Чи можна бігати під час місячних: користь і шкода такого бігу для організму

Багато дівчат вибирають для себе біг як виду активності. Він допомагає підтримувати себе у формі, покращує здоров’я, дарує чудовий настрій і хороше самопочуття. Але як бути в критичні дні? В цей час організм зазнає певних змін, і, як ми пам’ятаємо, навіть у школі менструація була вагомою причиною, щоб не йти на фізкультуру. Чи можна бігати під час місячних? Це питання вирішується індивідуально в кожному випадку, але як би то не було в дні наступу нового менструального циклу звичний тренувальний ритм повинен змінюватися.

Фізіологічні процеси при менструації

У критичні дні організм звільняється від ендометрія, і симптоми, знайомі кожній жінці, такі як слабкість, нездужання, больові відчуття внизу живота, є природними. Також нормальним вважається збільшення частоти пульсу, скачки тиску, пригніченість і уповільнена реакція.

Причина цього – зниження в крові еритроцитів і гемоглобіну. Органи гірше забезпечуються киснем, зважаючи на витривалість при навантаженнях падає, і ми швидше втомлюємося. Тому і звичні навантаження переносяться гірше. Повністю відмовлятися від спорту не обов’язково, але регулювання навантажень необхідна.

Можна займатися бігом під час місячних

Біг при місячних може бути корисним. Помірні і розумні навантаження дозволяють впоратися з нездужанням, больовими відчуттями в животі. Повільні пробіжки дозволяють поліпшити кровообіг в малому тазу, сприяють зняттю напруги. Організмом виробляється ендорфін, відомий як гормон щастя, який допомагає боротися зі стресами й депресіями, піднімає настрій.

Тим не менш, задавшиеся питанням, чи можна займатися бігом при місячних, повинні підійти до цього питання відповідально. Довжину дистанції рекомендується скоротити. Це явно не ті дні, коли можна ставити рекорди, долати перешкоди. Інтервальні тренування теж краще відкласти на потім. Важлива і правильна одяг – вона не повинна заважати руху і повинна відповідати погоді, не дозволяючи вам не мерзнути, не перегріватися.

Дивіться також  Біг або велосипед: що краще для схуднення і ефективніше спалює калорії

Якщо в процесі пробіжки ви відчули слабкість, запаморочення, біль у животі, посилення кровотечі, припиніть тренування. Якщо потрібно, зверніться до гінеколога.

Але в кожному випадку все вирішується індивідуально. Існує ряд хвороб, коли від фізичних навантажень в період місячних краще утриматися. Серед них маткова міома, аденоміоз і так далі. У будь-якому випадку основними критеріями мають стати особливості вашого самопочуття та стан здоров’я.

Чому не можна бігати при місячних

Існують ситуації, коли біг під час місячних протипоказаний. До них відносяться наступні стани:

 • Рясні виділення, які при навантаженнях можуть стати ще сильніше.
 • Сильні больові відчуття посилюються у процесі рухів.
 • Слабкість, запаморочення, мігрені.
 • Захворювання сечостатевої сфери.
 • Різні порушення, пов’язані з менструальним циклом.

При сильному погіршення самопочуття краще утриматися від бігу і з’ясувати причину аномального нездужання. Школяркам в період місячних теж краще відмовитися від уроків фізкультури та інших навантажень, так як цикл у них тільки встановлюється, і перевищення активності може його порушити.

Популярний питання — чи можна бігати в перший день місячних. У перші 1-2 дні рекомендується відмовитися від навантажень, оскільки саме в цей період організм зазнає найбільш сильні зміни. Повертатися в звичний ритм можна з третього дня менструації. Одна з причин, за якими фахівці не схвалюють тренування – збільшення внутрішньочерепного тиску, що може призвести до порушення відділення ендометрію.

При відсутності патологій можна бігати при місячних, трохи знизивши на даний період навантаження. Темп повинен бути слабким, утримуйтеся від різких рухів, зменшіть час і відстань пробіжки. Також намагайтеся не наступати на купини і пеньки і не виконувати рухи, що викликають дискомфорт.

Оскільки інтенсивні навантаження збільшують кровообіг, кровотеча може підсилитися, також можливе погіршення самопочуття. В період критичних днів, коли організм втрачає кров, від таких явищ краще утриматися.

Правила пробіжок при менструації

При відсутності протипоказань можна бігати під час місячних, але важливо робити це грамотно і помірно, і тоді ваше самопочуття тільки покращиться. Дотримуйтеся таких рекомендацій:

 • Зменште тривалість і відстань пробіжки.
 • Бігайте в повільному темпі, уникайте різких рухів.
 • Одягайте зручний одяг та взуття, щоб вони не заважали вашим рухам.
 • Вибирайте спеціальні гігієнічні засоби, які містять гелевий адсорбент і забезпечують максимальний захист.
 • Дотримуйтесь гігієну тіла. Після бігу обов’язково прийміть душ. Краще використовувати спеціальні гелі і мило, призначені для інтимної гігієни.
 • Не можна поєднувати біг з плаванням.
 • Дотримуйтеся правильного режиму харчування.
Дивіться також  Біг для спалювання жиру: скільки і як правильно бігати для схуднення

При тренуваннях дуже важливо стежити за своїм самопочуттям. Якщо ви відчуваєте, що воно погіршується, припиніть пробіжку.

Альтернативні види навантажень

Якщо при пробіжці ви відчуваєте сильний дискомфорт, від неї варто утриматися. Але не обов’язково відмовлятися від фізичних навантажень повністю. Можна підібрати заняття з мінімальною інтенсивністю. Так, легкі кардіотренування можуть надати тільки благотворний вплив. Звичайно, в ідеалі варто проконсультуватися з тренером, який допоможе підібрати оптимальну навантаження і безпечні вправи.

Можна звернути увагу на наступні види активності:

 • Спортивна ходьба. Менш інтенсивна, ніж біг, але теж відмінно спалює калорії.
 • Полегшена ранкова зарядка. Вона повинна бути коротше, ніж зазвичай. Також виключите силові навантаження і вправи на прес.
 • Йога. Сама щадна практика, яка допомагає зміцнити різні групи м’язів, сприяє масажу внутрішніх органів і допомагає забезпечити позитивний вплив на організм в цілому.
 • Розтяжка. Допомагає зняти біль, тонізує м’язи. Але вона повинна бути легкою і помірною.

Пам’ятайте, що ніякі силові навантаження з обтяженням при менструації не допускаються.

Болить живіт після бігу, як при місячних: що це значить?

Нерідко буває так, що під час бігу болить низ живота. Спочатку з’являється ниючий біль, яка в подальшому переходить у гострий і колючий. Жінки описують це так, ніби при бігу болить живіт, як при місячних. Притому, що за фактом дискомфорт ніяк не пов’язаний з критичними днями. Причини цього явища можуть бути наступні:

 • Організм може постраждати, якщо ви проігнорували розминку перед тренуванням. Різке початок бігу провокує напруження м’язів в області живота. Тому важливо починати розминатися з легких рухів і поступово збільшувати навантаження.
 • Неправильне дихання провокує зміну діафрагми. Занадто сильний і глибокий, або, навпаки, слабкий вдих і видих контролює потрапляння в організм кисню. Виникає спазм у м’язах, біль у боці та внизу живота. Дихайте рівномірно – це допоможе попередити неприємні наслідки.
 • Дихання визначає і роботу печінки. Якщо кисню мало, то кров застоюється, кровотік слабшає, печінка збільшується в об’ємі, а це теж може спровокувати больові відчуття.
 • Біль у животі може бути наслідком бігу на повний шлунок. З’їдені продукти переробляються, і шлунковий тракт активно працює. Організм не може так швидко переключитися на іншу навантаження. Тому важливо, щоб між останнім прийомом їжі і тренуванням минуло не менше двох годин.
 • Біль вгорі живота може бути спровокована проблемами з жовчним міхуром. У процесі руху жовч накопичується і провокує роздратування.
 • Захворювання внутрішніх органів теж не виняток. Якщо мова йде про проблеми печінки, селезінки, підшлункової залози, то організм дасть про це знати захисною реакцією у вигляді болю в центрі живота.
 • Якщо біль локалізована конкретно внизу живота, то мова може йти і про хвороби репродуктивної системи. Важливо отруїтися до лікаря проконсультуватися з ним і здати необхідні аналізи.
Дивіться також  Лікувальні вправи при сколіозі хребта в домашніх умовах (лфк)

Таким чином, відповідь на питання про те, чи можна бігати коли йдуть місячні, визначається індивідуально. Пам’ятайте, що найважливіше – прислухатися до свого організму. Будь-яке нездужання є приводом утриматися від навантажень.

Відео про бігу і тренуваннях в критичні дні