Вечірня пробіжка: чим корисний біг вечорами

Про користь бігу відомо всім, всім і давно. Це найдоступніший і універсальний вид спорту, який надає оздоровчий вплив на весь організм і допомагає підтримувати хороший стан фізичної форми. Багато чути про користь ранкового бігу, але корисна вечірня пробіжка? Тут все індивідуально, але фахівці наполягають на тому, що деяким людям як раз краще бігати ввечері. Спробуємо розібратися, з чим це пов’язано.

Що дає біг вечорами

Корисно бігати вечорами? Однозначно так. Спочатку зазначимо, що незалежно від часу доби бігу він завжди допомагає активізувати в організмі обмінні процеси, сприяє збагаченню клітин киснем, допомагає худнути. Існують також позитивні особливості, якими володіє саме вечірній біг:

 • Для нього легше виділити час. Багатьом людям, особливо тим, хто відноситься до «сов», важко встати з ранку раніше і пробігтися – їм краще провести трохи більше часу в ліжку, ніж потренуватися. А от увечері час на себе знайдеться завжди, так і людина може відчувати себе більш активним і енергійним, що позитивно позначиться на результатах пробіжки.
 • Він допомагає зняти стрес. Одне з достоїнств бігу по вечорах в тому, що він допомагає зняти накопичилася за цілий день напруження та негативні емоції. В процесі бігу виділяється велика кількість ендорфінів, що провокує піднесений настрій. Таким чином, вечірній біг є відмінним способом боротьби з поганим настроєм, неврозами і рядом інших психологічних проблем.
 • Вечірній біг корисний тим, хто має проблеми зі сном. Правильна навантаження посприяє тому, що ви будете спати, як немовля. Єдиний момент, нехай між тренуванням і відходом до сну пройде хоч пару годин, інакше ви можете домогтися зворотного ефекту.
 • Вечірні пробіжки активно спалюють з’їдені за день калорії. Бажано не їсти після них. Можна випити перед сном склянку кефіру або за пару годин перекусити чимось легким.
 • Доведено, що у вечірній час видільна система людини працює активніше. Якщо бігати в цей час, то ви зможете значно посилити обмінні процеси і очистити організм від шлаків, токсинів та інших негативних елементів.

Трохи про шкоду

З тим, чим корисний біг вечорами, розібралися. Але не все так добре – у нього є і негативні моменти:

 • Навіть незначних фізичних навантажень у вечірній час рекомендується уникати при наявності проблем з хребтом. Справа в тому, що у вечірній час компресія хребців максимальна. «Просідання» їх може спровокувати неприємні відчуття, а іноді й біль.
 • Вплив вечірнього бігу на людей, які страждають безсонням, може бути не тільки позитивним. Справа в тому, що фізична активність провокує потужний викид гормонів у кров, що провокує збудження організму та його спроби знайти вихід отриманої енергії. Тому протягом перших 1,5 годин після бігу ви навряд чи зможете заснути. Зате через пару годин будете спати як убитий.
 • Бігати ввечері не рекомендується «жайворонкам», для яких вечір вже сам по собі є біологічною вночі. Їм краще бігати вранці, а ввечері просто готуватися до відпочинку.
 • Важливий момент, що стосується бігу вечорами для схуднення – це повітря. У вечірній час концентрація шкідливих компонентів в повітрі значно вище, ніж вранці, тому вплив на легені може бути не найкращим. Але цю проблему легко вирішити, вибравши для вечірніх пробіжок лісисту або паркову місцевість з чистим повітрям.
Дивіться також  Як правильно дихати під час бігу: техніка дихання під час пробіжки

Незалежно від обраного часу бігу потрібно переконатися у відсутності протипоказань. До таких належать серйозні проблеми з серцем, судинами, суглобами, тиском і ряд інших станів. У будь-якому випадку рекомендується проконсультуватися з фахівцем.

Коли краще бігати вранці або ввечері

На це питання однозначної відповіді немає. Все залежить від піків фізичної активності, які у різних людей відрізняються. Комусь комфортно бігати вранці, а для інших ранні пробіжки можуть не лише не принести користі, але тільки надмірно виснажити організм.

Фахівці вважають, що біг вранці відразу після пробудження, коли людина ще напівсонний, а організм його ще не підготовлений, може принести серйозний стрес. «Жайворонкам» ранкова пробіжка, навпаки, дасть енергію на весь день, допоможе поліпшити психологічний стан і мобілізувати енергетичні ресурси. До того ж вранці чисте повітря, на вулицях менше машин і людей, що може вплинути на продуктивність пробіжки.

Одночасно з цим «совам» не рекомендується піддавати себе серйозним навантаженням в перші пару годин після пробудження. Для таких людей оптимальним періодом є 11-12 годин дня, але зробити пробіжки в цей час у силу графіка можуть далеко не всі. Тому вечірні години є оптимальними. В цілому, бігати рекомендується в той час, коли вам комфортно. Важливо лише дотримуватися всіх рекомендацій, правил і особливостей техніки.

Як схуднути за допомогою бігу вечорами

Вечірня пробіжка для схуднення – відмінний варіант для скидання ваги. Але врахуйте, що при значній ступені ожиріння без протипоказаний.

Варто обережно підходити до даного виду спорту, особливо, якщо ви новачок. Щоб попередити негативний вплив на суглоби, можна почати тренування з ходьби. Спочатку можна здійснювати регулярні прогулянки пішки не рідше трьох разів у тиждень. А через пару тиждень включати в них елементи бігу і переходити до повноцінних пробіжок. Важливо вміти правильно розподіляти навантаження на організм. Вона повинна бути така, щоб ви встигали відновити сили до наступних занять.

Дивіться також  Стрибки на батуті: користь і шкода для організму та схуднення

Біг увечері для схуднення буде ефективним лише в тому випадку, якщо ви бігаєте тривало і регулярно. Пробіжки по 15 хвилин кілька разів на тиждень особливо нічого вам не дадуть. Бігати рекомендується 5-6 разів у тиждень. Багатьох цікавить, чи можна бігати ввечері кожен день. В принципі, нічого поганого в цьому немає, але все ж один або два в тиждень краще залишити вихідним або присвятити іншого виду активності, щоб організм трохи відпочив.

Врахуйте, що для схуднення необхідно бігати не менше 40 хвилин. Справа в тому, що в перші півгодини організм черпає енергію з отриманої протягом дня їжі, і лише потім витрачаються енергетичні запаси у вигляді жиру. Тренування тривалістю близько 20 хвилин схуднути не допоможуть, але їх можна використовувати для підтримки форми і самопочуття.

Для схуднення бігати потрібно не менше п’яти кілометрів. Але новачкам такі відстані можуть датися складно, тому для початку можна обмежитися 1-2 кілометрами.

Важливо стежити за диханням. Правильно вдихати через ніс і видихати через рот. Якщо у вас починаються труднощі з диханням, перейдіть на швидкий крок. Швидкість бігу кожен може визначити для себе сам. Все визначається віком, фізичним станом і іншими факторами.

Для досягнення хорошого результату в схудненні корисний біг з різним темпом, відомий як інтервальний біг. Наприклад, можна чергувати швидкий крок з бігом підтюпцем, а після прискорюватися до максимуму.

Крім того, щоб правильно почати бігати вечорами, врахуйте наступні моменти:

 • Правильно вибирайте місце для пробіжок. Постарайтеся уникати шосе, автомагістралей і жвавих трас. До кінця дня повітря біля таких місць насичене шкідливими компонентами і негативно впливає на організм. Для бігу краще вибирати парки, природу, лісисті місцевості, стадіон.
 • Вважається, що оптимальний час для вечірніх пробіжок – 19-22 години. Новачки можуть допускати поширену помилку – починати пробіжку після вечері. Однак врахуйте, що це шкодить організму, так як вечірній прийом їжі сприяє переведенню біоритмів у пасивний стан, і піддавати себе фізичної навантаженні не треба. Оптимальний варіант – піти бігати після роботи і годинного відпочинку. Можна з’їсти щось легке, наприклад, банан або випити стаканчик йогурту.
 • Перед пробіжкою зробіть невелику розминку – походіть, поробіть нахили, повороти. Це допоможе підготувати тіло до навантажень і знизити ризики травми.
 • Вибирайте зручну одяг по погоді, не стискує ваших рухів, і якісні кросівки, призначені конкретно для бігу.
 • Якщо ви бігаєте тоді, коли вже темно, пам’ятайте про елементарну безпеку – вибирайте рівні і освітлені дороги.
 • Закінчивши бігати, не зупиняйтеся різко. Знижуйте швидкість плавно, перейдіть на крок і тільки потім зупиніться.
Дивіться також  Для чого потрібна маска для бігу і як розвинути витривалість

Трохи про харчування

Ми вже розібралися, як почати бігати вечорами, і як схуднути з його допомогою. Але врахуйте, що для скидання ваги важлива не тільки фізична активність, але і правильний раціон. А він пропонує наступні моменти:

 • Постарайтеся виключити з раціону калорійні продукти, які не несуть організму ніякої користі. До них відносяться різні чіпси і сухарики, солодощі, випічка, майонез та інші соуси, фаст-фуд, газовані води.
 • Вживайте крупи – вони дають складні вуглеводи, які є незамінними джерелами енергії.
 • Їжте овочі та фрукти. В них мало калорій, але дуже багато корисних речовин.
 • Вживайте білки – вони необхідні організму, особливо в тому випадку, якщо ви займаєтеся спортом. Їх джерела – нежирне м’ясо, риба, кисломолочна продукція, відварені яйця.
 • Обов’язково снідайте – це найважливіший прийом їжі, який допоможе попередити переїдання протягом дня і змусить обмінні процеси працювати належним чином.

Якщо ви врахуєте всі необхідні рекомендації, то біг увечері принесе вам тільки користь, допоможе схуднути, оздоровитися і зміцнити здоров’я. А в поєднанні з правильним харчуванням ідеальні параметри вам забезпечені.

Правила вечірньої пробіжки на відео