Табата – жиросжигающая тренування без обладнання (відео вправи)

Ефективність в схудненні інтенсивних і коротких навантажень була відкрита в 1996 році доктором по імені Ідзумі Табата. Саме на честь нього була названа нова методика тренувань — «Protoсol Tabata». Система табата і допомагає схуднути, і зробити тіло більш скульптурним, зміцнивши м’язи. Табата — жиросжигающая тренування, демонструє високу ефективність. Але при цьому важливо знати, як правильно займатися.

Що являє собою тренування по системі Табата

Табата – вид інтенсивної спортивного навантаження тривалістю в чотири хвилини. Кожна хвилина включає в себе два цикли навантажень за 20 секунд і два циклу відпочинку тривалістю 10 секунд, що чергуються між собою. При інтенсивному циклі організм максимально навантажується, а при відпочинку він застосовується для відновлення дихання.

Існують наступні різновиди жиросжигающих тренувань за системою табата:

  • Інтервальні тренування. Припускають чергування часу активності і відпочинку. У класичному варіанті 20 секунд активного навантаження чергується з 10 секундами відпочинку. Але новачки можуть скорочувати час вправ і збільшувати час відпочинку.
  • Силові тренування. Вправи по системі табата можна ускладнити, застосовуючи м’яч або гантелі.
  • Кардіотренування. Як будь-які кардионагрузки, вправи по системі табата допомагають поліпшити витривалість і зміцнити серцевий м’яз. Але якщо порівняти їх з традиційними заняттями, то перевага буде в значно менших витратах.
  • Тренування для сідниць. Звичайні вправи для сідниць по системі табата можуть стати дуже ефективними. Можна виконувати присідання до того моменту, поки не утвориться прямий кут між стегнами і спиною, виконувати поперемінні випади ногами вперед, робити махи з положення на четвереньках. Завдяки регулярним заняттям ваші сідниці стануть пружними і привабливими.
  • Домашні тренування. Займатися по системі табата дуже зручно в домашніх умовах. Достатньо приділити тренуванні 20 хвилин, і без всяких додаткових пристосувань вона допоможе отримати ефективну навантаження.
Дивіться також  Гімнастика для обличчя від зморшок: відео вправи дивитися в домашніх умовах

Без правильного харчування фізична активність може не дати належного результату.

Врахуйте, що жиросжигающая тренування по системі табата досить інтенсивна, і у неї є протипоказання. До них відносяться наступні:

  • відсутність хоча б мінімального рівня фізичної підготовки – в цьому випадку інтенсивні тренування, нехай і короткі, можуть бути для вас дуже важкими;
  • захворювання серця;
  • хвороби опорно-рухового апарату, особливо хребта;
  • хронічні хвороби в стадії загострення.

Скільки калорій спалює табата? За чотири хвилини в залежності від обраних вправ ви витратите не менше 55 кілокалорій. Двадцятихвилинна тренування, відповідно, — це не менше 250 спалених ккал. Але важливо навіть не це, а те, що подібні заняття покращують ваш обмін речовин в цілих 15 разів, і організм продовжить спалювати калорії навіть тоді, коли ви будете перебувати в стані спокою.