Вправи з гімнастичним м’ячем для схуднення, преса і спини

Гімнастичний м’яч більше відомий під назвою фітбол. Цей доступний тренажер може стати хорошим помічником в боротьбі за стрункість і здоров’я, а вправи з гімнастичним м’ячем сподобаються і дорослим, і дітям.

Гімнастичний м’яч був винайдений лікарями з Швейцарії. Він використовувався для лікування невролгических захворювань та реабілітації травм хребта. Зараз його активно використовують і фітнес-тренери. Тренування з м’ячем дозволяють задіяти навіть самі дрібні м’язи, які не завжди можна розворушити на звичайних тренажерах.

Помічено, що навіть просто сидіння на м’ячі дозволяє спалювати калорії. Так як рівно сидіти на м’ячі не виходить, то в постійній роботі перебувають усі групи м’язів. Поліпшення постави і робота з вестибулярним апаратом дозволяє тренуватися з м’ячем для поліпшення рівноваги.

Фітбол добре використовувати для схуднення. Включаючи в щоденну зарядку по 15 хвилин вправ з гімнастичним м’ячем, ви зміцните м’язовий корсет і зробити тіло підтягнутим.

Як правильно вибрати м’яч? Є м’ячі різних розмірів, все залежить від вашого зростання. Для дітей може підійти маленький м’яч, діаметр якого становить 35 див. Якщо ваш зріст менше 170 см, то відповідний м’яч повинен бути в діаметрі 55 див. Зріст від 170 до 180 см – діаметр м’яча 65 см. При більш високому зростанні використовують більший м’яч – 85 див.

Як правило, основним критерієм вибору буде простий тест – потрібно мережа на м’яч, і якщо кут зігнутих колін дорівнює прямому куту – м’яч вам підходить ідеально! І ще момент – якість матеріалу. М’яч повинен бути з щільної гуми хорошої якості, не маючи при цьому неприємного запаху. Адже використовуючи більш дешеві моделі з тонкого матеріалу можна отримати важкі травми.

Дивіться також  Танцювальна аеробіка для схуднення: її види, вправи для домашніх занять

Існують різні моделі, які відповідають своїми якостями і тим, як вони впливають на організм. Для лікувальних процедур підійдуть гладкі м’ячі, а для тих, хто бореться з целюлітом потрібні рельєфні м’ячі, які під час виконання вправи виробляють антицелюлітний масаж. Але щоб не сильно відчувати рельєфність м’яча, можна використовувати більш щільний одяг.

Тренерами фітнес-центрів розроблені різні комплекси вправ, які відмінно зміцнюють м’язовий корсет. Зі списку можна вибрати відповідні для ранкових вправ:

  • лягти стегнами на м’яч і виконувати віджимання. Якщо вправа дається легко, то перемістіть м’яч ближче до колін і далі, кому як зручно. Ця вправа дозволяє зміцнити грудної і плечовий пояс;
  • сісти на м’яч з широко розсунутими ногами. Ноги повинні щільно стояти на підлозі. Виконуйте повороти верхньої частини тіла, що дозволить зробити талію тоншою;
  • положення тіла те ж, тільки тепер потрібно пострибати, не відриваючи сідниць від м’яча. Ця вправа дозволяє зміцнити м’язи стегон і сідниць;
  • лягти спиною на м’яч, виконувати погойдуються руху так, щоб хребет розтягувався. Це хороша вправа для спини. Воно дозволяє уникнути здавлювання міжхребцевих дисків і зміцнити м’язовий корсет хребта;
  • лягти на підлогу, підніміть ногами м’яч і передайте його в руки. Відмінна вправа для преса;
  • лягти спиною на м’яч, ноги зафіксувати, руки закріпити за головою. Виконувати підйоми тулуба.

Є свої невеликі мінуси і в фітболу. Цей м’яч досить об’ємний і займає додаткове місце. Яким би міцним не був матеріал, якщо м’яч потрапить на гострий предмет – він пошкодиться. Кожен, хто починає тренування на м’ячі, може не втримати рівновагу і боляче забитися.

І останнє: якщо ви живете в квартирі, то стрибки, виконувані на м’ячі, будуть чути всі ваші сусіди, які живуть поверхом нижче.

Дивіться також  Як накачати стегна дівчині швидко, які робити вправи

Займайтеся гімнастикою і отримуйте задоволення!

Відео по темі статті