Як виправити поставу в домашніх умовах

beautiful brunette doing her yoga wearing sport wear

Не кожен може похвалитися гарною поставою. Причому ця проблема актуальна не тільки для дітей — можна побачити масу сутулящихся дорослих. У дитячому віці постава краще піддається корекції, оскільки опорно-руховий апарат ще не сформувався повністю. Тим не менш, можна впоратися з цим і дорослій людині, якщо регулярно працювати над собою і знати, як виправити поставу. Розглянемо, які методи для цього існують.

Типи порушень

Буде правильніше говорити «виправити поставу», а не «випрямити поставу», оскільки у прямому сенсі вона не випрямляється. Хребетний стовп наш з дитячого віку рівним не є. У ньому є чотири вигину в стріловидної площині. Два з них знаходяться ззаду — грудний і крижовий кіфози, і два попереду — шийний і поперековий лордоз. Пропорційність і відповідність цих вигинів, вірний нахил голови, збіг осі хребта і центральної лінії тіла, нахил кісток тазу вперед — всі ці фактори визначають, наскільки правильною буде ваша постава.

Залежно від характеру змін конфігурацій хребта виділяються такі види порушень постави:

 • Сутулість або кругла спина (виражений грудний кіфоз);
 • Плоска спина (передбачає згладжені поперекові вигини);
 • Плоско-ввігнута спина (виражений поперековий лордоз);
 • Сідлоподібна спина (в даному випадку виражені грудний кіфоз і поперековий лордоз).

Також до видів порушення постави відноситься сколіоз, який представляє собою бічне викривлення хребта. Крім конфігурації хребта постава визначається тонусом м’язів, міцністю зв’язок і кінцівок, станом центральної нервової системи і руховим стереотипом. Під останнім розуміється комплекс рефлекторних рухових реакцій при спробах надати тілу певну позу.

Як виправити поставу дитині і дорослому: загальні принципи

Щоб виправити поставу в домашніх умовах, потрібно подбати про наступних факторах:

 • Хребетного стовпа необхідно надати фізіологічну конфігурацію. Необхідно усунення сколіозу, згладжування патологічних кіфозів і лордозов.
 • Усунути інші можливі причини наруше6ния постави — плоскостопість, суглобові патології ніг, асиметрію тазу і кінцівок.
 • Працювати над зміцненням зв’язок і підвищенням тонусу м’язів.
 • Поліпшити процеси метаболізму.
 • Подбати про психологічний аспект — правильна поза повинна стати звичкою.

Існують такі методи, як виправити поставу дитини і дорослого:

 • Лікувальна гімнастика для виправлення постави.
 • Фізіотерапевтичні процедури.
 • Ортопедичні пристосування.
 • Масаж.
 • Мануальна терапія.
 • У крайніх випадках може застосовуватися хірургічне втручання.
Дивіться також  Для чого потрібна маска для бігу і як розвинути витривалість

Консервативні заходи повинні починатися як можна раніше. Виправлення постави у підлітків і дітей відбувається значно простіше, ніж у дорослих людей, хребетний стовп яких вже повністю сформований.

Важливий момент полягає в тому, що випрямлення постави потрібно проводити на тлі правильного харчування. Важливо, щоб у харчовому раціоні була достатня кількість білка, магнію, кальцію та інших важливих мінералів. Також важливо, щоб місце роботи, навчання, відпочинку і сну відповідало всім вимогам. Носіть одяг за розміром, яка не буде обмежувати ваших рухів.

Виправлення постави в домашніх умовах вправами

Всі ми знаємо про користь фізичних вправ, і це відмінний спосіб, як швидко виправити поставу. Але важливо підійти до цього питання серйозно, оскільки деякі види фізичного навантаження, такі як штанга, турнік, футбол, акробатичні вправи створюють на слабкі м’язи спини і викривлений хребет сильну навантаження, і в результаті викривлення можуть лише посилитися. Особливо небезпечними в цьому випадку є сколиотические порушення — багато видів вправ в даному випадку будуть протипоказані.

З метою випрямлення хребта і зміцнення м’язів спини не обов’язково відвідувати тренажерні зали. Можна займатися і в домашніх умовах.

Ефективними виправлення постави є наступні вправи:

 • Сядьте на підлогу, обійміть руками ноги, зігнуті в колінах. Вигніть спину таким чином, щоб лопатки максимально наблизилися один до одного. Закидайте в такому положенні голову, витягуючи шию.
 • Встаньте на коліна і зіпріться на долоні рук, які потрібно витягнути на ширину плечей. Виконуйте в такому положенні повільні обертання головою.
 • Сядьте в позу по-турецьки, руками візьміться за гомілки або стопи. В даному положенні випрямляйте спину і виконуйте повороти голови.
 • Ходіть повільно, намагаючись утримати на голові книгу.
 • Ляжте на спину, максимально наблизьте свої стопи до стегон. Розставте Руки в сторони. Спираючись на потилицю і руки, вигніть спину.
 • Підійдіть до стіни або іншої вертикальної рівній поверхні. Притисніться до неї п’ятами, сідницями, лопатками і потилицею і затримайтеся на якийсь час в такому положенні.

Вправи потрібно виконувати регулярно, щодня і протягом довгого часу, тільки тоді ви отримаєте результат. Також корисні для виправлення постави прогулянки пішки, біг, їзда на велосипеді. Їх рекомендується поєднувати з плаванням, яке сприяє нормалізації вигинів хребта.

Дивіться також  Харчування на сушці для дівчат: що можна включити в раціон

Інші методи виправлення постави

Існують і інші способи виправити поставу, які повинен призначати фахівець. Це масаж, який повинен виконуватися у фахівця, а також так звані коректори постави.

Іноді доцільно використовувати спеціальний тренажер для виправлення постави. Популярний тренажер Доктор Кипарис, який допомагає позбутися сутулості спини. Він являє собою сидіння з однією точкою опори, що сприяє запуску вестибулярного апарату для підтримки постійно нестійкої рівноваги. При цьому задіюється ряд м’язів спини, у тому числі і тих, які розташовані вздовж хребта. Через п’ять хвилин занять на такому тренажері ви відчуєте, що ваші плечі розправилися, а спина випросталась.

Нове покоління коректори постави — жилети-тренажери. Вони можуть застосовуватися як дорослими, так і дітьми. У виробі немає жорстких вставок, що змушує м’язи підтримувати хребет своїми силами. Жилет благотворно впливає на розподіл навантаження на хребетний стовп. Причому такий результат залишається і після зняття жилета. Протипоказань до застосування таких пристроїв практично немає, але важливо проконсультуватися з лікарем — він підкаже, скільки і коли носити жилет.

Існують і інші коректори постави. Вони поділяються на підтримуючі та коригуючі. Підтримують ортопедичні коректори, такі як реклинатор і бандаж для виправлення постави, призначені для запобігання подальшого викривлення і деформації хребетної осі.

Коректори постави бувають м’якими, напівжорсткими і жорсткими. По конструктивним особливостям серед них виділяється реклинатор, грудопоперековий корсет, а також пояс для виправлення постави

Реклінатори призначаються на ранніх стадіях викривлення хребта для правильного напрямку вертикальної осі тулуба. Вони відновлюють фізіологічно правильне положення плечового поясу, зважаючи чого верхній відділ хребетного стовпа приходить в норму.

Реклінатори, як і корсети, бувають лікувальними і профілактичними. Лікувальні використовуються при наявності захворювань хребта (сколіоз, остеохондроз і так далі) і допомагають попередити розвиток больового синдрому в спині. Вони можуть оснащуватися додатковими ребрами жорсткості.

Що стосується профілактичних реклинаторов, то вони зазвичай призначаються для того, щоб людина навчилася правильно тримати спину, і щоб сформувати правильний физиогонический стереотип положення хребта.

Щоб підібрати правильний коректор хребта, потрібно проконсультуватися з фахівцем, який проведе діагностику стану хребта, визначить тип і рівень порушення постави, з’ясує стан скелетної мускулатури спини, а також підтвердить або спростує наявність розладів обміну речовин.

Дивіться також  Гімнастика для шиї Бубновського: вправи на відео

Для правильного вибору ортопедичного корсета або порушення постави потрібно встановити стан скелетної мускулатури. При добре укріпленому м’язовому корсеті буде достатньо підтримує вироби для корекції викривлень. Якщо мова йде про слабкість м’язової тканини і явною деформації хребта у дорослих, потрібно напівжорсткий або жорсткий реклинатор або корсет. Але носити їх протягом довгого часу не можна, інакше мускулатура може стати ще більш слабкою.

Як усунути сутулість і зберегти гарну поставу: корисні поради

В тому, як виправити поставу в домашніх умовах дитині або дорослому, грає роль спосіб життя. Враховуйте наступні рекомендації:

 • Вибирайте правильну подушку. Коли ви лягаєте на неї, ваша голова і хребет повинні утворювати пряму лінію. Також правильна подушка допоможе запобігти мішки під очима і ранні зморшки на лобі. Це ж стосується і матраца, який не повинен бути занадто м’яким. Дітям рекомендується використовувати спеціальні ортопедичні матраци.
 • Якщо ви щось готуєте на кухні, робіть це в положенні сидячи. Якщо ви будете стоячи чистити щось або різати і нахилятися при цьому, то будете автоматично сутулитися.
 • Якщо ви несете щось важке, носіть його почергово в одній, потім в іншій руці. В двох руках нести не треба — так постава стане ще гірше.
 • Після важкого дня ввечері ляжте на ліжко, підклавши під поперек валик, зроблений з рушники. Особливо це корисно, якщо вечорами ви відчуваєте болю в попереку.
 • Корисно плавання. Вода сприяє формуванню правильної постави, розслабляє і зміцнює м’язи.
 • Якщо вам потрібно щось підняти або перемістити, намагайтеся не нахилятися для цього, а присідати.
 • Коли ви сидите на кріслі, то кут нахилу від колін повинен складати приблизно 125 градусів.
 • Жінкам важливо не зловживати носінням взуття на високому каблуці, оскільки це може сприяти болю і напруги в області спини.

Пам’ятайте про те, що для виправлення постави потрібно час. І навіть коли у вас це вийде, не припиняйте виконувати вправи, так як м’язи наші від бездіяльності атрофуються.

Як виправити поставу: поради на відео