Біг або велосипед: що краще для схуднення і ефективніше спалює калорії

Існує величезна кількість різних видів спорту, покликаних поліпшити фігуру і поправити здоров’я. Природно, в питанні схуднення не обійтися без фізичної активності. І, вибираючи для себе конкретну її різновид, багато хто замислюється: що краще — біг або велосипед. Це питання досить складний, і вимагає докладного розбору.

Максимальна користь від фізичної активності

Спочатку про загальні риси, характерні для обох видів спорту. Як біг, так і їзда на велосипеді впливають на організм людини комплексне благотворний вплив, і користь їх величезна. Регулярно практикуючи будь-який з цих видів спорту, ви отримаєте наступне:

 • Змусите всі м’язи тіла ефективно працювати.
 • Зміцніть серцево-судинну систему.
 • Активізуєте кровообіг.
 • Змусите обмінні процеси працювати швидше та активніше.
 • Поліпшите витривалість.
 • Зміцните імунітет.
 • Спалите жирові запаси.

Позитивний результат буде лише в тому випадку, якщо тренуватися регулярно. Для схуднення та нарощування м’язової маси організму потрібні стабільні навантаження. Але і в крайності впадати не треба. Як не дивно, зловживання тренуваннями може привести до результату, протилежного бажаному. Що стосується їзди на велосипеді, то фахівці рекомендують присвячувати їй три або чотири дні в тиждень. Здійснювати ж пробіжки можна хоч кожен ранок. Новачкові рекомендується починати з мінімальної тривалості. Досвідчений спортсмен може бігати протягом години.

Бігати більше години не рекомендується, та й сенсу в цьому немає. Фанатичні пробіжки можуть справити вкрай негативний вплив на стан менісків і гомілкостопа.

Що корисніше: біг або велосипед

Не всі фахівці можуть відповісти, що краще — біг або їзда на велосипеді. Канадські вчені провели досить цікаве дослідження. Вони зібрали дві групи: велосипедистів і бігунів, поставивши їх у рівні умови. Спортсмени присвячували тренувань по 2,5 години тричі на тиждень, а через певний час всі вони здали аналізи. У підсумку кращі результати вийшли у тих, хто обирав велосипед.

І дійсно, є інформація, що підтверджує, що їзда на велосипеді корисніше бігу. Це особливо актуально для дуже повних людей і для тих, хто має проблеми з суглобами і зі спиною. Щоб розібратися, чому так відбувається, треба трохи вивчити фізіологію бігу. Він передбачає нерівномірні пульсуючі навантаження, що супроводжуються ударом. На якусь мить спортсмен повністю відривається від землі, а потім знову опускається в них всією своєю вагою. Тому як хребет і суглоби беруть на себе певний удар, і при наявності певних протипоказань організм може отримати серйозну шкоду. Частково нівелювати навантаження можна за допомогою правильного взуття. Тому тим, хто віддає перевагу для себе пробіжки, обов’язково потрібно підібрати якісні амортизуючі кросівки.

Дивіться також  Програма інтервального бігу для схуднення: правила і таблиця інтервалів

Проте в тому, що вибрати — велосипед або біг для схуднення, теж не все так однозначно. У тих, хто вибирає крутіння педалей, теж є слабке місце, і це коліна. Деякі новачки допускають серйозну помилку, ставлячи велику передачу і надмірно сильно давлячи на педаль. Напруга насправді необхідно зводити до мінімуму, і для цього підбирайте передачу таким чином, щоб педалі могли обертатися з правильною швидкістю і без надмірних зусиль з вашого боку.

І ще один момент в їзді на велосипеді – це сідниці, які теж зазнають удару. Щоб зробити заняття спортом максимально комфортними, рекомендується використовувати спеціальні велотруси. Вони допомагають ліквідувати сліди поту і пом’якшити зіткнення з досить жорстким сідлом.

Вибираючи велосипед, важливо знати, якою повинна бути правильна посадка, висота сидіння і керма і так далі. Неправильна посадка може спровокувати травму колін, плечей, хребта. У бігу чітких правил немає (точніше, є, але актуальні вони лише для професійних атлетів з метою поліпшення продуктивності).

Як біг, так і велосипед зміцнює майже всі системи людського організму і особливо серцево-судинну. Ці види спорту можуть запобігти багато захворювань, зокрема, варикоз, інфаркт, а також стреси та депресії. Останнє пояснюється тим, що в процесі навантажень організм виробляє ендорфін – гормон радості, регулює рівень емоцій і допомагає боротися з апатією і поганим настроєм.

Біг, до речі, сприяє більш гармонійному розвитку м’язів організму. Крім того, він краще, ніж плавання, прискорює метаболізм. Незалежно від того, який вид спорту ви вибрали, врахуйте всі дрібні нюанси, і краще проконсультуйтеся з фахівцем, який підкаже, що краще конкретно у вашому випадку.

Біг або велосипед: що краще для схуднення

Тепер про калорії – адже це прямий показник того, що краще допомагає нам худнути. При швидкості бігу близько 8 км/година за годину ви можете спалити близько 750 ккал. Велосипед – інша справа. При швидкості 15 км/год за такий же час спортсмен може позбутися приблизно від 350 ккал. З іншого боку, від їзди на велосипеді втомлюєшся не так, і можна займатися довше, спалюючи те ж кількість калорій.

Дивіться також  Чи можна качати прес кожен день і скільки разів

Все ж якщо ви хочете схуднути максимально швидко, то біг стане більш результативним способом. Він передбачає інтенсивне навантаження, що охоплює широкий спектр м’язів. Однак врахуйте, що постійно бігаючи на одній і тій же швидкості, ви не досягнете великого результату. Справа в тому, що організм схильний звикати до певних навантажень, а, звикнувши, він менш інтенсивно спалює жири. Тому рекомендується включати в тренування, як общефизические вправи, так і спринт, біг і ходьбу. Якщо ж говорити про те, що більше спалює калорії — біг або велосипед, то це, безсумнівно, є біг.

Відмінний варіант для схуднення – інтервальний біг.

Що ефективніше: біг або велосипед – інші моменти

Існує і ще ряд нюансів, які можуть допомогти визначитися в тому, що ж все-таки вибрати:

 • Якщо говорити про те, що приємніше і менш виснажлива, то це все ж велосипед. Їздити на ньому, відкриваючи для себе нові місця і краєвиди – це не тільки корисно, але й цікаво, і для багатьох це стає вирішальним фактором, що дозволяє не здаватися.
 • А ось за критерієм доступності велосипед програє. Для бігу не потрібно нічого крім кросівок, а ось велосипедистам потрібен велосипед, який по кишені не кожному.
 • Велосипед хороший в плані того, що на ньому ви можете добратись до необхідного пункту призначення. Це допоможе поєднати корисне з необхідним.
 • Трохи про залежності від погоди. Ви часто бачите велосипедистів взимку? І дійсно, не дуже зручно їздити на велосипеді в десяти светрах і не надто зручному покриттю. Для холодного часу року біг підходить більше. Він інтенсивніше, тому ви швидше зігрієтесь. Впасти, звичайно, теж можна, але це буде менш боляче і небезпечно.
Дивіться також  Сутулість: як виправити в домашніх умовах у дорослому віці

Два виду спорту для поліпшення результату

А якщо не вибирати, що ефективніше для схуднення — біг або велосипед, а поєднати одне з іншим? Приміром, бігати вранці, а вечорами здійснювати велосипедні прогулянки. Це чудовий варіант, оскільки організм буде отримувати максимально правильну дозу фізичної активності. Ви зможете ефективно спалити зайвий жир, додати м’язам обсяг і пружність.

Якщо ж говорити про тих, хто воліє займатися в тренажерному залі, то їм доступне велика кількість тренажерів, в тому числі бігові доріжки і велотренажери. І перші значно ефективніше друге.

На біговій доріжці б задіємо як нижню, так і верхню частину тіла, в той час як на велостанке працюють тільки ноги, і щоб спалити на ньому досить багато калорій, потрібно займатися довго. Знову ж таки, ці тренажери сміливо можна поєднувати. Для підвищення ефективності можна додати до своєї програми і плавання – воно зміцнює хребет і сприяє гармонійному розвитку всіх м’язів тіла.

Ходьба як альтернатива

У певних випадках людина хоче дати собі фізичне навантаження, але як біг, так і велосипед, йому протипоказані. У цьому випадку на допомогу може прийти ходьба. Переваги цього виду спорту полягають у наступному:

 • низька травмоопасность;
 • відсутність вікових обмежень;
 • мінімум навантаження на організм.

Однак, ходьба не інтенсивна, бо схуднути з її допомогою досить важко. При відсутності протипоказань все ж краще вибрати біг або велосипед, або поєднати два цих видів спорту. І, звичайно, не забувайте про те, що який би вид спорту ви не вибрали, грає роль також правильне харчування, відмова від шкідливих звичок і здоровий спосіб життя в цілому.

Біг або велосипед: корисне відео