Сутулість: як виправити в домашніх умовах у дорослому віці

Сутулість — проблема великої кількості людей. Вона не тільки виглядає некрасиво, але й може викликати різні проблеми зі здоров’ям. Дітям простіше впоратися з тим, як позбутися сутулості, оскільки їх хребет ще не сформувався і легко піддається змінам. Зробити це дорослій людині буде складніше, але, тим не менш, регулярна робота може допомогти виправити поставу.

Трохи про сутулості

Кожен знає, як виглядає сутулий чоловік. Ця проблема актуальна і для дітей, і для підлітків, і для дорослих. Сутулість розвивається дуже швидко, а от боротися з нею не так вже просто.

У тому, як прибрати сутулості спини, спочатку важливо визначити причину, яка призвела до такого явища.

Основна причина сутулості — погано розвинені м’язи спини. Якщо м’язи грудей одночасно з цим розвинені добре, то виходить натяг вперед, якому спина не здатна протистояти.

Стан це може бути наслідком порушення м’язового розвитку, а також неправильних навантажень. Перша ситуація актуальна для дітей, друга — для дорослих. Звичка сутулитися виникає через тривалого сидіння в неправильній позі. Також за сутулістю можуть ховатися захворювання хребта на ранніх стадіях.

Перше, що важливо в тому, як виправити сутулість у дорослого — це привчити себе тримати спину рівно. Так ви змусите м’язи працювати і запам’ятати положення тіла. Основні ж принципи боротьби з сутулістю будуть наступними:

  • Плавання. Завдяки воді тіло людини підтримується в фізіологічно правильному положенні. Також при плаванні активно задіюються в роботі спинні м’язи. Навантаження досить висока, але при цьому вона дається просто, тому плавання вважається головним лікарем у боротьбі з сутулістю.
  • Тренування. Для зміцнення м’язів спини можна виконувати силові вправи з гантелями, вони доступні і в домашніх умовах. Нескладний курс тренувань дасть можливість відновити рівновагу м’язів.
  • Мануальна терапія. Масаж при сутулості зазвичай не призначається на ранніх стадіях проблеми, тим не менш, пізніше це може стати необхідно. Лікування спрямоване на витягування хребта і розслаблення м’язів плечей, які при сутулості ніби застигають в неправильному положенні.
  • Оперативне втручання. Даний метод призначається в особливих випадках, коли всі інші методи не дають результату. Операція дуже важка, і пацієнт після неї потребує тривалої реабілітації, але якщо інших варіантів вже немає, цей метод може стати порятунком.
Дивіться також  Адаптивна гімнастика Бубновського для початківців: навчальне відео та поради

У тому, як прибрати сутулості спини в домашніх умовах, також важливо правильно харчуватися. Дуже важливо, щоб з їжі організм отримував достатню кількість білка та кальцію.