Вправи Кегеля для жінок після пологів: коли і як виконувати

Вагітність і пологи є серйозним стресом для організму жінки в цілому і для певних органів зокрема. Особливим змінам піддається матка, піхва, промежину, які приймають участь в процесі безпосередню участь. Для того щоб прискорити процес їх відновлення і швидко прийти в норму, фахівці рекомендують виконувати вправи Кегеля для жінок після пологів, спрямовані на зміцнення м’язів промежини. Вони допомагають молодим мамам вирішити велику кількість актуальних для післяпологового періоду проблем.

Вправи кегеля після пологів: показання

Жінки, які хочуть допомогти своєму організму відновитися після пологів, повинні розуміти, навіщо потрібна гімнастика Кегеля для жінок вправи після пологів, що вона дасть і в які терміни. Регулярне і правильне виконання вправ дасть вражаючі результати, в числі яких:

 • Приведення в тонус м’язів промежини;
 • Швидке очищення організму від лохій;
 • Усунення ризику опущення органів малого тазу;
 • Боротьба з нетриманням сечі та калу;
 • Швидке відновлення матки і її повернення до предродовому станом;
 • Відновлення тканин, які в процесі пологів випробували сильне розтягнення;
 • Посилення сексуальний потяг, отримання яскравих і тривалих оргазмів;
 • Підтримання сексуального здоров’я;
 • Профілактика запальних процесів у статевих органах;
 • Уповільнення процесів старіння в організмі жінки.

Всього цього можна домогтися, виконуючи прості вправи. Вони відновлюють здоров’я, покращують самопочуття, благотворно впливають на сексуальне життя.

Вправи названі на честь Арнольда Кегеля, що їх розробив, гінеколога і професора.

Однак потрібно врахувати, що виконувати вправи можна не всім. Справа в тому, що вони діють на м’язи промежини дуже потужно, і в певних ситуаціях це може нашкодити. У гімнастики є наступні протипоказання:

 • Запальні процеси в органах малого тазу в стадії загострення.
 • Судинні порушення в цій же області або в нижніх кінцівках.
 • Занадто сильні кровотечі після пологів.
 • Онкологічні захворювання.
 • Родові травми промежини, шви.
 • Серцево-судинні захворювання в стадії загострення.
Дивіться також  Коли можна качати прес після пологів і як починати

Щоб отримати від вправ тільки користь, попередньо проконсультуйтеся з лікарем уточніть, чи можна вам їх виконувати.

Коли можна робити вправи Кегеля

Важливе питання — коли можна робити вправи кегеля після пологів. Існують загальноприйняті рекомендації фахівців, які при цьому потрібно враховувати:

 • Якщо пологи пройшли без розривів і травм, і ви добре себе почуваєте, починати виконувати вправи можна вже на 2-3 день після них, але тільки за умови, що вправи не викликають у вас дискомфорту. Спочатку навантаження повинна бути мінімальною. Починати потрібно з малого кількості повторень, регулярно її збільшуючи.
 • Якщо при пологах були отримані травми, мали місце розриви, і на промежину накладалися шви, важлива максимальна обережність. Насамперед, не можна починати виконувати вправи раніше, ніж через десять днів після пологів. При цьому обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем. Він оцінить ваш стан, визначить, як заживають рани і зробить висновок, коли вам можна буде почати займатися гімнастикою.

Вправи кегеля після пологів: як виконувати

У питанні про те, як правильно виконувати вправи Кегеля після пологів, немає нічого складного. Важливо тільки освоїти їх правильну техніку і робити їх регулярно. Не турбуйтеся, якщо не побачите результату відразу — на це потрібен час.

Самі вправи наступні:

1. «Пауза»

Починати освоювати гімнастику Кегеля потрібно саме з цієї вправи, яке дає прекрасну навантаження м’язів промежини. В процесі сечовипускання постарайтеся зробити паузу на 10-15 секунд і потім відпустити сечі знову. За один похід в туалет постарайтеся зробити це приблизно п’ять разів. Це допоможе вам навчитися керувати інтимними м’язами, при цьому, не залучаючи до цього процесу інші м’язові групи. Коли ви зможете виконувати цю дію без проблем, переходите до інших вправ Кегеля.

Дивіться також  Як правильно сушитися для рельєфу м'язів чоловікам

2. «Стискання»

Суть цієї вправи в тому, що вам потрібно стиснути, а після відразу розслабити м’язи тазу. З часом силу і частоту стискань можна збільшувати.

3. «Фіксація»

Потрібно стиснути м’язи піхви і постаратися затримати їх у такому положенні на декілька секунд. Потім відпустіть. Повторіть вправу 10 разів. З часом поступово збільшуйте тривалість фіксації.

4. Вправа «Доглядальниця»

Можна тренувати інтимні м’язи і при звичайних вправах на опрацювання внутрішньої частини стегон і нижніх м’язів живота. Добре діють у цьому плані присідання. Треба встати, тримати спину максимально прямо, поставити ноги на ширині плечей, щоб шкарпетки їх при цьому дивилися в різні боки. Руки покладіть на стегна. Плавно згинайте коліна в сторони, присідання максимально низько. У нижній точці зафиксируйтесь приблизно на 10 секунд, потім плавно підніміться.

5. «Ліфт»

Можливо, це вправа у вас не вийде виконати з першого разу. Але, регулярно роблячи спроби і повертаючись до нього, ви зможете зрештою його освоїти. Суть в тому, що наше піхву являє собою порожню трубку з м’язів, яка складається з декількох поверхів. Зумійте відчути ці поверхи і поступово напружуйте, а після розслабляйте по черзі кожен з них. Спочатку рухайтеся вгору, потім опускайтеся. В ідеалі для поліпшення ефекту постарайтеся між подібними підйомами робити вправу «фіксація».

6. Вправа «Шторм»

Ця вправа нагадує «ліфт», але потрібно по черзі скорочувати поверхи м’язів тазового дна в напрямку спереду назад.

Насправді вправ Кегеля, які можна виконувати після пологів, значно більше. Ті, що були перераховані, є основними. Також важливо врахувати певні особливості виконання вправ, які зроблять їх ефективними і не дадуть вам злякатися можливих несподіваних наслідків.

Дивіться також  Вправи при грижі поперекового відділу хребта - відео-гімнастика

Особливості вправ

Приступаючи до виконання вправ Кегеля, врахуйте наступні їх особливості:

 • Вправи рекомендується виконувати по 10 разів. Сам комплекс в день рекомендується повторювати до восьми разів за день. Такі посилені тренування допоможуть повернути тонус м’язів промежини і швидко прийти у форму.
 • У гімнастики Кегеля є величезна перевага, що полягає в тому, що її можна робити де завгодно — в будь-який час і в будь-якому місці.

Також врахуйте, що після пологів організм може незвичайним чином відреагувати на таку гімнастику. Можливі наступні реакції:

 • Спочатку можливі м’язові болі. Вони проходять протягом 3-4 днів. Якщо вони тривають довше, зверніться до фахівця.
 • Існує ймовірність порушення менструального циклу — він скоро відновиться.
 • Критичні дні можуть проходити всього за 1-2 дні.
 • Може посилитися збудження.
 • Можливе розширення зіниць.

Техніка виконання вправ Кегеля досить проста і особливих зусиль не вимагає. Головне в цьому питанні — регулярність. Не здавайтеся раніше часу, і ви згодом відчуєте, як організм стрімко відновлюється. Ті, кому допомогли вправи Кегеля після пологів, самі підтверджують, що вони дають відмінні результати: зникає біль і дискомфорт в області живота, груди перестає ломити, нормалізується лактація, йдуть лохи. Також ви можете поліпшити своє сексуальне життя та емоційний стан.

Відео з вправами Кегеля після пологів