Веганство: користь і шкода, з чого почати і як на нього перейти

Як перейти на веганство і схуднути або набрати вагу, а також можливу шкоду для здоровя. Плюси і мінуси. З чого почати і від чого потрібно відмовитися. Список рекомендованих фільмів і книг. Веганство — це одна з форм вегетаріанства, яка відрізняється максимальною суворістю і накладає більш великі заборони.

Як перейти на веганство і схуднути або набрати вагу, а також можливу шкоду для здоров’я. Плюси і мінуси. З чого почати і від чого потрібно відмовитися. Список рекомендованих фільмів і книг.

Веганство — це одна з форм вегетаріанства, яка відрізняється максимальною суворістю і накладає більш великі заборони. Вони стосуються не тільки продуктів харчування, але і способу життя, мислення, користування деякими предметами побуту. Все, що має хоч якесь відношення до тварин, виключається: яйця і молоко (дозволені вегетаріанцям), одяг із шерсті, шовку, шкіри і багато іншого.

Про відмінності веганства від вегетаріанства можна прочитати тут.

З історії питання

Ідеолог і популяризатор веганства — Дональд Уотсон (1910-2005). Будучи англійським громадським діячем, в 1944 заснував товариство веганів (цей термін ввів в ужиток теж він, з’єднавши початок і кінець слова «vegetarian»). З 1994 року, 1 листопада вважається «Міжнародним днем веганства».

До кінця XX ст. воно поширилося в Західній Європі та США (кількість прихильників — до 1% населення). У столицях і великих містах є заклади громадського харчування з веганским меню, а також підприємства, що випускають продукти харчування і товари, які не відносяться до тварин. В Інтернеті можна знайти тематичні онлайн-магазини.

Сьогодні кількість веганів неухильно зростає по всьому світу. Подібний спосіб життя відкрито пропагують багато знаменитостей, що сприяє ще більшому її поширенню:

  • кінорежисер Джеймс Кемерон;
  • кінорежисер і актор Клінт Іствуд;
  • актриса Наталі Портман;
  • актриса Олівія Уайлд;
  • актриса Памела Андерсон;
  • музикант і співак Пол Маккартні;
  • музикант Мобі;
  • марафонець Скотт Юрек;
  • лікар Бенджамін Спок та ін.

Це цікаво. Знаменита Наталі Портман з дитинства дотримується веганства. Знаючи всі труднощі такого способу життя, не так давно вона випустила колекцію дуже красивих жіночих босоніжок, при виробництві яких не були задіяні матеріали тваринного походження. Вони навіть отримали назву «зелених».

Дивіться також  Порушення обміну речовин: причини, симптоми і лікування, профілактика