Вісцеральний жир: що це таке, як від нього позбутися, норма для жінок і чоловіків

Залишатися стрункими і підтягнутими сьогодні бажають інші люди. Але зайвий жир – це не тільки зіпсована зовнішність, але ще і небезпека для здоров’я. Жир буває підшкірним і вісцеральним. Підшкірний жир небезпеки не становить, хіба що окрім естетичного фактора. Вісцеральний ж жир якраз являє серйозну загрозу. Незважаючи на те що він виконує деякі функції, перевищення норми його змісту може мати небезпечні наслідки. Потрібно розібратися з тим, що ж це таке – вісцеральний жир, і як від нього позбавитися.

Вісцеральний жир: що це таке

Вісцеральний жир – це жир, який на відміну від підшкірного відкладається всередині серозної оболонки, що покриває всі порожнини організму. Ці оболонки виглядають як тонкі сполучні мембрани. Часто їх називають плівкою. І якщо підшкірний жир знаходиться далеко від цих плівок, в підшкірно-жировому шарі, то вісцеральний буде розташовуватися саме в межах цих областей.

Вісцеральний жир для організму є резервним живленням, це запаси енергії у формі жирової тканини. Підшкірний жир зазвичай знаходиться конкретно на животі, талії, стегнах та інших проблемних ділянках, а от вісцеральний знаходиться значно глибше і оточує собою життєво важливі органи. Тому перед ним безсилі хірурги, які можуть вкрай легко видалити підшкірний жир.

Відрізняється структура і склад цих видів жиру. Вісцеральний жир складається з бурих клітин, у той час як підшкірний – з білих.

Вісцеральний жир знаходиться поруч з внутрішніми органами, тому досить часто його називають внутрішнім або абдомінальним. Тому не варто шукати відмінності між вісцеральним і абдомінальним жиром – це одне і те ж.

Визначити перевищення норми вісцерального жиру зазвичай досить просто, оскільки основна ознака цього – виступаючий живіт, виглядає непропорційно на тлі інших частин тіла.

На практиці такі зміни організму зазвичай є наслідком неправильного способу життя: переїдання, нестачу активності, шкідливих звичок і так далі. Вік на концентрацію цього жиру не впливає ніяк. Часто від надлишку вісцерального жиру страждають навіть діти.

Крім усього іншого варто відзначити, що вісцеральний жир на животі не є марним елементом. У нього є важливі функції:

 • Він захищає органи від травм і механічних пошкоджень ззовні.
 • Застосовується організмом як резервне джерело енергії.

Чим небезпечний вісцеральний жир

Вісцеральний жир, як не дивно, для організму дуже важливий. Він формує своєрідну подушку, яка захищає внутрішні органи від травм, пошкоджень. Здорове його співвідношення від загальної кількості жирових клітин складає близько 10-15%. Тобто, його концентрація не повинна бути більше 15% від усього обсягу жиру. На жаль, часто норма цього жиру порушена, через що в людини починає виступати живіт.

Дивіться також  Очищення організму від паразитів: перевірені рецепти традиційної і народної медицини

Перевищення норми в організмі вісцерального жиру загрожує наступним:

 • Через підвищення навантаження на ноги можливо варикозне розширення вен.
 • Вісцеральний жир тисне на серце, підвищуючи ризик інфаркту і інших захворювань серцево-судинної системи.
 • Перевищення норми цієї речовини може стати передумовою розвитку онкологічних захворювань.
 • Можливі збої гормонального фону і порушення обміну речовин.

Про ці наслідки варто поговорити докладніше. Оскільки даний вид жиру знаходиться в досить активному місці, де активно відбуваються обмінні процеси, жир теж рухається по кровотоку і потрапляє в печінку. У нормі він не небезпечний, але от надлишок може стати причиною серйозних ускладнень серця. Якщо жир потрапляє в печінку, то переробляється нею холестерин, який закупорює судини і може спровокувати таке небезпечне захворювання, як атеросклероз.

Надлишок холестерину небезпечний для організму, але це поняття досить загальне. Справа в тому, що це речовина не розчиняється у воді, а, оскільки кров практично повністю складається з води, холестерин може знаходитися в ній в природному вигляді і трансформується за рахунок ліпопротеїдів або контейнерів для тригліцеридів.

Комплексні сполуки ці, основою яких є білок, бувають декількох видів:

 • ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ);
 • ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ);
 • ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ);
 • хиломикроны.

Згубним для організму є комплексне з’єднання дуже низької і низької щільності. Надлишок в даному випадку приводить до вже згаданого атеросклерозу. Звичайно, вони в будь-якому випадку циркулюють у крові, але при наявності надлишкової ваги їх концентрація зростає, що робить негативний вплив на здоров’я. Тобто, небезпечний не весь холестерин, а той, який транспортують ліпопротеїди низької та дуже низької щільності.

Надлишок вісцерального жиру небезпечний для серця. Крім того, це може порушити метаболізм і спровокувати інсулінорезистентність. Коли ми вживаємо ту або іншу їжу, організм виділяє інсулін, який відповідає за регулювання вуглеводного та інших обмінних процесів в організмі. З-за інсулінорезистентності в кров викидається підвищена доза інсуліну, тобто, чутливість до даного гормону стає значно нижче з-за зайвого жиру. Через це можливі серйозні наслідки, такі як цукровий діабет, ожиріння, атеросклероз, низка захворювань серцево-судинної системи і так далі.

Дивіться також  Як схуднути на 7 кг: дієти, тренування, додаткові процедури

Крім усього іншого надмірна кількість вісцерального жиру порушується гормональний фон людини. Це загрожує погіршенням потенції, збільшенням апетиту, збільшенням інсуліну в крові і ряду інших проблем зі здоров’ям.

Ще одна небезпека – жировий гепатоз. Це захворювання печінки, при якому від ожиріння страждають її клітини.

Все це призводить до того, що переробка інсуліну в печінці відбувається значно повільніше, а рівень жирів в організмі підвищується. Тобто, у свою чергу всі ці ускладнення призводить до інших серйозних наслідків.

Щоб попередити це, потрібно переглянути свій спосіб життя. Важливо правильне харчування, а також фізична активність, оскільки остання сприятливо впливає на підвищення рівня чутливості до інсуліну і допомагає відновити всі життєво важливі процеси метаболізму в організмі.

Норма вісцерального жиру в організмі

Щоб зрозуміти, в нормі чи вісцеральний жир, досить скористатися досить простими способами.

Спочатку досить виміряти сантиметровою стрічкою область талії. Для чоловіків критичним обсягом є 102 см, для жінок — 88 див. Якщо цей показник вище, і живіт при цьому помітно випирає, варто задуматися про власне здоров’я.

Більше точним способом виміру норми вісцерального жиру є МРТ або комп’ютерна томографія.

На фото ви можете побачити, де в організмі знаходиться вісцеральний жир, і відрізняється від нього місцезнаходження підшкірного.

Як позбутися від підшкірного жиру

У питанні про те, якою жир йде швидше: вісцеральний чи підшкірний, все просто. Вісцеральний жир зникає разом з підшкірним. Винятком можуть стати хіба що люди, які страждають ендокринними захворюваннями. В цілому вісцеральний жир незважаючи на всю його небезпеку розщеплюється досить швидко, і для цього підходять цілком стандартні методики: правильне харчування, дієта і так далі.

Можуть бути корисні і для схуднення, наприклад, л-карнітин, однак їх не рекомендується застосовувати без попередньої консультації фахівця. Спортивне харчування показано лише тим, що багато займається спортом і дотримується дієти, тому якщо ви, ведучи самий звичайний спосіб життя, будете пити карнітин, він не дасть ніякого результату.

Крім усього іншого, важливо пити достатню кількість води – вона прискорює процеси спалювання жиру і наповнює клітку необхідної їм вологою.

Дивіться також  Як прибрати пивний живіт у чоловіка і позбутися від нього жінці

Загальні рекомендації по позбавленню від вісцерального жиру наступні:

 • Поєднуйте правильне харчування і заняття спортом.
 • Їсти рекомендується часто і невеликими порціями. Ви не повинні голодувати. Саме дробове харчування дозволяє прискорити процеси спалювання жиру.
 • Вживайте достатню кількість вітаміну С.
 • Постарайтеся обмежити вживання жирів і простих вуглеводів.
 • Важливо висипатися, уникати стресів, а також відмовитися від заспокійливих седативних препаратів.

Що стосується занять спортом, то тут важлива регулярність. Присвячуйте тренувань 3-4 рази в тиждень. Поєднуйте кардіотренування і силові вправи. Кардіо необхідно безпосередньо для спалювання жиру. Це може бути біг, плавання, велосипед – все, що вам подобається. Силові тренування потрібні для того, щоб підтягти тіло, дати йому можливість знайти тонус, запобігти обвисання шкіри зважаючи схуднення.

Якщо ж повернутися до харчування, то почнемо з того, що варто уникати жорстких дієт, оскільки вони сприяють втраті ваги не за рахунок жиру, а за рахунок рідини, тому вага повертається так швидко. Харчування має бути здоровим, правильним і збалансованим. Не існує універсального меню, яке підійде всім, однак, є й загальні правила:

 • Уникайте надмірно жирної їжі і простих вуглеводів. Основні причини накопичення жиру з їжі – це фаст-фуд, солодощі, тортики.
 • Готуйте їжу правильно. Рекомендується уникати смаження, воліючи тушкування, варіння, приготування на пару.
 • Важливо їсти достатньо білків: нежирні види м’яса і риби, яйця, кисломолочні напої.
 • Також вживайте складні вуглеводи: каші, макарони з твердих сортів пшениці. Їсти їх рекомендується в першу половину дня. Вони надовго наситять вас енергією і дозволять позбутися від почуття голоду.
 • Дуже важливо їсти достатню кількість фруктів і овочів. Вони є джерелами вітамінів та інших корисних речовин, а також сприяє схудненню клітковини.

Пам’ятайте, що проблема вісцерального жиру – не тільки естетичний питання. При перевищенні його кількості і порушення пропорцій статури потрібно вжити заходів, щоб змінити ситуацію. Якщо ви підозрюєте, що проблема стосується і вас, рекомендується здати необхідні аналізи і проконсультуватися з фахівцями необхідного профілю. Насправді позбутися від вісцерального жиру простіше, ніж здається, головне – почати робити це якомога раніше. Ну а заходи, які для цього знадобляться, стандартні – спорт і правильне харчування.

Відео-поради по позбавленню від вісцерального жиру