Як виправити поставу в домашніх умовах

beautiful brunette doing her yoga wearing sport wear

Не кожен може похвалитися гарною поставою. Причому ця проблема актуальна не тільки для дітей — можна побачити масу сутулящихся дорослих. У дитячому віці постава краще піддається корекції, оскільки опорно-руховий апарат ще не сформувався повністю. Тим не менш, можна впоратися з цим і дорослій людині, якщо регулярно працювати над собою і знати, як виправити поставу. Розглянемо, які методи для цього існують.

Типи порушень

Буде правильніше говорити «виправити поставу», а не «випрямити поставу», оскільки у прямому сенсі вона не випрямляється. Хребетний стовп наш з дитячого віку рівним не є. У ньому є чотири вигину в стріловидної площині. Два з них знаходяться ззаду — грудний і крижовий кіфози, і два попереду — шийний і поперековий лордоз. Пропорційність і відповідність цих вигинів, вірний нахил голови, збіг осі хребта і центральної лінії тіла, нахил кісток тазу вперед — всі ці фактори визначають, наскільки правильною буде ваша постава.

Залежно від характеру змін конфігурацій хребта виділяються такі види порушень постави:

  • Сутулість або кругла спина (виражений грудний кіфоз);
  • Плоска спина (передбачає згладжені поперекові вигини);
  • Плоско-ввігнута спина (виражений поперековий лордоз);
  • Сідлоподібна спина (в даному випадку виражені грудний кіфоз і поперековий лордоз).

Також до видів порушення постави відноситься сколіоз, який представляє собою бічне викривлення хребта. Крім конфігурації хребта постава визначається тонусом м’язів, міцністю зв’язок і кінцівок, станом центральної нервової системи і руховим стереотипом. Під останнім розуміється комплекс рефлекторних рухових реакцій при спробах надати тілу певну позу.

Дивіться також  Комплекс вправ при викривленні постави у дітей та підлітків