Для чого потрібна маска для бігу і як розвинути витривалість

Про такому пристосуванні, як маска для бігу, знають не всі. Її також називають кисневою маскою або маскою для дихання. Застосовується вона для збільшення аеробного навантаження в процесі тренувань. При цьому вона сама по собі вважається своєрідним тренажером, тренувальним кардиосистему і дихання. Також застосування подібних масок забезпечує тренування витривалості і покращує стан організму загалом.

Маска для бігу: для чого вона потрібна?

Маска для пробіжки застосовується для імітації високогірних умов і умов, в яких повітря розряджений. Суть в тому, що при дефіциті кисню в організмі він починає працювати в два рази сильніше. В результаті частішає пульс і дихання, поліпшується вентиляція легенів, прискорюється кровообіг, відбувається насичення крові еритроцитами. Варто враховувати, що при сильної нестачі кисню організм може сильно постраждати, і зокрема це стосується центральної нервової системи. Однак легка гіпоксія не є небезпечною для організму. Навіть навпаки – вона сприяє активізації додаткової життєвої енергії, благотворно впливає на витривалість.

Біг в масці допомагає підвищити об’єм легенів, покращує стан серцево-судинної системи. Застосування її особливо актуально тоді, коли звичні навантаження вже не виконують своє завдання в повному обсязі. Тренувальна маска підходить не тільки для бігу, але і для спортивної ходьби, їзди на велосипеді, боксу, силових вправ і так далі. Також вона здатна скоротити час заняття. Наприклад, звична тренування протягом години може тривати всього 20 хвилин. Звідси зрозуміло, навіщо бігають в масках. Можна вибрати як універсальну, так і спеціалізовану маску в залежності від особливостей ваших тренувань і їх інтенсивності.

Дивіться також  Чи можна бігати під час вагітності на ранніх термінах та під час планування