Скільки пити води, щоб схуднути, чому вода важлива для здоров’я

Тема цієї статті – вода, а точніше – скільки пити води, щоб бути здоровим і привести свою вагу в норму.

Вода – це найважливіша речовина для всіх живих істот. Людина на 70% складається з води. Кожен день ми цю воду витрачаємо: потіємо, виводимо з відходами життєдіяльності, навіть при диханні виділяється певна кількість води. Сумніваєтеся? Подихайте на скло. З’явилися крапельки взялися не звідки-небудь, а саме з нашого тіла.

Відомо, що клітини живого організму постійно самообновляются. Без достатньої кількості рідини цей процес сповільнюється, а то й зовсім зупиняється.

Для схуднення дуже важливий обмін речовин, а для нього, у свою чергу, необхідне постійне надходження в організм чистої води. Крім цього, рідина необхідна для виведення з тіла різних шкідливих речовин, що утворюються при розпаді жирів, білків і вуглеводів. Та й ефективно розщеплювати жири зможуть тільки клітини, досить насичені водою.

Досі серед дієтологів ведуться суперечки про те, скільки потрібно пити води, щоб худнути. Хтось стверджує, що достатньо 1,5-2 літри на добу. Хтось вважає, що на кожні 30 кілограм ваги людина повинна випивати 1 літр чистої води, не рахуючи чаю, супів тощо

Друге твердження навряд чи підійде людям, у яких велика кількість надлишкової маси. Але існує універсальний спосіб, який підійде всім. Потрібно випивати стільки води, скільки калорій ви споживаєте, плюс ще приблизно 0,5 літра.

Тобто, наприклад, якщо ви вживаєте 2000 калорій в день, то кількість води має становити приблизно 2,5 літра. Особливо це важливо при дієті. Вода допоможе створити обманне відчуття наповненості шлунка, і вам буде легше протриматися до чергового прийому їжі.

Перший час, можливо, буде складно випивати необхідну кількість рідини, тому можна застосувати деякі хитрощі.

Дивіться також  Як зробити імбирний напій для схуднення: рецепт правильного приготування
  • Випивайте склянку води вранці натщесерце. При бажанні, можна додати в неї трохи лимонного соку.
  • Пийте, коли відчуваєте голод.
  • Заведіть звичку робити кілька ковтків води, як тільки згадуєте про це. Навіть якщо в даний момент ви не відчуваєте спраги, шкоди від цього способу не буде.
  • Обов’язково треба пити під час тренування або фізичних навантажень. Тримайте завжди при собі пляшечку з водою і отпивайте з неї після кожної вправи.
  • Аналогічну ж пляшку поставте поруч з комп’ютером або тим місцем, де ви проводите багато часу. Постарайтеся випити її за певний проміжок часу.
  • Купіть гарний посуд для води і тримайте її постійно наповненим.