Калланетика: що це таке, користь занять

Сьогодні існує безліч спортивних методик, які дозволяють нам худнути і підтримувати себе у формі. Серед них ви можете зустріти для багатьох незнайоме слово «калланетика», яке привертає увагу вже однією назвою. Калланетика – це особлива система, яка базується на скороченні і розтягуванні м’язів. Згідно з цією системою повнота є результатом відсутності або нестачі активності м’язів. Аеробні ж навантаження дозволяють забезпечити м’язи достатньою кількістю кисню, завдяки чому заняття калланетик і є ефективними. Також вправи доповнюються спеціальної дихальної технікою, яка забезпечує правильне скорочення м’язів.

Що являє собою калланетика?

Отже, калланетика – що це таке? Це особлива система розтягуючих вправ, які дають можливість опрацювати всі глибоко розташовані м’язи і забезпечують неймовірну робочу активність мускулатури. Це повільна гімнастика, в якій вам не потрібно поспішати, і яка дає велике статичне навантаження. Вважається, що лише годину заняття калланетик по ефективності і навантаженні дорівнює семи годинах шейпінгу або двадцяти чотирьох годинах простий аеробіки. Вправи, на яких будуються заняття калланетик. Вправи, на яких будуються заняття калланетик, дозволяють забезпечити рівномірним навантаженням всі м’язи тіла. Калланетика сподобається тим, хто любить займатися спокійно і не поспішаючи. Вона дозволяє створити ідеальний баланс між тілом і розумом, через що ви не тільки знайдете фізичну форму, але і навчіться зосереджуватися на собі.

Користь каланетики і її результати полягають у наступному:

 • ви можете схуднути в цілому і зменшити обсяги тіла конкретно в проблемних зонах;
 • заняття покращують обмінні процеси;
 • ви можете прийти в тонус і зміцнити всі м’язи тіла;
 • ви навчитеся володіти своїм тілом, а також отримаєте внутрішній спокій і впевненість у собі.

Гімнастика калланетика являє собою комплекс з 29 статичних вправ, заснованих на йогівських асанах. Незвичайний комплекс такого характеру тренує всі області тіла, які потребують тренування: живіт, стегна, сідниці, руки, плечі, передпліччя, спину. Така система несилових розтяжок — хороший спосіб корекції фігури, набуття стрункості та роботи з проблемними зонами. Часто калланетику іменують «гімнастикою незручних поз». І в цьому справді щось є: ви будете приймати пози і робити рухи, з якими в повсякденному житті ви навряд чи зіткнетеся. Саме завдяки цьому тренуються м’язи, які зазвичай перебувають у стані сну. Адже для красивої фігури дуже важлива опрацювання всіх м’язів. Опрацьовуючи їх регулярно, ви вже незабаром знайдете фігуру своєї мрії. До того ж перевага в тому, що калланетика тренує всі м’язи, однак, вона не спрямована на їх нарощування. Регулярні заняття приводять до того, що м’язи розвиваються в міру і роблять жіноче тіло красивим без різних чоловікоподібних зайвих рельєфів.

Дивіться також  Хатха-йога: що це таке і для чого потрібно

Багатьом цікаво, чим відрізняється пілатес від каланетики, оскільки ці дві методики часто плутають. Основна відмінність в тому, що пілатес базується на постійному зміні різних поз. Калланетика ґрунтується на статиці, тобто, на те, що в запропонованій позі треба затриматися на певний час. Це і є відповідь на питання про те, у чому відмінність пілатесу і каланетики.

А що краще – пілатес або калланетика? Калланетика вважається більш ефективною для схуднення. Але врахуйте, що їй краще займатися, якщо у вас вже є певна фізична підготовка. Якщо ж ви зовсім не треновані, то є сенс почати з пілатесу. Він більше підходить тим, хто слабо розвинений фізично, має багато зайвої ваги або страждає від захворювань опорно-рухового апарату. Звичайно, пілатес не так добре тренує м’язи і спалює жир, як калланетика, але він може стати хорошим початком.

Калланетика: трохи про історію створення

Як фітнес-методики калланетика виникла на початку 80-х років минулого століття. У нас же на батьківщині вона стала використовуватися зовсім недавно. Пару слів про те, хто винайшов калланетику. Автором вважається американка Каллан Пінкні, на ім’я якої і була названа методика. Жінка народилася у численними захворюваннями і фізичними вадами. Але вона, оптиміст по суті своїй, вирішила не звертати на це ніякої уваги і жити повноцінним життям. жаль, таке ставлення закінчилося плачевно. Подорожуючи по світу протягом 11 років, американка повернулася на батьківщину з зовсім зіпсованим здоров’ям, і самі серйозні проблеми стосувалися хребта.

Каллан і тут не впала в депресію. Вона створила свою авторську систему оригінальних вправ для м’язів усього тіла, що дало їй можливість не тільки повернути здоров’я собі, але і допомогти мільйонам жінок знайти струнку фігуру.

Дивіться також  Табата: вправи для схуднення - відео комплекс початківцям

Сама по собі методика не робить акценту саме на схудненні, однак заняття все одно призводять до втрати жирових відкладень. У процесі виконання вправ прискорюється обмін речовин, завдяки чому жирова тканина не відкладається, а м’язова маса росте. Тому не дивуйтеся, що після якогось часу регулярних занять ви можете схуднути на пару розмірів, а вага залишиться таким же. Справа в тому, що м’язи набагато важче, ніж жир, і ваги – це не те, на що вам варто орієнтуватися.

Сама Каллан Пінкні – найкраще підтвердження ефективності створених нею тренувань. Їй вже за 60, а фігурі її можуть позаздрити багато молоді дівчатка. Та й виглядає вона набагато молодше своїх років, пояснюючи це знову-таки своїми заняттями. За її словами, калланетика – це не тільки можливість скинути вагу, але ще і прекрасна можливість омолодитися і просто отримати задоволення. Погодьтеся, варто спробувати?

Користь каланетики для здоров’я

Користь від калланетика комплексна, оскільки вона впливає на весь організм. Отже, регулярно займаючись, ви можете досягти наступних цілей:

 • прискорити метаболізм;
 • поліпшити поставу;
 • позбавитися від зайвої ваги;
 • зміцнити м’язи і привести їх в порядок;
 • змоделювати собі ідеальну фігуру;
 • навчитися відчувати власне тіло і керувати ним.

Калланетика, користь для здоров’я корою очевидна, пропонує використовувати для корекції фігури несилові розтяжки. «Незручні пози» дійсно будуть незручними або, принаймні, незвичними, але саме вони і забезпечують ефективність методики.

Протипоказання

Протипоказання каланетики теж є, і їх потрібно врахувати, щоб не нашкодити собі.

Серед обмежень виділяються проблеми з хребтом, хвороби серця і судин, бронхіальна астма, недавнє перенесення інфекційного захворювання. У будь-якому випадку при наявності яких-небудь проблем обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем. І пам’ятайте, що все добре в міру.

Дивіться також  Як швидко накачати прес до кубиків чоловікові в домашніх умовах: скільки днів треба

Калланетика: результати та правила успішних занять

Результати калланетик – це гарне, здорове, підтягнуте і пружне тіло, яке при цьому залишиться жіночним, а також загальний оздоровчий вплив на весь організм. Автор методики заявляє, що ефект ви побачите вже після кількох перших занять, а через десять занять і зовсім будете виглядати і відчувати себе молодше років на десять. Дивлячись на саму Каллан, ми можемо вірити її словам.

Щоб заняття були корисні й ефективні, дотримуйтеся таких рекомендацій:

 • Не зловживайте заняттями. Початківцям рекомендується займатися три рази в тиждень. А вже потім, коли ви досягнете бажаного і будете хотіти тільки підтримувати форму, вистачить і одного разу в тиждень.
 • Як відомо, калланетика базується на микросокращении м’язів при роботі в статичному режимі. Цей комплекс куди менш травмоопасен для м’язів, ніж класичний фітнес. Вправи виконуйте повільно, плавно і вдумливо, без ривків, не досягаючи межі.
 • Те, що спочатку у вас можуть не виходити певні вправи – це цілком нормально. Просто тренуйтеся регулярно і не турбуйтеся, що не виходить – це тільки питання часу.
 • Якщо спочатку вам буде важко займатися 60 хвилин (а саме стільки триває повноцінне тренування), ви можете розбити заняття не кілька частин, спрямованих на різні групи м’язів. Можна робити їх з перервами протягом дня.
 • Слідкуйте за правильністю виконання вправ. Якщо є можливість, займайтеся перед дзеркалом.

Тепер ви знаєте, що таке калланетика в фітнесі, чим вона корисна, ніж ефективна і кому ми зобов’язані її появою. Ця нова методика вже встигла допомогти масі жінок домогтися бажаної фігури. І їх захоплені відгуки – це привід спробувати.