Скільки білка в одному яйці сирому або вареному

Зараз дуже поширеним стає здорове і правильне харчування. Для кожного таке харчування являє різну мета: позбутися від зайвих кілограмів, збільшити м’язову масу або просто стежити за своїм раціоном. І в кожній із цих цілей помічником може стати яєчний білок, у якому знаходиться багато протеїну.

Багато з нас знають, що не варто захоплюватися жовтком, адже в ньому міститься багато холестерину. А ось з білком все інакше, але, звичайно, теж в розумних межах.

Тепер будемо розбиратися, який зміст білка і скільки калорій в різних яйцях пернатих.

Найпопулярнішими вживання є яйця курячі, а також перепелині. Багатьом цікаво знати, скільки білка в одному яйці. Спортсмени, дієтологи і фахівці з правильного харчування вважають чистий протеїн, а для кулінарів і тих, що худнуть людей важливі калорії.

Вважається, що білок складає близько 55-60% від загальної маси яйця. Тоді легко порахувати, скільки його міститься в одному яйці, знаючи вагу самого яйця. Приміром, вага одного курячого яйця середніх розмірів 50-60 грам, а в перепелиному – 10-12 грам.

А от лідером у боротьбі за найважче яйце, звичайно ж, стає страусине. Його вага складає в районі 900 грам.

У курячому або в перепелиному яйці білок на 87 відсотків складається з води і лише на 11 відсотків протеїну. До решти двом відсоткам відносяться мінерали і зола.

Порахуємо масу білка. Для цього потрібно знати ще категорію самого яйця. Розглянемо приклад з яйцем першої категорії. Тепер нам вже відомо, що яйце важить 50-60 грам, білок займає 56 відсотків від загальної маси яйця. Для того, щоб робити розрахунки було ще зручніше, приймають жовток за 1/3 маси яйця, тоді білок 2/3 відповідно.

Дивіться також  Скільки білка в сирі магазинному і домашньому, його калорійність

Далі йде множення 50 (вага яйця) на 2/3 і в результаті 36,7 грам чистого продукту, а саме білка. За аналогічними розрахунками перепелине яйце містить 6 грамів білка.

Обсяг білка абсолютно не змінюється у вареному яйці. Так само, як і в смаженому яйці, але без додавання олії. Але варто тільки обсмажити яйце на маслі, і показник білка відразу змінюється, він стає 14 грам, в омлеті 17 грамів, а якщо додасте трохи натертого сиру, тоді стане 15 грам.

Тепер дізнаємося, скільки калорій в білку яйця. Білок вважається малокалорійним продуктом. На 100 грам білка припадає 44 ккал. Наприклад, якщо щодня їсти на сніданок омлет, приготовлений з двох білків, що схуднути можна набагато ефективніше, ніж вживати інші продукти з однаковим кількістю калорій.

У тих, хто сидить на дієтах, викликає подив, чому на 100 грам яєць припадає 12,7 грам протеїну, а в 100 грамах яєчного білка – 11,1 грам. Тут все дуже просто, тому, що жовток більше багатий протеїном, практично в півтора рази.

Термічна обробка для яйця або білка вважається обов’язковою процедурою. Їсти їх у сирому вигляді лікарі не рекомендують. Пояснення дуже просте: по-перше, яйце в організмі може переваритися всього лише на 50 відсотків, а по-друге, яйця можуть послужити причиною виникнення інфекції під всім відомою назвою – сальмонельоз.

Якщо хочете отримати протеїн в необхідної добової норми, тоді на сніданок два яйця потрібно відварити вкруту.

Жовток в рідкому вигляді вживати можна і потрібно, звичайно, якщо немає алергії. Він допоможе вивести жовч, зупиняє розвиток катаракти і знизити ризик інфаркту.