Які м’язи працюють при їзді на велосипеді

Велосипед сьогодні вважається більше не засобом пересування, а спосіб приємно провести час, зайнятися спортом, побути на свіжому повітрі, поєднавши приємне з корисним. Цей спортивний снаряд здатний стати нашим надійним помічником у питанні схуднення і накачування м’язів. Завзяті велосипедисти напевно знають, які м’язи працюють при їзді на велосипеді. Саме це питання і потрібно розглянути детальніше.

Їзда на велосипеді: які м’язи працюють?

Розглянемо, які групи м’язів працюють на велосипеді. Список їх насправді досить значний.

М’язи ніг

 • Литкові м’язи. Опрацьовуються, коли ви витягаєте стопу, натискаючи на педаль. Також в роботу включаються підколінні сухожилля.
 • Квадрицепси. Отримують досить велике навантаження. Їх завдання – забезпечити сильне натискання на педалі. Максимальна напруга цих м’язів відчувається тоді, коли ви піднімаєтеся на велосипеді на височину, докладаючи до цього максимум зусиль.
 • Згинач стегна. Невелика клубова м’яз, розташована в області паху і допомагає як розгинати стегно, так і згинати ногу в коліні. Ця м’яз досить уразлива, особливо щодо їзди на велосипеді. Тому потрібно орієнтуватися на свої відчуття і не допускати дискомфорту в ній.

Сідниці

Сідничні м’язи ростуть при їзді на велосипеді, працюючи в парі з квардрицепсом. Також вони сприяють утриманню тіла у правильному положенні при їзді.

Стегна

Біцепс стегна трудиться при підйомі ноги вгору з педаллю.

Прес

Звичайно ж, при катанні на велосипеді тренуються м’язи преса і спини. Вони дозволяють зберігати прямоту спини і правильне положення тіла в цілому. Вони також задіюються при нахилі вперед, тому важливо, щоб м’язи живота були досить сильними.

Руки і плечі

Оскільки м’язи верхньої частини тіла велосипед тренує значно менше, ніж нижній, багато професійні велосипедисти мають сильні накачані ноги і сідниці і не надто натреновані руки і плечі.

В основному мускулатура рук і плечей необхідна при поворотах керма, при його утриманні в процесі крутих спусків. Ну і, звичайно, без них не обійтися, якщо вам потрібно періодично вносити і виносити велосипед з приміщення і назад. Зазвичай максимально трудяться трицепси, разгибающие руки в ліктях для координації відстані тулуба від керма велосипеда.

Дивіться також  Як правильно сушитися для рельєфу м'язів чоловікам - скидання ваги в домашніх умовах

Плечовий пояс навантажується при стоянні на педалях, коли задіяна вся мускулатура тіла. Якщо ж ви їдете по крутій гірці, то велосипед навпаки доведеться опускати, відштовхувати його від себе, притискати до поверхні. На рівній поверхні руки і плечі працюють мало, а ось на горбистій і гірської їм доводиться серйозно потрудитися, тому якщо ви хочете опрацювати і їх теж, вибирайте саме такі ландшафти.

Також багатьом цікаво, які тренує м’язи вправа велосипед. По суті, список їх не відрізняється від мускулатури, тренируемой велосипедом. Різниця тільки в тому, що руки і плечі напружуються менше, адже вам не потрібно тримати кермо і балансувати з їх допомогою можна було спокійно сидіти в сідлі і крутити педалі. Також існує популярна вправа «Велосипед», при якому в положенні лежачи ми виконуємо ногами рухи, що імітують крутіння педалей. Воно навантажує стегна і спину, а також активно опрацьовує м’язи живота, тому часто включається в комплекси на прес. Безпосередньо у велосипеда є явну перевагу перед своїми альтернативами, яке полягає в можливості проведення часу на свіжому повітрі.

Їзда на велосипеді: додаткові переваги

Їзда на велосипеді, які м’язи ростуть при якій, нам вже відомо, насправді корисна не тільки для мускулатури. У неї безліч інших переваг, серед яких наступні:

 • профілактика інфекційних і простудних захворювань;
 • поліпшення роботи вестибулярного апарату;
 • благотворний вплив на зір;
 • зниження ризику інфаркту та інсульту;
 • поліпшення кровообігу;
 • підвищення витривалості;
 • поліпшення зв’язкового апарату;
 • схуднення;
 • поліпшення функції зовнішнього дихання;
 • прекрасна боротьба зі стресом і депресією.

Особливо рекомендований велосипед тим, що трудиться на сидячій роботі і веде малоактивний спосіб життя. Він забезпечить профілактику ряду захворювань, не дасть м’язам атрофуватися.

Дивіться також  Програма тренувань для сушіння тіла: вправи для чоловіків

Відома користь їзди на велосипеді на статеву систему. Жінки, які мають цю корисну звичку, краще переносять вагітність, рідше стикаються з ускладненнями під час і після пологів. Корисна як швидка їзда, дає потужну кардионагрузку, так і повільна, зміцнює серце і розвиває м’язи. Спокійне катання зводить до мінімуму ризики травматизму.

Особливо корисною їзда на велосипеді буде в тому випадку, якщо ви будете кататися в місцях чистим повітрям, в парках, наприклад, або розчищених лісових стежках.

Однак потрібно врахувати, що, незважаючи на всю користь велосипеда і ефективну тренування м’язів при їзді на ньому, існують також деякі протипоказання, при ігноруванні яких ви можете тільки нашкодити собі. Обов’язково врахуйте наступні моменти:

 • Велосипед може становити небезпеку при наявності порушень координації або при захворюваннях, які провокують її тимчасову втрату.
 • Також протипоказанням можуть бути хвороби серцево-судинної системи, серйозні порушення в роботі серця. Проте тут все індивідуально і потрібно консультуватися з фахівцем, оскільки при несерйозних проблеми серця користь велосипеда може бути значно більше, ніж його шкоду.
 • Порушення у функціонуванні судин головного мозку, ситуації, які призводять до їх поразки або інші патології, пі яких порушене кровопостачання мозку. Це також не є явним протипоказанням, однак потрібно консультуватися з фахівцем, і можуть знадобитися додаткові обстеження.
 • Ламкі і крихкі кістки, суглоби, схильні до вивихів – потрібна максимальна обережність.
 • При будь-яких захворюваннях, пов’язаних з пошкодженням опорно-рухового апарату потрібно спільно з доктором визначати всі нюанси, зокрема, швидкість, яка допустима, і місцевість, при їзді в якій заняття будуть безпечними.

Ефективність їзди на велосипеді для м’язів: додаткові рекомендації

М’язи, які задіяні при їзді на велосипеді, можна опрацювати ефективніше, якщо дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Якщо ви хочете забезпечити зростання м’язів, які потрібно постійно підвищувати навантаження. Якщо на наступний день після заняття в мускулатурі відчувається характерне печіння, це говорить, що навантаження була достатньою.
 • Звичайні повільні прогулянки на велосипеді зміцнять групи м’язів, але не накачає їх. Щоб забезпечити конкретно зростання, потрібно дати собі серйозні навантаження, а головне – займатися регулярно.
 • Цікавий факт: м’язи, які працюють при катанні на велосипеді, можуть працювати з різною інтенсивністю. Так, у циклі з 12 до 6 годин або при натисканні на педаль максимально опрацьовуються ікри, стегна і сідниці. У циклі 6-9 годин тренується задня поверхня стегон, а в циклі 9-12 годин – клубова м’яз.
 • Таким чином, м’язи активно працюють лише за умови кругового педалювання. Звідси необхідність у контактних педалях і спеціального взуття, призначеної конкретно для їзди на велосипеді.
 • Якщо після занять м’язи, які опрацьовує велосипед, сильно болять, зняти напругу можна за допомогою теплого душу, лазні, сауни. Також може бути корисний масаж. Не бійтеся хворобливих відчуттів в м’язах, так як вони як раз говорять про ефективність занять.
 • Після їзди на велосипеді корисно зробити вправи на розтяжку, які допоможуть відновити м’язи, зв’язки, суглоби.
 • Якщо навантаження була дуже сильною, можуть проявлятися судоми в литках – досить неприємне явище, особливо в нічний час. Це говорить про те, що організму не вистачає іонів калію, які виходять, коли ви активно потієте. Потрібно просто заповнити запаси в організмі цієї речовини. Це допоможе зробити родзинки та інші сухофрукти, печена картопля, банани, компот із сухофруктів.
Дивіться також  Чи можна займатися спортом при грудному вигодовуванні мамі

Тепер ви знаєте, які м’язи хитає велосипед, і що робити, щоб вони опрацьовувалися ефективніше. Крім цього велика користь цього виду спорту та в інших аспектах. Регулярно катаючись на велосипеді, ви не тільки зможете приємно провести час, але ще й оздоровитися, схуднути, знизити ризики багатьох захворювань і не залишити жодного шансу стресу і депресії.

Чому варто кататися на велосипеді: відео