Вегетаріанство: причини, плюси і мінуси, раціон, наслідки і побічні ефекти

Розглянемо вегетаріанство як історичне і соціальне явище. Його основні принципи та особливості. Спірні моменти в харчуванні і класифікація течій. Вегетаріанство все більше розширює ряди своїх шанувальників.

Розглянемо вегетаріанство як історичне і соціальне явище. Його основні принципи та особливості. Спірні моменти в харчуванні і класифікація течій.

Вегетаріанство все більше розширює ряди своїх шанувальників. Заклики грінпісівців, повальне захоплення йогою, перехід до натуралізму у всьому, екологічна обстановка на планеті — все це сприяє його поширенню. Знамениті співаки та актори, спортсмени і науковці — багато з них їм повально захоплені. Збільшується кількість досліджень, присвячених йому і проводяться по всьому світу.

І тим не менше не вщухають суперечки: про корисність і шкоду для здоров’я, про достоїнства і недоліки, про допустимих і заборонених продуктах. Короткі відомості про це світогляді допоможуть вам багато в чому розібратися.

З історії питання

Вегетаріанство бере свій початок в давньогрецької та давньоіндійської цивілізації. Його практика була заснована на ідеї співчуття до тварин. Пропагувалося переважно філософами і прихильниками релігії. Під час християнізації майже зникло з Європи.

У середньовічний період багато чернечі ордени, які дотримуються аскетичного способу життя, заборонили вживати м’ясо, але на рибу це не поширювалося. Повернулося вегетаріанство в Європу тільки в період Відродження, коли культивувався гуманізм.

Але саме на початку XXI століття воно увійшло у стадію розквіту і повсюдного поширення.

Є навіть Всесвітній день вегетаріанства, який повсюдно відзначається 1 жовтня. З цього моменту починається «місяць вегетаріанської усвідомленості», який триває до Міжнародного дня вегана (1 листопада).

Дивіться також  Костюм-сауна для схуднення: користь і шкода, ефективність, бренди