Скільки цукру в кока-колі, чи можна її пити під час дієти

Давайте поговоримо про улюблений багатьма напій – кока-колі, з’ясуємо, чи корисний він і скільки цукру в кока-колі.

Веселенькі пляшки з коричневою газованої рідиною міцно закріпили свої місця на наших прилавках. Не так давно (всього-то два десятиліття тому) з’явитися на вулиці або в компанії з баночкою «Кока-коли» в руці означало викликати заздрісні погляди з боку оточуючих. А регулярно вживати цей напій вважалося мало не розкішшю.

Але часи змінюються. Зараз кола не є дефіцитом, продається за цілком розумною ціною, хоча вартість все одно знаходиться на порядок вище інших марок газованих напоїв. Зате її «авторитет» підривається все більше і більше.

З чого ж все почалося? Одного разу хтось задумався про те, скільки цукру в цьому напої. Питання цілком нешкідливий, але знайти на нього відповідь виявилося не так-то легко. Секрет виготовлення американська компанія-виробник тримала в суворій таємниці.

Правда, в 1992 році в радянському журналі «Наука і життя» була надрукована публікація під назвою «Секрет Кока-Коли». З неї випливало, що вміст цукру в цьому напої складає приблизно 12% від загального обсягу, додайте до цього ще 0,2%, використовується для кольору паленого цукру, і результати будуть дуже навіть вражаючими.

Виходить, що кількість цукру в одній склянці коли, об’ємом 250 мл становить близько 28 грам. Для більш точного розуміння трагізму ситуації, можна уважно розглянути картинку нижче.

Кожен кубик цукру важить близько 4-х грам. А загальний зміст в даних ємностях становить 39 грам, 65 грам і 108 грам відповідно.

Здавалося б, ну і що такого? Ну містить колу багато цукру. А далі-то що? Небезпека полягає в тому, що у людини дуже швидко з’являється залежність від солодкого. Спрацьовує принцип «чим більше їси (в даному випадку п’єш, тим більше хочеться».

Дивіться також  Хейлі Помрой: дієта для прискорення метаболізму

Відчуваючи спрагу, можна випити 200-250 мл води і повністю її вгамувати. А випивши таку ж кількість дуже солодкого напою, ви тільки підсилите бажання налити собі ще склянку.

Але саме страшне, що на цю газовану воду дуже швидко «підсаджуються» діти. Надмірне захоплення подібними напоями незмінно призводить до безлічі проблем зі здоров’ям: надмірна вага, гастрит, хвороби печінки, нирок, надмірна збудливість і навіть діабет.

До того ж, ортофосфорна кислота в складі Кока-Коли сприяє тому, що з кісток швидше вимивається кальцій, вони стають більш крихкими і сильніше схильні до переломів.

Так звана «Кока-кола лайт», без вмісту цукру, виявляється не менш шкідливою солодкістю. Замість нього в напій додано цукрозамінник аспартам, який дійсно містить меншу кількість калорій, але дозволяє залишатися газованій воді не менш солодкими.

В чому ж підступ? Чому і коли цей вид вважається шкідливим? Для початку, уважно прочитавши склад, ми зрозуміємо, що інші хімічні речовини нікуди не поділися.

А шкідливість цукрозамінників полягає ось у чому. Коли ви випиваєте пляшечку такий «легкої» Кока-Коли, організм отримує сигнал, що була спожита якась насолода. Він негайно реагує і починає виробляти інсулін для розщеплення цукру.

Але на ділі виявляється, що його немає, розщеплювати нічого, і що в цьому випадку буде робити незатребуваний інсулін? Правильно, розщеплювати вже наявний в крові цукор. Шлунок, в свою чергу, теж приготувався перетравлювати калорії, а їх немає! Точніше, їх кількість не відповідає заявленим».

Будьте впевнені, що при подальшому надходженні вуглеводів організм буде виробляти глюкозу в подвійному-потрійному розмірі, а її надлишок відправиться в жирові відкладення.

Ви все ще мрієте про крижаний Кока-Колі в жаркий день? Тоді дізнайтеся більше детально про інші її властивості: здатність відчищати іржу, виводити плями, розм’якшувати сире м’ясо і багато іншого…

Дивіться також  Чи товстіють від сала, скільки його можна з'їсти без шкоди для фігури

У відео-галереї ви можете побачити більше інформації про кока-колі і її складі.