Вітаміни для схуднення: список, як брати, огляд кращих комплексів

Потрібні вітаміни для схуднення? Список найбільш ефективних з них, де містяться і який вплив роблять. Рекомендації по застосуванню і огляд кращих полівітамінних комплексів. Якщо у людини проблеми з метаболізмом, він починає набирати зайву вагу.

Потрібні вітаміни для схуднення? Список найбільш ефективних з них, де містяться і який вплив роблять. Рекомендації по застосуванню і огляд кращих полівітамінних комплексів.

Якщо у людини проблеми з метаболізмом, він починає набирати зайву вагу. При цьому можуть бути присутніми і спорт, і дієти, але якщо обмін речовин дав збій, вони не принесуть результату. Одним з факторів, який може спровокувати таку ситуацію, є брак вітамінів. Без них анаболізм (розщеплення) і катаболізм (синтез) будуть сприяти відкладенню, а не усунення жирових запасів. Тому варто звернути більш пильну увагу на їх вміст в організмі.

Як вітаміни впливають на вагу?

Вітаміни необхідні для обміну речовин і схуднення. Більшість з них активно бере участь у метаболізмі. Як тільки організм відчуває нестачу одного (або кількох), процеси розщеплення і синтезу органічних сполук сповільнюються. Спрацьовує механізм інстинктивного самозбереження: якщо поживних речовин стало надходити менше, треба починати їх запасати. В результаті вага збільшується, комплекси ростуть, сантиметри на талії додаються.

У такій ситуації більшість робить непрощенну помилку — починають сідати на дієти. А всі вони загрожують обмеженням не тільки калорій, а й надходження в організм вітамінів. І замість схуднення відбувається зворотний процес — набір ваги.

Крім активізації метаболізму, вони сприяють схудненню і за іншими напрямами.

  • Є коферментами

Це речовини, що регулюють нормальне функціонування травлення. Якщо їх не вистачає, шлункові ферменти починають вироблятися в меншому, ніж потрібно, кількості. Результат — їжа погано переробляється, затримується в кишечнику, бродить. А все це призводить до небажаного відкладенню не тільки жирів, але і шлаків (що теж сприяє набору ваги).

  • Усувають відчуття голоду

Дефіцит вітамінів пробуджує сильний апетит, який знову-таки є захисною реакцією організму. Змушуючи людину їсти більше, він сподівається отримати з їжі те, чого йому не вистачає. А переїдання і перевищення добової норми калорій незмінно призводить до відкладення жирів.

  • Впливають на вироблення гормонів
Дивіться також  Як схуднути після 40 років: особливості для жінок і чоловіків, поради дієтолога

Частою причиною зайвої ваги є гормональний збій. І нерідко в цьому винні вітаміни. Наприклад, для вироблення достатньої кількості естрогену, від якого залежать менструальний цикл, тип фігури, наявність надмірної ваги і товщина жирового прошарку просто необхідний токоферол.

Так що вітаміни, будучи учасниками таких важливих процесів, як метаболізм, травлення і вироблення гормонів, дуже сильно впливають на наявність або відсутність зайвої ваги. І якщо інші причини вже проаналізовані і видимих факторів, що провокують набір маси, немає, варто звернути увагу саме на них.