Чищення печінки Алохолом: характеристика препарату, 2 схеми прийому, протипоказання

Застосування Аллохолу для чищення печінки: механізм дії препарату, показання, протипоказання. Опис методик: класична і по схемі за 14 днів. Людина — досконала біологічна система, у якій чітко працюють механізми захисту від несприятливої дії зовнішнього середовища.

Застосування Аллохолу для чищення печінки: механізм дії препарату, показання, протипоказання. Опис методик: класична і по схемі за 14 днів.

Людина — досконала біологічна система, у якій чітко працюють механізми захисту від несприятливої дії зовнішнього середовища. Провідну роль в них відіграє печінка. Щодня вона перекачує до 400 літрів крові, нейтралізуючи величезна кількість шкідливих речовин, що надходять з їжею, повітрям, водою. Періодично цього важливого органу потрібно робити розвантаження. У медицині існує безліч рецептів. Ми розповімо, як проводять чистку «Алохолом».

Довідка з фізіології

Для кращого розуміння принципів очищення, важливо знати, як влаштована і працює печінка. Це складна система, складається з комплексу клітин (гепатоцитів), судин (артеріальних і венозних) і жовчовивідних проток. Всередині клітин містяться і виробляються біологічно активні речовини, що дозволяють виконувати наступні функції:

 • Дезінтоксикація (знешкодження) шкідливих речовин. Для цього в гепатоцитах існує цілий арсенал хімічних сполук. Печінка не даремно називають «біохімічною лабораторією організму.
 • Вироблення травних ферментів, без яких неможливо розщеплення складних речовин їжі. Це насамперед жовч, яка надходить у тонкий кишечник і бере участь у всіх процесах травлення.
 • Участь в ендокринній регуляції (синтез деяких гормонів).
 • Забезпечення обміну речовин (білкового, жирового, вуглеводного).
 • Захист — участь у фагоцитозі (поглинання і знешкодження чужорідних агентів).

Це тільки основні обов’язки печінки. Насправді їх набагато більше. Якщо злагоджена робота гепатоцитів порушується, страждають функції всього організму. Для профілактики перевантаження органу використовують очищення «Алохолом».

Загальна характеристика препарату

«Алохол» — це один з «довгожителів» фармацевтичного ринку. Його успішно застосовують вже 50 років. Має натуральний склад:

 • висушена жовч (80%);
 • сухий часниковий порошок (10%);
 • кропива (2%);
 • активоване вугілля (8%).

Кожен компонент відіграє свою роль для чищення печінки. Розглянемо ці механізми докладніше.

Жовчогінний ефект

За нього «відповідають» часник і кропива. Вироблення жовчі збільшується, її виведення стимулює суха жовч препарату. Разом з нею з клітин видаляються всі накопичені шлаки і токсини.

Дивіться також  Борошно для схуднення: яку краще використовувати, калорійність, БЖУ і ГИ для різних сортів

Активація травлення

Жовчні кислоти стимулюють діяльність підшлункової залози, моторику кишечника, підсилюють всмоктування жиророзчинних вітамінів.

Дезінтоксикація

Речовини часнику (насамперед алліцин) працюють відразу за декількома напрямками:

 • стимулюють емульгування ліпідів, за рахунок чого вони менше всмоктуються і швидше виводяться через кишечник;
 • гальмують бродіння і ріст патогенної мікрофлори;
 • уповільнюють процес тромбоутворення («розріджують кров»).

В результаті поліпшується кровопостачання у всіх органах (у печінці в тому числі), і шкідливі речовини швидше виводяться з організму. Додатково за знешкодження токсинів відповідає активоване вугілля, який «зв’язує» їх і виводить з калом у незмінному вигляді.

Користь і шкода

Перед початком чищення печінки таблетками «Аллохолу» уважно ознайомтеся з цим розділом. Будь-яке застосування лікарського засобу має свої показання і протипоказання.

Свідчення

Ми не радимо приступати до процедури без певних підстав. До них відносять:

 • Дискінезія жовчовивідних шляхів. Жовч затримується в протоках і жовчному міхурі. З’являється важкість у правому підребер’ї, відрижка, метеоризм.
 • Гострий і хронічний холецистит у стадії ремісії. Важливо переконатися у відсутності каменів у міхурі та протоках методами УЗД і КТ.
 • Хронічний панкреатит, коли страждає вироблення ферментів підшлункової залози і порушується травлення.
 • Хронічний запор, пов’язаний зі слабкою моторики кишечника.
 • Стан після холецистектомії (видалення жовчного міхура).

Очищення печінки регулярно потрібно проводити людям з шкідливими звичками (куріння, алкоголізм), які ведуть малорухливий спосіб життя, систематично порушують дієту (пристрасть до солодкого і жирного), що страждають ожирінням.

Протипоказання

Виражений жовчогінний ефект та стимуляція вироблення шлункового соку, можуть призвести до несприятливих наслідків для здоров’я. «Алохол» не призначають при наступних захворюваннях:

 • Жовчнокам’яна хвороба. Зрушивши з місця конкременти призводять до вираженого больового синдрому (аж до печінкової кольки), повної закупорки жовчних шляхів з розвитком обтураційної жовтяниці та печінкової недостатності.
 • Виразкова хвороба, гострі та хронічні гастрити з підвищеною кислотністю.
 • Гострі запальні процеси (панкреатит, гепатит, ентероколіт). Жовч є дратівливим чинником і може підсилити запалення.
Дивіться також  Бабусина дієта для схуднення: варіанти, меню на тиждень, протипоказання

Під час вагітності (перший триместр) «Алохол» може спровокувати маткова кровотеча, викидень або передчасні пологи.

Методики процедури

Існують дві схеми застосування «Аллохолу». Ми постараємося дати об’єктивну інформацію по кожній з них, не приховуючи всіх мінусів і можливих побічних реакцій.

Класична

Не суперечить медичним інструкцій і може проводитися в домашніх умовах без шкоди для організму.

 • За тиждень до процедури починаємо дотримуватися суворої дієти: виключаємо все жирне, копчене, солоне і гостре. Перевагу рослинним продуктам (овочі, фрукти) і молочним (кефір, сир, сир). М’ясо нежирне (куряча грудка, кролик), риба.
 • Доза препарату: 1-2 таблетки 3 рази на день. Максимально — 8 таблеток на добу.
 • Приймати «Алохол» потрібно тільки після їжі. Це важливо, так як разом з жовчю починає виробляється соляна кислота в шлунку, що може спровокувати ерозії та виразки слизової оболонки.
 • Курс очищення в середньому становить один місяць. При вираженому застої в жовчовивідної системі його збільшують до 2-х місяців. Повторюють кілька разів в рік.

«Алохол» є лікарським препаратом, тому може викликати побічні реакції. Застосовувати засіб краще після консультації гастроентеролога і додаткового обстеження. Це допоможе вчасно виявити захворювання, які є протипоказанням для такої чистки.

Важливо! Якщо з’явилися біль або сильна тяжкість у правому підребер’ї, посилився метеоризм, печія, відрижка потрібно припинити процедуру і звернутися до лікаря.

Очищення за 14 днів

«Агресивна» методика, яка виходить за рамки традиційної медицини. Пити Аллохол потрібно за схемою, витримуючи дозу і динаміку її збільшення:

 • перший день — 1 таблетка 3 рази в день;
 • у наступні шість днів разову дозу збільшують на одну таблетку;
 • на 7-й день максимальна доза — по 7 таблеток три рази в день;
 • потім іде таке ж поступове зниження по одній таблетці за один прийом.

Така схема прийому передбачає практично трикратне збільшення максимально допустимої дози препарату (21 таблетка на 7-й день), що може викликати негативні наслідки для здоров’я. Багато пацієнти відзначали такі реакції:

 • болі в животі (у деяких вони носили інтенсивний характер);
 • гіркота в роті і відрижка;
 • пронос;
 • підвищення температури тіла;
 • загострення гастриту або виразкової хвороби.
Дивіться також  Фолієва кислота для схуднення: як приймати, можливу шкоду, 10 популярних препаратів

Активна стимуляція жовчоутворення протягом 14 днів може викликати зворотну реакцію. Це сильне навантаження на печінку, яка приносить не користь, а шкоду. Ефективність такого впливу сумнівна, так як швидке видалення всіх шлаків і токсинів не гарантує їх накопичення через якийсь час.

Не рекомендуємо робити без консультації лікаря!

Закріплення ефекту

Навіть грамотно проведена процедура не дасть тривалого поліпшення здоров’я без зміни способу життя. Після чищення печінки «Алохолом» потрібно правильно харчуватися і виконувати деякі рекомендації.

У перший день після чищення вживаємо продукти з послаблюючу дію. Добре підходять соки-яблучний, морквяний і буряковий сік. Протягом дня їмо тільки овочі і фрукти.

З наступного дня намагаємося виключити з раціону всі «шкідливі» для печінки продукти: наваристі бульйони, смажені м’ясо та рибу, копченості, консерви, гриби в будь-якому вигляді, борошняні і здобні продукти, прянощі і спеції, гострі страви, кава, какао.

Дієта молочно-овочева (стіл №5 по класифікації). Це більшість овочів (виняток щавель, білокачанна капуста, редька, редис, мариновані овочі), молочні (краще нежирні) продукти, фрукти, крупи і макарони, морепродукти, нежирна риба і м’ясо, житній хліб, мед, зефір.

Слід обмежити споживання солі, яка стимулює вироблення всіх травних ферментів (додаткове напруження травної системи). Нормалізувати кишкову мікрофлору. Профілактика гнильних процесів і накопичення шлаків.

Відмова від шкідливих звичок (насамперед алкоголю) потрібно поставити на перше місце. Без цього будь-яке очищення буде короткочасним.

Тільки такий підхід дозволить зберегти позитивний результат очищення «Алохолом» і нормалізувати діяльність організму надовго.

Вас можуть зацікавити такі статті:

Читайте також:

 • Очищення печінки оливковою олією і лимоном
 • Ожиріння печінки