Як прибрати жир з колін: боремося з товстими ногами

Жирові відкладення в районі колін зазвичай не турбують лікарів, так як вони знаходяться далеко від життєво важливих органів, і негативними наслідками для здоров’я це не загрожує. Але ось виглядають товсті коліна досить неестетично, заважаючи нам носити відкритий одяг. Позбутися від жиру на колінах допоможе комплексний підхід. По-перше, потрібно схуднути в цілому, подбавши про харчування і фізичних навантаженнях. По-друге, можна виконувати спеціальні вправи, спрямовані саме на корекцію даної області.

Причини появи жиру на колінах і особливості їх будови

Основні причини, за якими з’являється жир на колінах, зводяться до наступного:

  • Неправильне харчування. Вживання маси шкідливих, жирних і калорійних продуктів призводить до набору ваги, і зайвий жир буде відкладатися зокрема і на колінах.
  • Уповільнений метаболізм. Обмінні процеси сповільнюються з віком. Також можна «вбити» свій обмін речовин постійним переїданням або, навпаки, голодуваннями. Із-за порушеного обміну речовин жир може атакувати області під і над колінами, на сідницях і стегнах, обтяжуючи таким чином фігуру.
  • Спадкова схильність. Схильність до накопичення жиру в якоїсь проблемної області може передаватися у спадок. Це не означає, що цей недолік стовідсотково у вас буде – якщо подбати про спосіб життя та профілактики набору зайвої ваги, можна зберегти стрункість фігури.
  • Відсутність фізичних навантажень. Малоактивний спосіб життя сприяє тому, що м’язи атрофуються, а тіло втрачає тонус. Крім того, не займаючись спортом, ми не спалюємо вживаються з їжею калорії, що також провокує набір ваги. При відсутності фізичних навантажень м’язи стають в’ялими навіть у людей молодого віку, і навіть у тих, хто не схильний до повноти.

Саме по собі коліно включає в себе м’язи, зв’язки, кістки, сухожилля і хрящову тканину. І за роботу колінного суглоба відповідають наступні м’язи:

  • Чотириголовий м’яз стегна. Група м’язів, яка відповідає за випрямлення коліна і згинання ноги в тазостегновому суглобі.
  • Біцепс стегна. Включає в себе три м’язи і відповідає за згинання ноги в коліні.
  • Литкові м’язи. Забезпечують згинання колінного суглоба і стопи.
Дивіться також  Як прибрати жир з рук: позбавляємося від нього в домашніх умовах

Включення в роботу всіх цих м’язів і забезпечує рух коліна, тому найчастіше потрібні вправи, які опрацьовують їх. Жирові відкладення, які псують зовнішній вигляд колін і накопичуються навколо суглоба, можуть мати форму «жіночих» або «м’ячиків». Жир також може покривати всі м’язи ніг, тим самим значно псуючи їх зовнішній вигляд. Щоб прибрати жир з колін, необхідно подбати про таких моментах, як фізичне навантаження і правильне харчування.