Вправи при плоскостопості у дітей – лікувальна гімнастика (лфк) для профілактики і виправлення проблем

Плоскостопість — досить розповсюджена й серйозна проблема у дітей. Воно зазвичай розвивається у дошкільному віці і провокує чимало неприємних наслідків. Дуже важлива в даному випадку правильна терапія, і одна з основних її складових — це вправи при плоскостопості у дітей.

Трохи про захворювання

Плоскостопість — хвороба дуже підступна, і наслідки її можуть бути небезпечними. Правильне формування стопи впливає на всі життєво важливі органи і системи. У нормі здорова стопа спирається на три точки: п’яткова, головка першої та п’ятої пальцевої кісток.

Через недостатній розвиток м’язів стопа стає плоскою. З часом починається деформація кісток, виникають порушення в роботі внутрішніх органів, лікувати захворювання стає все важче, і терапія може затягнутися на роки.

Кожному з батьків необхідно знати наступне:

  • Чим раніше поставити діагноз і почати терапію, тим ефективніше вона буде. Важливо періодично відвідувати ортопеда у відповідності з нормативами.
  • Діагноз фахівець може поставити тільки в віці від 5-6 років. До цього плоский подовжній звід стопи є нормальним. Однак це не означає, що не потрібно відвідувати ортопеда. Важливо перевіряти вроджені деформації кісток на першому місяці життя. В 3-4 місяці лікар може виявити ознаки рахіту, до року — переконатися в рухливості всіх суглобів, у три роки — визначити правильність постави і ходи.
  • Якщо батьки не будуть приймати участі в лікуванні, воно не буде ефективним.

Небезпека плоскостопості в тому, що якщо стопу при ходьбі не буде грати роль амортизатора, то ці функції будуть покладатися на великі суглоби і хребет. Внаслідок цього можливий сколіоз, грижі, артроз, остеохондроз та інші негативні наслідки, які можуть негативно вплинути на якість життя. Тому важлива правильна і своєчасна терапія плоскостопості.

Дивіться також  Вправи від болю в спині - гімнастика для хребта

Для профілактики плоскостопості дуже важлива рухова активність дитини, а також носіння їм правильної взуття.

У взуття повинен обов’язково бути супінатор, задник повинен бути жорстким і високим. Відразу після того, як були виявлені відхилення в розвитку стопи, ви повинні купувати лікувальну взуття з підвищеною висотою задника, яка продається в спеціалізованих магазинах. Не рекомендується на ранній стадії захворювання дітям носити шльопанці, босоніжки з незакритою п’ятою, м’які валянки.

Основна ж профілактична міра — це активність дитини. Також корисний масаж — він допомагає поліпшити кровообіг в стопах, розвиває м’язи, допомагає зняти біль і втому. Допомагає гімнастика для профілактики плоскостопості у дітей.

Якщо малюкові все ж поставлений діагноз плоскостопість, не варто зневірятися. Правильна своєчасна терапія допомагає відновити природні функції стопи. Важливу роль серед інших заходів займає лікувальна гімнастика.