Збалансоване харчування для схуднення: теорія, формула і основні принципи, меню на тиждень

Як використовувати збалансоване харчування для схуднення і наскільки воно ефективно. Вивчаємо його основні принципи, правила, піраміду. Складаємо меню на тиждень. Лише деякі худне за допомогою дієт не досягають поставленої мети.

Як використовувати збалансоване харчування для схуднення і наскільки воно ефективно. Вивчаємо його основні принципи, правила, піраміду. Складаємо меню на тиждень.

Лише деякі худне за допомогою дієт не досягають поставленої мети. При цьому половина з них після переходу на звичайний раціон, знову набирають злощасні кілограми, і навіть в ще більшій кількості. Для деяких зниження ваги обертається погіршенням самопочуття і проблемами зі здоров’ям. Однак усіх цих ускладнень можна уникнути, якщо використовувати не дієти, а збалансоване харчування. Причому розібратися в ньому не так вже й складно, як може здатися спочатку.

Що це таке

Збалансоване харчування — це раціон, заснований на оптимальному балансі речовин, необхідних для нормального росту, розвитку і функціонування організму. При цьому повністю задовольняється добова потреба в енергії, дотримуються правильні пропорції БЖУ, відбувається насичення вітамінами і мікроелементами. Це дозволяє підтримувати вагу в нормі в будь-якому віці.

При підвищеному ІМТ (що це таке і як визначити норму і відхилення з урахуванням віку, читайте в статті раніше) дієтологи і медики радять не сідати на дієти, а скористатися саме збалансованим харчуванням, яке дозволить схуднути без шкоди для здоров’я і без повернення в подальшому втрачених кілограмів.

Процес зниження ваги запускається завдяки істотного зниження в раціоні жирів, зменшення простих вуглеводів, правильного перерозподілу БЖУ, дотримання графіка прийомів їжі. В результаті нормалізується і розганяється метаболізм, організм перестає відкладати запаси, поліпшується травлення. За тиждень йде не більше 1 кг, але саме такі показники вважаються оптимальними для схуднення без шкоди для здоров’я.

Дивіться також  Вегетаріанство: користь і шкода для здоровя чоловіків, жінок і підлітків