Стрибки на батуті: користь і шкода для організму та схуднення

Навряд чи можна знайти дитину, яка б не обожнював стрибки на батуті. Для малюків це ні з чим не порівнянне задоволення. Дорослі ж приділяють цьому виду активності мало уваги, вважаючи його, швидше розвагою. Але батут насправді є таким же тренажером, так і бігова доріжка або велотренажер. До речі, Міжнародний Олімпійський комітет виділив його в окремий вид спорту. Крім того що це весело і приємно, стрибки можуть також принести користь організму. Тому потрібно детальніше розглянути, чим корисні стрибки на батуті, кому можна і не можна стрибати.

Стрибки на батуті: у чому користь

Не всі з нас мають можливість відвідувати фітнес-клуби або бігати вранці і тоді батут може стати прекрасним способом підтримувати здоров’я, фігуру і гарний настрій. Почнемо з того, що стрибки дають потужну кардионагрузку, і всього 8-10 хвилин порівнянні з трьома кілометрами бігу. Час стрибків спалює до 300 кілокалорій.

Зазвичай тим, хто має проблеми з тиском, фахівці не радять силові навантаження і біг. Тоді батут може стати чудовою альтернативою.

Користь від стрибків на батуті полягає в наступному:

  • Вони чудово підвищують настрій.
  • Це відмінна тренування вестибулярного апарату. Особливо це стосується малюків, у яких він тільки розвивається.
  • Стрибки покращують координацію руху. При стрибку спрацьовують рефлекси, завдяки яким ми намагаємося приземлитися максимально правильно.
  • Це прекрасна зарядка для хребта, спини, м’язів, тому правильні стрибки значно знижують ризик остеохондрозу.
  • Завдяки посиленій активації дихання поліпшується метаболізм та кровообіг. Цим пояснюється користь від стрибків на батуті для схуднення.
  • Постійний рух благотворно впливає на шкіру, роблячи її більш гладкою та еластичною.

Особливо велика користь цього тренажера для дітей, організм яких росте і розвивається, і батут чудово допомагає в цьому. Простий і доступний батут сприяє правильному розвитку рухового апарату, моторики, координації рухів. Тому фахівці радять придбати батут батькам, діти яких обожнюють стрибати. Але врахуйте, що, незважаючи на компактність встановлювати його потрібно так, щоб, стрибнувши, малюк не зачіпав ніякі предмети. Важливо, щоб батьки контролювали безпеку свого малюка, особливо якщо у стрибках він новачок.

Дивіться також  Для чого потрібна маска для бігу і як розвинути витривалість