Скільки калорій в свіжих і сушених фініках

Фініки – плоди фінікової пальми. Нам вони відомі, як широко поширені сухофрукти, розрізняються певними сортами. Це не просто корисний і багатий різними вітамінами і речовинами продукт, але ще й один з найдавніших фруктів, є важливим елементом харчування у багатьох країнах світу.

Популярність пояснюється ще чудовим смаком, адже фініки – солодкі плоди, які з легкістю замінять будь цукерки і шоколадки. Навіть будучи дикими, фініки споживалися арабами в далекому минулому, завдяки цілющим властивостям.

Деякі вчені припускають, що, харчуючись тільки фініками і водою, можливо проіснувати кілька років. Уявіть тільки! Жити на одних фініках!


Звичайно, не може не виникати питання про те, скільки калорій містять у собі фініки. Їх харчова цінність становить 274 ккал на 100 грам, однак ця цифра може значно знижуватись, залежно від стану продукту. Фініки представлені двома видами: свіжі і сушені.

Калорійність свіжих фініків на 100 м становить понад 190 ккал з-за високого вмісту вуглеводів і води. Середня вага такого фініка становить приблизно 25 грам, тому в одному финике 50 ккал. Зрозуміло, всі цифри приблизні.

У сушених набагато більше вуглеводів, ніж у свіжих, тому що води там менше, а, значить, калорійна цінність підвищується до 290 ккал. Це сама максимальна позначка, що залежить від наявності цукру в продукті.

Як видно, фініки досить калорійні, тому їх не рекомендують вживати у великих кількостях в їжу – не більше 10 штук в день.

Склад даного продукту представлений більшою мірою вуглеводами (близько 50%), причому вони містять натуральний цукор (фруктозу, глюкозу і цукрозу, які дуже швидко насичують наш організм енергією). Жирів там майже немає (менше 1%), зате безліч різних вітамінів і мінералів.

Дивіться також  Калорійність абрикосів: харчова цінність свіжих і сушених абрикос

Вітаміни багаті амінокислотами і пектинами, які здатні на дуже довгий час зарядити організм і дати йому необхідне «паливо». Також у складі присутня фтор, який значно знижує можливість захворювань зубів, появи ракових клітин.Не останню роль він відіграє у зміцненні імунної системи організму, таким чином значно покращуючи здоров’я і загальний стан людини.

Фініки у багатьох країнах є найпрекраснішим ласощами, не тільки доступним, але і смачним. Навіть їх висока калорійність не йде ні в яке порівняння з користю від вітамінів, причому саме в фініках міститься їх максимальну кількість.

При регулярному споживанні спостерігається зміцнення серця і нирок, підвищення секреторної функції шлунка, підтримання кислотного балансу та харчування крові. Здатність організму протистояти різним вірусам також посилюється, хоча навіть при хворобі фініки допомагають впоратися з кашлем і головними болями.

Особливо корисно вживати при різних захворюваннях серця, так як при серцевій недостатності необхідно стимулювання діяльності серця, і фініки здатні цьому допомогти, відновлюючи тим самим загальний стан організму.

Надають фініки і благотворну дію на процес пологів і розвиток дитини.

Шкода їх мінімальний, але й без нього не обійшлося. Є деякі протипоказання для людей з цукровим діабетом, адже ми не раз згадували про великому наявність цукру в фініках, а також вони не рекомендуються при болях у шлунку і кишечнику.

Спочатку краще всього пройти обстеження, щоб бути впевненими, що фініки ніяк не зашкодять. Звичайно, як і будь-який продукт, фініки не можна вживати у великих кількостях, так як це призведе не тільки до збільшення ваги, але й до підвищення тиску і посилення головного болю.

При правильному вживанні фініки принесуть вашому організму максимальну користь.

Дивіться також  Суп з кабачків для схуднення, його калорійність, спосіб приготування