Зарядка для хребта і спини: зміцнення м’язів і усунення болю

Стежити за здоров’ям потрібно завжди, а не тоді, коли вже з’являються проблеми з ним, адже попередити будь-яку неприємність простіше, ніж займатися її лікуванням. Це особливо важливо стосовно хребта, адже саме він є головною конструкцією в скелеті. Він дає нам можливість керувати рухами голови і тулуба. Кожен хребець зв’язується з різними частинами тіла і органами, забезпечуючи тим самим злагоджену роботу організму, тому важливо, щоб хребет був здоровим. Лікувальна зарядка для хребта допоможе запобігти болю у спинному відділі і знизити ризики ряду захворювань. Також вона допоможе відчувати себе набагато краще. Розглянемо, що ж вона сама представляє.

Про користь ранкової зарядки

Ранкову зарядку роблять не всі, а дарма, адже переваг у неї більш ніж достатньо. Зарядка – прекрасний спосіб налаштувати організм на правильний лад, зарядитися бадьорістю і поліпшити самопочуття. Вона корисна і для спини, і для внутрішніх органів. При наявності тих чи інших захворювань показана лікувальна фізкультура.

Особливо велика важливість зарядки для тих, хто веде неактивний спосіб життя, працює на сидячій роботі, так як ряд м’язів і суглобів у повсякденному житті у них не використовується взагалі, і з часом атрофується. І хребет в даному відношенні є одним з найбільш вразливих місць. Той же сидячий спосіб життя призводить до того, що він втрачає рухливість, тканини його атрофуються, з’являються ті чи інші хвороби спини. І якщо раніше від них страждали тільки люди поважного віку, то сьогодні ці захворювання сильно «помолодшали», і проявляються вони навіть у молоді.

Зарядка для спини і хребта володіє наступними перевагами:

  • допомагає розвантажити м’язи, бореться з хронічними болями спини;
  • покращує мікроциркуляцію крові;
  • є прекрасною профілактикою різних хвороб хребта;
  • дає нам заряд бадьорості та енергії на весь день, допомагає швидше прокинутися, якщо робити її вранці. А при вечірньому виконанні така фізична активність допомагає розвантажити хребет, зняти відчуття втоми.
Дивіться також  Як почати бігати вранці: правильний графік бігу для початківців

Найважливіше в лікувальній зарядці – це її регулярність. Краще робити гімнастику по 10 хвилин кожен день, ніж дві години два рази на тиждень. Щоб організм звик до навантаження, потрібно зробити її звичною. Ви можете займатися як вранці, так і ввечері. При цьому вправи корисні як дорослим, так і дітям, адже останні, сидячи за партами, нерідко страждають від сколіозу та інших подібних захворювань.