Чи можна бігати під час місячних: користь і шкода такого бігу для організму

Багато дівчат вибирають для себе біг як виду активності. Він допомагає підтримувати себе у формі, покращує здоров’я, дарує чудовий настрій і хороше самопочуття. Але як бути в критичні дні? В цей час організм зазнає певних змін, і, як ми пам’ятаємо, навіть у школі менструація була вагомою причиною, щоб не йти на фізкультуру. Чи можна бігати під час місячних? Це питання вирішується індивідуально в кожному випадку, але як би то не було в дні наступу нового менструального циклу звичний тренувальний ритм повинен змінюватися.

Фізіологічні процеси при менструації

У критичні дні організм звільняється від ендометрія, і симптоми, знайомі кожній жінці, такі як слабкість, нездужання, больові відчуття внизу живота, є природними. Також нормальним вважається збільшення частоти пульсу, скачки тиску, пригніченість і уповільнена реакція.

Причина цього – зниження в крові еритроцитів і гемоглобіну. Органи гірше забезпечуються киснем, зважаючи на витривалість при навантаженнях падає, і ми швидше втомлюємося. Тому і звичні навантаження переносяться гірше. Повністю відмовлятися від спорту не обов’язково, але регулювання навантажень необхідна.

Дивіться також  Як почати бігати вранці: правильний графік бігу для початківців