Вісцеральний жир: що це таке, як від нього позбутися, норма для жінок і чоловіків

Залишатися стрункими і підтягнутими сьогодні бажають інші люди. Але зайвий жир – це не тільки зіпсована зовнішність, але ще і небезпека для здоров’я. Жир буває підшкірним і вісцеральним. Підшкірний жир небезпеки не становить, хіба що окрім естетичного фактора. Вісцеральний ж жир якраз являє серйозну загрозу. Незважаючи на те що він виконує деякі функції, перевищення норми його змісту може мати небезпечні наслідки. Потрібно розібратися з тим, що ж це таке – вісцеральний жир, і як від нього позбавитися.

Вісцеральний жир: що це таке

Вісцеральний жир – це жир, який на відміну від підшкірного відкладається всередині серозної оболонки, що покриває всі порожнини організму. Ці оболонки виглядають як тонкі сполучні мембрани. Часто їх називають плівкою. І якщо підшкірний жир знаходиться далеко від цих плівок, в підшкірно-жировому шарі, то вісцеральний буде розташовуватися саме в межах цих областей.

Вісцеральний жир для організму є резервним живленням, це запаси енергії у формі жирової тканини. Підшкірний жир зазвичай знаходиться конкретно на животі, талії, стегнах та інших проблемних ділянках, а от вісцеральний знаходиться значно глибше і оточує собою життєво важливі органи. Тому перед ним безсилі хірурги, які можуть вкрай легко видалити підшкірний жир.

Відрізняється структура і склад цих видів жиру. Вісцеральний жир складається з бурих клітин, у той час як підшкірний – з білих.

Вісцеральний жир знаходиться поруч з внутрішніми органами, тому досить часто його називають внутрішнім або абдомінальним. Тому не варто шукати відмінності між вісцеральним і абдомінальним жиром – це одне і те ж.

Визначити перевищення норми вісцерального жиру зазвичай досить просто, оскільки основна ознака цього – виступаючий живіт, виглядає непропорційно на тлі інших частин тіла.

Дивіться також  Голлівудська дієта: принципи, меню на 7 і 14 днів, вихід, результати

На практиці такі зміни організму зазвичай є наслідком неправильного способу життя: переїдання, нестачу активності, шкідливих звичок і так далі. Вік на концентрацію цього жиру не впливає ніяк. Часто від надлишку вісцерального жиру страждають навіть діти.

Крім усього іншого варто відзначити, що вісцеральний жир на животі не є марним елементом. У нього є важливі функції:

  • Він захищає органи від травм і механічних пошкоджень ззовні.
  • Застосовується організмом як резервне джерело енергії.