезпечними захворюваннями.

  Так що прислухайтеся до рекомендацій досвідчених веганів: почати варто з класичного сироїдіння, а вже через кілька років, якщо втянетесь і вам сподобається, можете стати моносыроедом, фрукторианцем або спрауторианцем.

  Крок 4. Прислухатися до порад фахівців

  Остання теоретична підготовка, щоб правильно почати сироїдіння: почитайте поради дієтологів, лікарів та досвідчених веганів. Будете їх дотримуватися — все пройде легко і без зривів.

 • Запишіться на звичайне обстеження у лікарні і вислухайте висновок терапевта про те, чи можна вам переходити на сироїдіння.
 • Враховуючи підводні камені даної системи живлення, візьміть за правило консультуватися з лікарями двічі в рік щодо стану вашого здоров’я.
 • Перш ніж почати, проаналізуйте ще раз всі за і проти. Причому особливо пильну увагу зверніть на мінуси. Якщо вони вас не лякають і ви знаєте, як згладити ці недоліки, можете приступати до практики.
 • Обов’язково поговоріть зі своїми друзями та сім’єю: вони підтримають вас? Принаймні, ви повинні убезпечити себе від насмішок і протистояння.
 • Обов’язково знайдіть захоплення, яке спочатку займе ваші думки і заповнить вільний час. Це не дозволить голоду і спокусам взяти верх. Чим загруженнее ви будете на початковому етапі, тим швидше і легше він пройде.
 • Поставте завдання витримати 21 день. Саме стільки потрібно людині для вироблення звички.
 • Якщо відчуваєте, що зриваєтеся, тіштеся чим-небудь, що приносить особливе задоволення. Це може бути вечірка в клубі, похід в кіно, шопінг, прогулянки з подругами і т. д.
 • Перехід до сироїдіння повинен бути поступовим. Потрібно вберегти організм від несподіваного стресу. Навіть експрес-підготовка займає 2 тижні. Але набагато краще, якщо цей етап розтягнеться на 2-3 місяці. Так ви точно не зірветеся і зробите все максимально грамотно.
 • Приблизні етапи шляху: вегетаріанство — веганство — сироїдіння.
 • Дивіться також  Жіросжігателя Липо 6: склад, як брати, побічні ефекти

  Дані рекомендації дозволять вам правильно почати перехід до сироїдіння і уникнути негативних наслідків в плані здоров’я.

  Крок 5. Організувати сыроедческое харчування

  Після теоретичних основ можна перейти до практики. Перше, з чого потрібно почати, — скласти меню на 1 тиждень / 1 місяць / весь перехідний етап. Зробити це правильно дозволить наступна інструкція.

  Основні правила

  З самого початку врахуйте, що калорійність свіжої рослинної їжі дуже низька. І якщо ви не будете набирати добову норму калорій, вам гарантовані зниження працездатності, в’ялість і сонливість. Тому на перших порах доведеться прораховувати, щоб в день споживати не менше 1800 ккал. Якщо мрієте про схуднення, планку можна опустити, але мінімальна кількість, переступати яку не можна, — 1200 ккал.

  Моносыроедение і спрауторианство — крайнощі сироїдіння, з яких не варто починати. Раціон повинен бути максимально різноманітним. У день з’їдайте по 3-4 види овочів та фруктів, не забуваючи доповнювати їх іншими дозволеними продуктами (горіхами, злаками, ягодами, зеленню).

  Меню повинно бути збалансовано в плані змісту вітамінів і мікроелементів. Наприклад, вітамін В12 буде присутній тільки в печерицях, тому їх потрібно обов’язково є 2-3 рази в тиждень.

  Є чи ні такі спірні продукти, як мед і квітковий пилок, — вирішувати тільки вам. Вегани від них відмовляються, вегетаріанці — немає (про відмінності цих двох систем живлення, читайте за посиланням). Не можете жити без солодкого — спочатку краще заміняти цукор медом. Можливо, з часом ви прийдете до повної відмови від продуктів бджільництва.

  Раз на місяць влаштовуйте розвантажувальні дні: протягом дня пийте сиру воду (дозволяється кілька яблук).

  Вибирайте тільки ті продукти, в якості та екологічної чистоти яких впевнені. Наприклад, під забороною виявляться гриби, зібрані поруч з яким-небудь заводом (можна отруїтися); яблука, начищені до блиску воском; ГМО і т. д.

  Їжте часто: інтервал між прийомами їжі не повинен перевищувати 4 годин. Сніданок у сироїд відрізняється мінімальною калорійністю і легкістю, обід повинен бути повноцінним, а вечеря — максимально ситним.

  Щоб вберегтися від кишкових розладів, необхідно щодня з’їдати не менше 700-800 г свіжої зелені: вона сприятливо впливає на мікрофлору ШКТ.

  Якщо ви знайшли меню для сироїдів, в якому потрібно щодня пити буряковий, капустяний або будь-який інший овочевий сік, смак якого вам неподобається, не змушуйте себе це робити на перших порах. Замініть його тим, що подобається, — ягідним смузі, наприклад. Поступово ви самі прийдете до необхідності включати в раціон і прісну їжу.

  Вибираючи сироїдні страви, стежте за тим, щоб в них значилося не більше 5 основних інгредієнтів. Оптимальне число, рекомендоване досвідченими гуру, — 3.

  Схеми переходу

  Експрес-перехід за 2 тижні:

  • 1 тиждень: відмова від м’ясних продуктів і риби, сироїдні страви на вечерю;
  • 2 тиждень: відмова від яєць, молочних продуктів, сироїдні страви на сніданок;
  • 3 тиждень: повний перехід на сироїдіння.
  Дивіться також  Очищення судин: продукти, трави, народні засоби і лікарські препарати

  Більш плавний і безпечний перехід за 2,5 місяці характеризується ступінчастим відмовою від заборонених продуктів в такому порядку:

  • 1 тиждень: від м’яса на сніданок;
  • 2: від м’яса на обід;
  • 3: від м’яса на вечерю + на цьому тижні один з основних прийомів їжі потрібно повністю зробити сыроедческим;
  • 4: від риби і морепродуктів;
  • 5: від яєць;
  • 6: від молочних напоїв (кефіру, йогуртів, кислого молока, ряжанки) + на цьому тижні робимо другий прийом їжі сыроедческим;
  • 7: від сиру;
  • 8: від сметани та сиру;
  • 9: від цукру, меду і деяких заборонених харчових добавок (желатину, гліцерину, «E-шек» і т. д.) + повний перехід на сироїдіння.

  Зразкове меню експрес-переходу на сироїдіння для новачків можна подивитися тут. Там же ви знайдете кілька рецептів смачних страв. Відкрийте для себе світ кулінарних шедеврів із свіжих фруктів, овочів і ягід. Ви здивуєтеся їх різноманітності і поживністю. Виявляється, з них можна зробити не тільки котлети, голубці, кнедлі, морозиво і пироги, але навіть спагетті!

  Крок 6. Знайти мотиватори

  До повного переходу вам залишився єдиний крок. Щоб не зірватися, коли буде особливо важко, приготуйте списки мотиваторів. Скачайте фільми і книги, які будуть надихати вас. І частіше перечитуйте біографії знаменитостей, які пропагують цей спосіб життя.

  Спілкування

  Почати перехід до сироїдіння варто з пошуку однодумців. У кожному великому місті є спільноти, з якими можна зв’язатися через їх офіційні сайти і групи в соцмережах. Там вам розкажуть про всі принади і труднощі цього шляху, підтримають, дадуть пораду і будуть з вами постійно на зв’язку. Це сильно мотивує. Та й розширити коло друзів, поспілкуватися з розумними і освіченими людьми завжди буває корисно.

  Книги

 • Атеров. Сироїдіння.
 • Бутенко Ст. 12 сходинок до сироїдіння.
 • Бутенко Ст. Зелень для життя.
 • Грехем Д. Дієта 80-10-10.
 • Зеланд Ст. Жива кухня.
 • Родзинки. Сыроедческая монодієта.
 • Карабинский Ст. Харчуватися як дихати.
 • Курдюмов Н. Чи ми хочемо здоров’я?
 • Миколаїв Ст. Вибір їжі — вибір долі.
 • Уокер Н. Лікування сирими соками.
 • Чупрун А. Смак сонячної їжі.
 • Чупрун А. Що таке сироїдіння і як стати сироїдом.
 • Шемчук Ст. Сироїдіння — шлях до безсмертя.
 • Фільми

 • Більше, ніж яблуко в день.
 • Інструкція до вашого організму: як прожити до 150 років.
 • Викорінення головних причин смерті.
 • ПланЕДА: думай, що їси.
 • Простак Джо: 60 днів на сироїдінні.
 • Товстий, хворий і майже мертвий.
 • Зірки-сироїди

 • Олексій Воєвода — бобслеїст.
 • Алісія Сільверстоун — актриса.
 • Анджеліна Джолі — актриса.
 • Валерія Гай Германіка — режисер.
 • Демі Мур — актриса.
 • Джаред Лето — актор, рок-музикант.
 • Джин Морріс — бодібілдер.
 • Мадонна — співачка.
 • Майкл Арнштейн — марафонець.
 • Мел Гібсон — актор.
 • Наталі Портман — актриса.
 • Орнелла Муті — актриса.
 • Стів Джобс — засновник Apple.
 • Стінг — музикант.
 • Ума Турман — актриса.
 • Якщо ви плануєте в найближчому майбутньому стати сироїдом, потрібно обов’язково пройти ці 6 кроків, щоб не зірватися і не залишити цю затію ще в перші дні переходу. Вона настільки жорстка і незвична як для самої людини, так і для його організму, що необхідно зібрати всю волю в кулак. Але, знаючи, з чого почати і як все правильно організувати, можна зробити цей перехід не таким стресовим. Тому обов’язково візьміть до уваги дані рекомендації.

  Вашою нагородою стане здоровий спосіб життя і відмінне самопочуття, а в якості приємного бонусу вже через кілька місяців почне вимальовуватися красива фігура. Так що не варто відкладати прийняття рішення на понеділок — дійте з завтрашнього дня, адже шлях належить досить важкий і довгий.