Через скільки після їжі можна бігати і що треба їсти перед пробіжкою

В будь-якому вигляді фізичної активності відіграє велику роль харчування. Потрібно знати, яка енергія організму необхідна, а який краще уникати. Це важливо і щодо бігу, який є найпопулярнішим видом спорту. Через скільки після їжі можна бігати, і скільки повинно пройти між вживанням їжі та початком пробіжки? Що можна їсти, а яких продуктів рекомендується уникати? Спробуємо розібратися в цих питаннях.

Біг і харчування

Ті, хто регулярно й інтенсивно бігає, повинні піклуватися про раціоні, причому він повинен відрізнятися від харчування тих, хто не займається спортом. Харчування має бути повноцінним і збалансованим, багатою білками, вуглеводами, вітамінами і мінералами. Також часто спортсмени і бігуни на довгі дистанції вживають різні білкові суміші, енергетичні напої. Врахуйте, що особливості побудови раціону будуть залежати від того, у який час доби вам краще бігати.

Організм сам дає зрозуміти, що і коли потрібно з’їсти. Але буває і так, що звичний режим порушується, або хочеться спожити їжу відразу після бігу або до нього. Це відбувається через те, що режим вживання їжі не завжди збігається з тренувальним режимом. Наприклад, ранковий біг може дати сильну втому на день вперед. А денний біг на голодний шлунок здатний вбити мотивацію. При вечірньої ж пробіжці звичний вечеря може посунутися на кілька годин, через що заснути після їжі буде проблематично. Тому, крім усього іншого, важливо синхронізувати харчування і тренування.

Чому не можна бігати після їжі? Тому що, як мінімум, це буде дуже важко. В процесі пробіжки організму потрібні сили, а вони вже затрачаються на переробку їжі. У цьому випадку спожита їжа буде баластом, який відкладається в жир. Звідси і те, що ефективність тренувань може сильно постраждати. Ще одне питання: коли краще бігати – до їжі або після. Тут все залежить від вашого режиму і від того, в який час ви займаєтеся. Але як в першому, так і в другому випадку між пробіжкою та вживанням їжі повинно пройти певний час.

Дивіться також  Вправи при грижі шийного відділу хребта - відео гімнастика для шиї