Вегетаріанство: користь і шкода для здоровя чоловіків, жінок і підлітків

Як впливає вегетаріанство на здоровя: користь і шкода такого способу життя для чоловіків, жінок та підлітків. Дані наукових досліджень, статистика, думки лікарів. Останнім часом вегетаріанство викликає дуже багато суперечок.

Як впливає вегетаріанство на здоров’я: користь і шкода такого способу життя для чоловіків, жінок та підлітків. Дані наукових досліджень, статистика, думки лікарів.

Останнім часом вегетаріанство викликає дуже багато суперечок. Хтось наводить у приклад знаменитих геніїв минулого і зірок сучасності, які багато років віддають перевагу рослинну їжу тваринної і відчувають себе відмінно. Інші озброюються результатами наукових досліджень, які нескінченно проводяться різними асоціаціями та академіями, щоб з’ясувати, як все-таки впливає на людський організм цей спосіб життя. Єдиної точки зору немає — можна лише знайомитися з фактами, зіставляти дані та робити власні висновки.

Наукові дослідження

Не тільки обивателі в усьому світі, але і вчені намагаються зрозуміти, що таке вегетаріанство для людини — небезпека або порятунок, звичайна дієта або повноцінна система живлення. Для вирішення цієї дилеми проводяться всілякі наукові дослідження, результати яких озвучуються на симпозіумах і конференціях. Їх також можна знайти на офіційних сайтах тих асоціацій і академій, де все це проводиться.

Зокрема, вчені намагалися отримати об’єктивні дані про користь і шкоду вегетаріанства в ході таких досліджень, як:

  • 1970 р. — знамените китайське дослідження «China Study» (друга назва — «Китай — Корнелл — Оксфорд», «China — Cornell — Oxford Project»): прийшли до висновку про безперечну користь вегетаріанства, так як воно знижує ризик ракових захворювань;
  • 1999 р. / 2004-2005 рр. — дослідження «Комітету лікарів за відповідальну медицину» (США): сприяє схудненню і знижує ризик розвитку цукрового діабету;
  • 2000 — Loma Linda University (США); зниження ризику раку простати у чоловіків;
  • 2002 — дослідження EPIC-Oxford (Англія): ніяк не впливає на тривалість життя;
  • 2012 — дослідження Adventist Health Study-2 (охоплювало 10 країн): збільшує тривалість життя.
Дивіться також  Компульсивное переїдання: симптоми, як боротися самостійно, наслідки

Проблема в тому, що результати різних досліджень часом дуже суперечливі. Американська дієтична асоціація прийшла до висновків, англійські медики виявили щось зовсім протилежне. Саме тому всі ці дані постійно підтверджуються, спростовуються, критикуються — пошук триває.

Думки лікарів теж розділилися. Більшість з них дотримуються точки зору, що вегетаріанство корисне і шкідливе одночасно. Дотримуєтеся строгу дієту без молока і яєць вже багато років — наслідків у плані здоров’я однозначно не уникнути. Але люди, які не відмовилися від білкової їжі тваринного походження повністю, відчувають себе чудово і позбавилися від безлічі захворювань.

А тепер спробуємо підсумувати дані цих досліджень і все-таки зробити певні висновки.