Як схуднути при цукровому діабеті: раціон харчування, фізичні навантаження, ліки

Особливості зниження ваги при цукровому діабеті: харчування, фізичні вправи, опис основних лікарських препаратів. Як схуднути при діабеті різних типів. Зайва вага і ожиріння давно перестали бути тільки естетичною проблемою.

Особливості зниження ваги при цукровому діабеті: харчування, фізичні вправи, опис основних лікарських препаратів. Як схуднути при діабеті різних типів.

Зайва вага і ожиріння давно перестали бути тільки естетичною проблемою. Доведено, що вони безпосередньо пов’язані з важкими хронічними хворобами, першою з яких є цукровий діабет. Причинно-наслідкові зв’язки можуть бути різними: в одних випадках ожиріння вдруге і виникає на тлі основного захворювання (цукровий діабет 1 типу), в інших — саме систематичне переїдання провокує патологічні механізми (так виникає діабет 2 типу).

У будь-якому випадку людина стикається з серйозною проблемою, так як для зниження ваги потрібно більше зусиль і професійний підхід дієтологів. Ми розповімо, як правильно схуднути, не нашкодивши при цьому здоров’ю.

Загальні принципи

Незалежно від механізму розвитку захворювання, ожиріння завжди погіршує стан хворого. Схуднення стоїть першим у списку лікувальних заходів. Що потрібно пам’ятати, щоб результат був тільки позитивним?

  • Знижувати вагу потрібно поступово. Строгі дієти та різке обмеження калорійності їжі призводять до посилення обмінних порушень і виникнення важких ускладнень, аж до гіпоглікемічної коми.
  • Нормальний рівень інсуліну, який підтримується в тому числі замісною терапією, є запорукою нормалізації ваги. Відмовлятися від базової терапії або зменшувати дозу гормону категорично не рекомендується. Це не вплине на ефективність схуднення, але може закінчитися плачевно для здоров’я.
  • Цукровий діабет і ожирениесвязаны між собою через «патологічну пристрасть» до вуглеводів. Подолавши цю залежність, ви відразу нормалізуете апетит і міцно станете на шлях зниження ваги.
  • Починати боротьбу із зайвими кілограмами потрібно тільки спільно з лікарем ендокринологом при постійному контролі рівня цукру та інсуліну в крові.

    Дивіться також  Порушення обміну речовин: причини, симптоми і лікування, профілактика