Для чого потрібна маска для бігу і як розвинути витривалість

Про такому пристосуванні, як маска для бігу, знають не всі. Її також називають кисневою маскою або маскою для дихання. Застосовується вона для збільшення аеробного навантаження в процесі тренувань. При цьому вона сама по собі вважається своєрідним тренажером, тренувальним кардиосистему і дихання. Також застосування подібних масок забезпечує тренування витривалості і покращує стан організму загалом.

Маска для бігу: для чого вона потрібна?

Маска для пробіжки застосовується для імітації високогірних умов і умов, в яких повітря розряджений. Суть в тому, що при дефіциті кисню в організмі він починає працювати в два рази сильніше. В результаті частішає пульс і дихання, поліпшується вентиляція легенів, прискорюється кровообіг, відбувається насичення крові еритроцитами. Варто враховувати, що при сильної нестачі кисню організм може сильно постраждати, і зокрема це стосується центральної нервової системи. Однак легка гіпоксія не є небезпечною для організму. Навіть навпаки – вона сприяє активізації додаткової життєвої енергії, благотворно впливає на витривалість.

Біг в масці допомагає підвищити об’єм легенів, покращує стан серцево-судинної системи. Застосування її особливо актуально тоді, коли звичні навантаження вже не виконують своє завдання в повному обсязі. Тренувальна маска підходить не тільки для бігу, але і для спортивної ходьби, їзди на велосипеді, боксу, силових вправ і так далі. Також вона здатна скоротити час заняття. Наприклад, звична тренування протягом години може тривати всього 20 хвилин. Звідси зрозуміло, навіщо бігають в масках. Можна вибрати як універсальну, так і спеціалізовану маску в залежності від особливостей ваших тренувань і їх інтенсивності.

Принцип дії маски

Киснева маска для бігу закріплюється на голові за допомогою спеціальних фіксуючих гумок, що застібаються на липучки. У комплекті йдуть вхідні клапани з мембраною (6 штук) і один вихідний клапан. На вигляд така маска схожа на респіратор (залишаються відкритими очі) або протигаз (закрита і верхня, і нижня частини обличчя). Доглядати за цим спортивним аксесуаром дуже просто: його можна прати вручну, обробляти, застосовуючи спеціальний спрей.

Дивіться також  Гімнастика для шиї Шишонина: відео-комплекс

Принцип дії пристосування досить простий. При тренуванні перекриті клапани обмежують надходження кисню. Спортсмен при цьому може легко змінити рівень кисневого тиску, і завдяки цьому регулюється рівень умовної висоти (1-5,5 км). Налаштувати маску можна за допомогою мембрани і клапанів. Для імітації висоти 1 км мембрани відкриваються, і на них закріплюються клапани в чотири отвори. Для умовної висоти 2 км беруться клапани з двома отворами. Для 3 км береться один отвір. Для імітації 3,5 км потрібно використовувати клапани в чотири отвори і закрити одну мембрану. Для висоти в умовних 4,5 км беруть клапани на 2 отвори і закривають одну з мембран. Для того щоб подолати висоту в 5 км беруть клапан в один отвір, і залишають закритої одну мембрану.

Негативні моменти

Для чого потрібна маска для бігу, нам зрозуміло. Вона підвищує витривалість, забезпечує посилене тренування і дозволяє отримати ту ж навантаження за менший час. Однак якщо застосовувати пристосування неправильно, воно може принести і шкоду. Існує ряд запобіжних заходів та правил, які потрібно враховувати.

Прийміть до уваги, що використання маски протипоказано у таких випадках:

 • соматичні або інфекційні захворювання;
 • хронічні хвороби органів дихання;
 • дихальна недостатність;
 • гіпертонічний криз;
 • наявність пухлин.

При відсутності протипоказань маска принесе тільки користь. Але все ж не буде зайвим проконсультуватися з фахівцем перед її застосуванням.

Як використовувати маску для бігу

При виборі маски для дихання для бігу враховуйте свою вагу – цим буде визначатися розмір:

 • Розмір S при вазі менше 68 кілограмів;
 • Розмір М при вазі 69-100 кілограмів;
 • Розмір L при вазі від 101 кілограма.

Щоб організм адаптувався перед тренуванням із застосуванням маски, обов’язково виконуйте розминку. По завершенні тренування маску обов’язково треба чистити.

Дивіться також  Як почати займатися спортом вдома з нуля і назавжди побороти лінь

Розминка в кисневій масці виконується наступним чином:

 • Надіньте маску і виставите рівень опору. Новачкам рекомендується виставляти найнижче.
 • В першу хвилину глибоко вдихайте повітря носом і видихайте через рот.
 • Потім, зберігаючи рівне дихання, походіть протягом трьох хвилин.
 • Потроху збільшуйте швидкість, можна підстрибувати, робити махи руками.
 • Повторюйте це протягом двох хвилин, утримуючи один темп серцевого ритму.
 • Прийміть вихідне положення – розставте ноги на ширині і інтенсивно працюйте руками. На кожну ногу виконуйте махи руками протягом тридцяти секунд.
 • Для завершення розминки повільно виконуйте бічні випади, не відриваючи при цьому п’яти від підлоги і звертаючи увагу на те, щоб спина була рівною. На це відводиться одна хвилина.

Завдання розминки – підготувати організм до заняття в масці, забезпечити комфортні відчуття. Вона повинна тривати не менше 15-20 хвилин. Це важливо, інакше можливі негативні наслідки, аж до втрати свідомості. Закінчивши розминатися, можете переходити безпосередньо до тренування.

Кращі маски для бігу

Придбати маску для бігу для витривалості сьогодні досить просто. Розглянемо деякі особливості найбільш популярних засобів:

Elevation training mask 1.0

Професійна киснева маска, чудово контролює кількість поступає в організм повітря, що утрудняє дихання. Серед спортсменів вона стала дуже популярною, але потім її затьмарила удосконалена модель Elevation training mask 2.0. Однак у моделі є мінуси. Так, вона не дуже зручна при заняттях кроссфитом, може погіршити видимість, і виглядає досить зухвало (зовні нагадує протигаз).

Elevation training mask 2.0

Виробник цих масок добре себе зарекомендував, і моделі їх стали дуже популярні. Модель тренувальної маски Elevation training mask 2.0 значно ефективніше за свого попередника. Вона добре працює і виконує всі свої функції, зручна в застосуванні і має значно менш зухвалий зовнішній вигляд, ніж версія 1.0. Також вона коштує порівняно дешево. Якщо ж говорити про недоліки, то деякі фахівці вважають, що в першій моделі надходження повітря регулюється краще.

Дивіться також  Зарядка для хребта і спини: зміцнення м'язів і усунення болю

Bass Rutten O2 Trainer

Цю кисневу маску розроблений боєць ММА Себастьян Рюттен. Метою його було створення пристосування для максимально ефективної тренування легенів, а точніше, розробка внутрішнього м’язового шару і діафрагму, адже чим легкі сильніше, тим вище і витривалість спортсмена. Зовні пристрій схоже на силіконову трубку з отвором діаметром 15 мм. Додатково в подарунок йдуть насадки з меншим діаметром. Маска ефективно діє на легені при поступовому підвищенні навантаження.

Суть роботи в забезпеченні важкого вдиху, без перешкоди видиху при цьому. Мінус у цій моделі лише один – не дуже зручне застосування, оскільки необхідно затиснути трубку руками і тренуватися потім, а це може спровокувати випадання пристосування з рота.

Не можна точно сказати, яка маска краще. Варто орієнтуватися на свої цілі, рівень підготовки, особливості занять і так далі.

Де купити кисневу маску, і скільки вона коштує

Кисневу маску для дихання під час бігу можна купити в магазинах спортивного спорядження, як звичайних, так і інтернет-магазинах. Вартість її буде визначатися конкретною моделлю і якістю маски і складе 4000-7000 рублів.

При виборі конкретного виробу враховуйте такі особливості, як якісні характеристики кисневої маски, її зовнішній вигляд, вартість, а також те, для яких конкретно тренувань. Вибравши маску правильно і дотримуючись всіх правил при її використанні, ви можете значно поліпшити об’єм легенів і легеневий опір, рівень власної витривалості, підвищити ефективність тренувань.

Про масці для бігу на відео