Які м’язи працюють при їзді на велосипеді

Велосипед сьогодні вважається більше не засобом пересування, а спосіб приємно провести час, зайнятися спортом, побути на свіжому повітрі, поєднавши приємне з корисним. Цей спортивний снаряд здатний стати нашим надійним помічником у питанні схуднення і накачування м’язів. Завзяті велосипедисти напевно знають, які м’язи працюють при їзді на велосипеді. Саме це питання і потрібно розглянути детальніше.

Їзда на велосипеді: які м’язи працюють?

Розглянемо, які групи м’язів працюють на велосипеді. Список їх насправді досить значний.

М’язи ніг

 • Литкові м’язи. Опрацьовуються, коли ви витягаєте стопу, натискаючи на педаль. Також в роботу включаються підколінні сухожилля.
 • Квадрицепси. Отримують досить велике навантаження. Їх завдання – забезпечити сильне натискання на педалі. Максимальна напруга цих м’язів відчувається тоді, коли ви піднімаєтеся на велосипеді на височину, докладаючи до цього максимум зусиль.
 • Згинач стегна. Невелика клубова м’яз, розташована в області паху і допомагає як розгинати стегно, так і згинати ногу в коліні. Ця м’яз досить уразлива, особливо щодо їзди на велосипеді. Тому потрібно орієнтуватися на свої відчуття і не допускати дискомфорту в ній.

Сідниці

Сідничні м’язи ростуть при їзді на велосипеді, працюючи в парі з квардрицепсом. Також вони сприяють утриманню тіла у правильному положенні при їзді.

Стегна

Біцепс стегна трудиться при підйомі ноги вгору з педаллю.

Прес

Звичайно ж, при катанні на велосипеді тренуються м’язи преса і спини. Вони дозволяють зберігати прямоту спини і правильне положення тіла в цілому. Вони також задіюються при нахилі вперед, тому важливо, щоб м’язи живота були досить сильними.

Руки і плечі

Оскільки м’язи верхньої частини тіла велосипед тренує значно менше, ніж нижній, багато професійні велосипедисти мають сильні накачані ноги і сідниці і не надто натреновані руки і плечі.

В основному мускулатура рук і плечей необхідна при поворотах керма, при його утриманні в процесі крутих спусків. Ну і, звичайно, без них не обійтися, якщо вам потрібно періодично вносити і виносити велосипед з приміщення і назад. Зазвичай максимально трудяться трицепси, разгибающие руки в ліктях для координації відстані тулуба від керма велосипеда.

Дивіться також  Як стрибати в резиночку: схема і правила гри для дівчаток

Плечовий пояс навантажується при стоянні на педалях, коли задіяна вся мускулатура тіла. Якщо ж ви їдете по крутій гірці, то велосипед навпаки доведеться опускати, відштовхувати його від себе, притискати до поверхні. На рівній поверхні руки і плечі працюють мало, а ось на горбистій і гірської їм доводиться серйозно потрудитися, тому якщо ви хочете опрацювати і їх теж, вибирайте саме такі ландшафти.

Також багатьом цікаво, які тренує м’язи вправа велосипед. По суті, список їх не відрізняється від мускулатури, тренируемой велосипедом. Різниця тільки в тому, що руки і плечі напружуються менше, адже вам не потрібно тримати кермо і балансувати з їх допомогою можна було спокійно сидіти в сідлі і крутити педалі. Також існує популярна вправа «Велосипед», при якому в положенні лежачи ми виконуємо ногами рухи, що імітують крутіння педалей. Воно навантажує стегна і спину, а також активно опрацьовує м’язи живота, тому часто включається в комплекси на прес. Безпосередньо у велосипеда є явну перевагу перед своїми альтернативами, яке полягає в можливості проведення часу на свіжому повітрі.

Їзда на велосипеді: додаткові переваги

Їзда на велосипеді, які м’язи ростуть при якій, нам вже відомо, насправді корисна не тільки для мускулатури. У неї безліч інших переваг, серед яких наступні:

 • профілактика інфекційних і простудних захворювань;
 • поліпшення роботи вестибулярного апарату;
 • благотворний вплив на зір;
 • зниження ризику інфаркту та інсульту;
 • поліпшення кровообігу;
 • підвищення витривалості;
 • поліпшення зв’язкового апарату;
 • схуднення;
 • поліпшення функції зовнішнього дихання;
 • прекрасна боротьба зі стресом і депресією.

Особливо рекомендований велосипед тим, що трудиться на сидячій роботі і веде малоактивний спосіб життя. Він забезпечить профілактику ряду захворювань, не дасть м’язам атрофуватися.

Дивіться також  Сушка для тіла дівчат в домашніх умовах: меню на тиждень (щодня)

Відома користь їзди на велосипеді на статеву систему. Жінки, які мають цю корисну звичку, краще переносять вагітність, рідше стикаються з ускладненнями під час і після пологів. Корисна як швидка їзда, дає потужну кардионагрузку, так і повільна, зміцнює серце і розвиває м’язи. Спокійне катання зводить до мінімуму ризики травматизму.

Особливо корисною їзда на велосипеді буде в тому випадку, якщо ви будете кататися в місцях чистим повітрям, в парках, наприклад, або розчищених лісових стежках.

Однак потрібно врахувати, що, незважаючи на всю користь велосипеда і ефективну тренування м’язів при їзді на ньому, існують також деякі протипоказання, при ігноруванні яких ви можете тільки нашкодити собі. Обов’язково врахуйте наступні моменти:

 • Велосипед може становити небезпеку при наявності порушень координації або при захворюваннях, які провокують її тимчасову втрату.
 • Також протипоказанням можуть бути хвороби серцево-судинної системи, серйозні порушення в роботі серця. Проте тут все індивідуально і потрібно консультуватися з фахівцем, оскільки при несерйозних проблеми серця користь велосипеда може бути значно більше, ніж його шкоду.
 • Порушення у функціонуванні судин головного мозку, ситуації, які призводять до їх поразки або інші патології, пі яких порушене кровопостачання мозку. Це також не є явним протипоказанням, однак потрібно консультуватися з фахівцем, і можуть знадобитися додаткові обстеження.
 • Ламкі і крихкі кістки, суглоби, схильні до вивихів – потрібна максимальна обережність.
 • При будь-яких захворюваннях, пов’язаних з пошкодженням опорно-рухового апарату потрібно спільно з доктором визначати всі нюанси, зокрема, швидкість, яка допустима, і місцевість, при їзді в якій заняття будуть безпечними.

Ефективність їзди на велосипеді для м’язів: додаткові рекомендації

М’язи, які задіяні при їзді на велосипеді, можна опрацювати ефективніше, якщо дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Якщо ви хочете забезпечити зростання м’язів, які потрібно постійно підвищувати навантаження. Якщо на наступний день після заняття в мускулатурі відчувається характерне печіння, це говорить, що навантаження була достатньою.
 • Звичайні повільні прогулянки на велосипеді зміцнять групи м’язів, але не накачає їх. Щоб забезпечити конкретно зростання, потрібно дати собі серйозні навантаження, а головне – займатися регулярно.
 • Цікавий факт: м’язи, які працюють при катанні на велосипеді, можуть працювати з різною інтенсивністю. Так, у циклі з 12 до 6 годин або при натисканні на педаль максимально опрацьовуються ікри, стегна і сідниці. У циклі 6-9 годин тренується задня поверхня стегон, а в циклі 9-12 годин – клубова м’яз.
 • Таким чином, м’язи активно працюють лише за умови кругового педалювання. Звідси необхідність у контактних педалях і спеціального взуття, призначеної конкретно для їзди на велосипеді.
 • Якщо після занять м’язи, які опрацьовує велосипед, сильно болять, зняти напругу можна за допомогою теплого душу, лазні, сауни. Також може бути корисний масаж. Не бійтеся хворобливих відчуттів в м’язах, так як вони як раз говорять про ефективність занять.
 • Після їзди на велосипеді корисно зробити вправи на розтяжку, які допоможуть відновити м’язи, зв’язки, суглоби.
 • Якщо навантаження була дуже сильною, можуть проявлятися судоми в литках – досить неприємне явище, особливо в нічний час. Це говорить про те, що організму не вистачає іонів калію, які виходять, коли ви активно потієте. Потрібно просто заповнити запаси в організмі цієї речовини. Це допоможе зробити родзинки та інші сухофрукти, печена картопля, банани, компот із сухофруктів.
Дивіться також  Адаптивна гімнастика Бубновського для початківців: навчальне відео та поради

Тепер ви знаєте, які м’язи хитає велосипед, і що робити, щоб вони опрацьовувалися ефективніше. Крім цього велика користь цього виду спорту та в інших аспектах. Регулярно катаючись на велосипеді, ви не тільки зможете приємно провести час, але ще й оздоровитися, схуднути, знизити ризики багатьох захворювань і не залишити жодного шансу стресу і депресії.

Чому варто кататися на велосипеді: відео